James Cameron píše knihu o Avataru

23. 2. 2010
James Cameron píše knihu o Avataru
Kanadský režisér se domnívá, že by kniha mohla být ještě populárnější než film, který překonal - také Cameronův - rekordní Titanic. Ke konci minulého měsíce Avatar vydělal 1,85 miliardy dolarů (35 miliard Kč).

Klepněte pro větší obrázek

Cameronovým záměrem je popsat mnohem detailněji svět, který modří obyvatelé Pandory obývají. Podle listu Telegraph režisér na knížku začal myslet už během natáčení filmu.

"Říkal jsem si, že jestli film vydělá peníze, napíšu i knížku. Jsou věci, které lze vyjádřit v knize, ale na plátno se přetlumočit nedají," dodal Cameron.

Spekulace o knize začaly, když se o takové možnosti zmínil producent Avataru Jon Landau. Ten v rozhovoru pro MTV řekl:

"Jim napíše román založený na Avataru sám. Bude to velkolepý příběh, který doplní hodně věcí, jež jsme do filmu kvůli časovému omezení nemohli dát. Možná těch románů bude dokonce celá série. Myslím, že to bude příběh, který ústí k příběhu vyprávěnému ve filmu. Šlo by to ale do mnohem větší hloubky."

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Po vyčerpávajícím týdnu zatoužíte po odpočinku a činnostech, které lze dělat s kamarády. Když si vyrazíte za sportem, vrátíte se domů jako znovuzrození. Zaměřte se také na výchovu dětí.…