Jan Potměšíl a Josef Somr pokřtili unikátní sadu CD Audio Nového zákona

1. 12. 2006
Přední české herecké slavnostně pokřtily sadu CD Audio Nového zákona. Nahrávka je již v prodeji či zdarma ke stažení na internetu.

Josef Somr, Jan Potměšil a další čeští herci, kteří propůjčili své hlasy unikátnímu projektu, přednesli úryvky z Audio Nového zákona a popřáli projektu štěstí Dnes v odpoledních hodinách uspořádal Nadační fond Nové Bible kralické (NF NBK) slavnostní křest sady CD Audio Nový zákon NBK. Od pondělí 4. prosince bude tato jedinečná audio nahrávka, která obsahuje více než 20 hodin předčítání v podání předních českých herců, k dispozici zdarma ke stažení na stránkách http://www.nbk.cz>www.nbk.cz nebo také v prodeji jako komplet 19ti CD v síti Levné knihy za cenu 299 Kč.

Na slavnostní křest přišli herci Josef Somr, Jan Potměšil a Lucie Trmíková, kteří přednesli úryvky z tohoto jedinečného audio projektu. Mezi přítomnými hosty nechyběli ani ředitel NF NBK Jan Talafant, režisérka Marka Míková a překladatel Nové Bible kralické Alexandr Flek, kteří přítomným projekt přiblížili. Atmosféra odpoledne byla dokreslena zpěvem Moniky Žákové a hudebním doprovodem.

O Nadačním fondu Nové Bible kralické Nadační fond NBK je neziskovou organizací, která finančně podporuje vznik nového českého překladu Bible nazvaného Nová Bible kralická. Cílem překladu je zachovat sílu a krásu Kralické Bible z roku 1613 a přitom poskytnout co nejširšímu okruhu čtenářů moderní, atraktivní a srozumitelný text obsahově věrný řeckému a hebrejskému originálu. Nadační fond se snaží zprostředkovat současné generaci kulturní a duchovní dědictví Bible kralické a přispět k naplnění nejvzácnějšího odkazu české reformace. V roce 1998 byl po čtyřech letech práce přeložen a vydán Nový zákon Bible kralické. Během následujících sedmi let se podařilo vydat a distribuovat na 50.000 jeho výtisků v několika vydáních a revizích. NBK dnes nachází oblibu u čtenářů z nejširšího spektra českých církví i mimo ně. V současné době se připravuje překlad celé Bible kralické, který by měl být vydán za dva roky.

Práce na NBK je financována příspěvky několika stovek jednotlivců a řady místních křesťanských sborů.

zdroj: NBK, www.nbk.cz

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Jeden z kolegů, který vám nepřeje a stále se vám motá do cesty, skončí. Prostě se jeho společnosti zbavíte a budete mít konečně klid. Proto se teď zaměřte na odvedení dokonalých výsledků,…