James Dean: Idol 50. let byl zřejmě gay. Kdo všechno prošel jeho postelí?

13. 9. 2019
Když mu bylo dvacet, odjel stopem z rodné Indiany do New Yorku, kde se po pár měsících uchytil v televizi a divadle. Stačilo málo, jedny kamerové zkoušky, a brzo se stal nejžádanějším mladým hercem. Necelé dva roky natáčel, získal dvě nominace na Oscara, a pak tragická nehoda ukončila jeho nadějnou kariéru. Bylo mu pouhých čtyřiadvacet let.

Studoval práva

James se narodil v roce 1931 v Indianě. Otec byl zubní technik, který kvůli práci přestěhoval rodinu do Los Angeles. To bylo chlapci pět let. Bohužel za čtyři roky mu zemřela matka a otec neměl čas starat se o syna. Vychovávali ho tedy teta se strýcem v Indianě na farmě. Vystudoval střední školu a odešel zpět do Los Angeles, kde začal studovat práva. Už jako malý kluk ale maloval, hrál na housle a účinkoval ve školních představeních. Není divu, že se nakonec právníkem stát nechtěl. Na to byl moc hezký a taky dost velký rebel.

Stopem odjel do New Yorku, kde několik měsíců živořil. Přišly malé role v televizi, divadle a pak se dostal zpět do Hollywoodu. Ovšem herectví bral spíše jako způsob, jak se zbavit svých psychických problémů a neuróz. Jeho herecký projev byl civilní a díky tomu působil v té době tak trochu jako zjevení. Není divu, že se stal ikonou vzpurných teenagerů, kteří se v padesátých letech stavěli proti všem a všemu.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Podzimní čas vás dohání k šílenství, protože ho neumíte stále přijmout. Problémy hoďte za hlavu a vyjděte si s rodinou na večeři do restaurace. Určitě potkáte kamarády, které jste dlouho…