Jaký typ obočí se hodí právě k vaší tváři? Inspirujte se u celebrit!

25. 4. 2016
Obočí je jedním z nejdůležitějších prvků naší tváře. Proto, pokud jste mu doteď nepřidávala moc velký význam, je načase to změnit!

I tvar a hustota obočí podléhá módním trendům. Momentálně můžeme pozorovat návrat k hustému přírodnímu obočí. Už kdysi, v padesátých letech minulého století, s příchodem Audrey Hepburn na filmová plátna, se tato tendence objevila, další návrat nastal v letech osmdesátých díky Brooke Shields. Tentokrát boom přírodního „looku“ odstartovaly modelka Cara Delevingne a herečka Lily Collins. Kupodivu se drží už několik let a nevypadá to, že by se něco mělo změnit.

Když už máme jasno v tom, že je lepší obočí příliš netrhat a nechat ho pořádně narůst, můžeme začít vybírat ten správný tvar, který by se nejlépe hodil k vaší tváři. Tento krok je velmi důležitý, protože i nepatrné změny hrají velkou roli – například jestli chcete vypadat mladší, stačí si mezi očima vytvořit větší mezeru, naopak obočí umístěné příliš blízko u sebe vytváří dojem nespokojené a ponuré tváře.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Oválný obličej – jeho majitelky mají velké štěstí, protože jim sluší téměř vše a můžou si s tvarem obočí pohrávat podle nálady. Skvělým příkladem jsou Megan Fox a Jessica Alba.

  • Hranatý obličej – těmto ženám nejlépe sedne hustší obočí bez výrazného oblouku, protože jakékoliv agresivnější nebo nápadně definované linie by mohly ještě víc upozornit na tvrdší hrany tváře. Inspirovat se můžete úpravou Olivie Wilde nebo Keiry Knightley.

Kulatý obličej – chcete-li vizuálně skrýt kulatost své tváře, doporučuje se opatrně vykreslit vyšší oblouk. Nejvyšší bod by pak měl být přibližně nad vnější části duhovky. Pokud by byl nejvyšší bod přesně uprostřed oka, ještě víc by se tvář zakulatila. Správný příklad podávají Lauren Conrad a Kirsten Dunst.

  • Protáhlá tvář – zdá se vám, že je vaše tvář moc dlouhá? Vsaďte na rovné obočí. Mírné zakřivení se může definovat, ale v druhé části, blíže spánkům. Určitě ne uprostřed! Podívejte se, jak to řeší Rooney Mara a Kristen Stewart.
  • Srdcovitá tvář – pokud máte širší čelo a ostrou bradu, jste jasné „srdíčko“. Nejlepší volbou pro vás bude obočí prodloužené a na konci lehce zakulacené. Ashley Greene a Scarlett Johansson přesně vědí, jak na to.
  • Trojúhelník – tento tvar obličeje se moc neliší od srdcovitého, jen je ještě víc definován. Aby se tvář lehce zjemnila, zakulaťte oblouk obočí nad zorničkou, nebo lehce směrem k vnějšímu koutku. Stejně, jak to nosí Reese Witherspoon a Kate Hudson.

Jak na úpravu:

Pokud máte od přírody husté obočí bez lysých míst, stačí vám jen čas od času upravit pinzetou tvar a odstranit vybočující „nezbedy“. Aby přeci jen vypadalo upraveněji, lehce ho pročešte a zafixujte bezbarvým gelem. Chybí vám nějaké chloupky k dokonalosti? Domalujte je! Dnes máte na výběr mezi pudrovými a voskovými produkty. Skvěle poslouží i tužky na obočí s kartáčkem, nebo zabarvené gely. Je opravdu na vás, s čím se vám lépe pracuje.

Dáma.cz je na facebooku. Přidejte se k nám!

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Vyrazte s rodinkou na zajímavý výlet anebo na chalupu. Letní radovánky se ponesou v duchu koupání a vodních sportů. Uděláte tím radost sobě, ale především dětem. Sejděte se s kamarády,…