James Dean v oscarovém snímku Na východ od ráje

6. 5. 2012
James Dean v oscarovém snímku Na východ od ráje
Americký film Elii Kazana je adaptací stejnojmenného románu Johna Steinbecka. Příběh o dvou bratrech rozdílných povah, o dobru a zlu a jejich příčinách si můžete vychutnat v neděli večer ve 21:50 na druhém programu České televize.

Film Na východ od ráje vypráví o životě kalifornského farmáře Adama Traska a jeho dvou synů. V moderním zpracování biblického příběhu Kaina a Abela se odhaluje princip dobra a zla, pravých citů a pokrytectví. Puritánský Adam své syny vychovává vždy v duchu Písma. O matce, kterou chlapci nikdy nepoznali, otec vždycky tvrdil, že zemřela. Starší Aron vyrostl v hodného a poslušného mladého muže, zatímco z Cala (James Dean) se stal prudký a nespoutaný mladík. Mezi dva bratry vstupuje půvabná žena, která má s věčně odmítaným, kritizovaným a přesto vroucím a po citu toužícím Calem mnoho společného.

Role Cala a spolupráce s režisérem Kazanem byla pro Jamese Deana zlomem v jeho kariéře a předznamenala jeho image „rebela bez příčiny“. Dean v tomto filmu zúročil nejenom svůj talent, kvalitní hereckou průpravu, ale i nelehké životní zkušenosti „odloženého“ dítěte. Idol mladých lidí po celém světě zemřel ve věku 24 let v troskách svého nového závodního vozu.

ČTĚTE TAKÉ:
Princ Harry "utlumil" vztah se zpěvačkou Mollie King: prý moc mluvila

ČTĚTE TAKÉ:
Katie Holmes jako Jackie Kennedyová

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Je před vámi skvělý závěr měsíce. Moc dobře víte, že si zasloužíte pochvalu i štěstí, protože na sobě neustále pracujete. Slabší to bude v trvalém vztahu. Nechte partnera v klidu, však on…

Nejčtenější články

Doporučujeme