Jan Tříska přiletěl z Los Angeles do Prahy a zahraje si v úspěšném Kumštu

18. 5. 2010
Jan Tříska přiletěl z Los Angeles do Prahy a zahraje si v úspěšném
Kumštu
Na jevišti Divadla Na Jezerce se ve světově proslulé hře pařížské autorky Yasminy Rezy Kumšt opět objeví Jan Tříska v režii Jana Hřebejka, který přicestoval z Kalifornie do Prahy.

Klepněte pro větší obrázek

Spolu s Janem Hrušínským a Janem Kačerem ho poprvé znovu uvidíme v neděli 23. května. Na tento den je sice představení již vyprodané, ale Kumšt se bude hrát až do konce června. Legendární herec připouští, že už se mu po Praze stýskalo, ale když je delší dobu v Čechách, stýská se mu zase po Los Angeles, kde bydlí spolu se svojí ženou Karlou Chadimovou již 33 let. V Americe žijí také jejich dvě dcery. "K jedné je to 40 minut jízdy autem, ke druhé čtyři hodiny letadlem," říká Jan Tříska. A dodává, že teď bude hodně hrát, takže na stesk nebude čas. Těší se také na představení Kumštu, které se uskuteční 23. června, tedy v předvečer svátku Janů. "Připijeme si Na Jezerce na tento svátek a také na astronomickou rovnodennost," uvádí.

Na Jezerku se Jan Tříska vrací již třetím rokem. O Kumštu, který se stal jedním z nejoblíbenějších titulů divadla, a zhlédly ho již desetitisíce lidí, říká: "Je to velice chytrá komedie o přátelství tří mužů, ale často i o jejich nepřátelství." A vzápětí připomíná jednu z replik, která je zároveň mottem celé komedie: Když říkám podle mě, myslím tím objektivně. "Všichni tři hrdinové mají k objektivitě daleko, každý z nich se domnívá, že má pravdu a každý z nich se neustále mýlí. Proto je Kumšt tak pravdivý,legrační a přitažlivý," říká herec.

Děj se odehrává v uzavřeném spolku tří kamarádů. Jejich poklidné vztahy ale najednou naruší zprvu banální spor kvůli modernistickému obrazu, který přeroste v hádku a nakonec v úporný spor. "Kumšt je hra nejenom o mužích. Je také o maminkách a milenkách. I když se žádná žena na jevišti neobjeví, jejich přítomnost je stále hmatatelná v jedovatých mužských rozhovorech," říká Jan Tříska.

Více informací na nových stránkách www.divadlonajezerce.cz

ČTĚTE TAKÉ:
Zkrocený Petr Vondráček: Jsem věrný muž a chci se ženit!

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Za tímto týdnem se budete rádi ohlížet, protože se vám opravdu dařilo. A to nadřízený ještě neví, že máte v hlavě plno plánů, které chcete uskutečnit. To si však nechte na pondělí. Nic se…

Nejčtenější články

Doporučujeme