Jan Kříž se po úrazu vrátil na jeviště

27. 1. 2013
Muzikálová hvězda Jan Kříž opět stojí na jevišti. Na sklonku minulého týdne hrál poprvé, co se vrátil z domácího ošetření po úrazu, který se mu stal 15. 12. při muzikálu Robin Hood. Ze zatím neznámých příčin spadl za jízdy na ocelovém laně na kraj šesté řady z asi metrové výšky.

Jako zázrakem se divákům ani jemu nic vážného nestalo, ale z nemocnice samozřejmě pohmožděný. Rekonvalescence mu tedy nezabrala ani měsíc, jeho první hlavní rolí po návratu byl Danny v muzikálu Pomáda. V průběhu ledna se vrací také ke svým rolím v muzikálech Johanka z Arku, Osmý světadíl a na začátku února si opět oblékne kostým Robina Hooda.

Jak se vám po odmlce kvůli zranění hrálo?

Byl jsem nervozní, pořád si v duchu kontroluju, co už to tělo snese. Ale jsem hlavně opravdu rád, že jsem zpátky na jevišti. Bude zvláštní na začátku února hrát zase Robina, při kterém se ta nehoda přihodila.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Jak momentálně probíhá léčení vašeho zranění a na jak dlouho to ještě bude?

Chodím na kontroly a hlavně k fyzioterapeutce. Protože jak některé svaly nefungují správně, jiné to kompenzují. Tak se snažíme to celé vycentrovat, abych brzo fungoval normálně. Teď už je to jen o nějaké bolesti v zádech, ale každým dnem se to lepší. Už to nevidím na dlouho.

Co máte na své roli Dannyho nejraději?

Je to pro mě zajímavá výzva a to mě baví. Člověk se v té roli potýká s muzikálovou disciplínou naplno. Musí rozvrhovat síly. Je tam i náročné zpívání. A navíc člověk musí ukázat divákovi i něco z typického "travoltovského" Dannyho, to by mu divák jinak neodpustil. Je to moc hezká a citlivá role. Baví mě její dilema mezi klukovskou romantickou láskou a nutností zůstat mezi kamarády za frajera. Je to milá a sympatická postava.

Rozhovor redakci poskytlo Divadlo Kalich.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Lvi, očekávejte nadměrný přísun vitality, kterou však musíte nasměrovat správnou cestou, jinak přijde vaše úsilí nazmar. Nepodléhejte špatným radám, které přicházejí z okolí. Opět vám…

Nejčtenější články

Doporučujeme