JANA (34): Čekám dítě, ale nevím, zda bude otcem manžel, nebo jeho syn

29 komentářů

Anonymizovaný
24. června 2018 • 15:16

Jak prosté, milý Watsone, Jana je k*rva.

Anonymizovaný
15. června 2018 • 1:27

1) mlcet o nevere
Ja si myslim ze by dama mela o nevere mlcet, ale nejen to.
Myslim, ze by bylo fer, aby to k tomu mlceni jeste manzelovi alespon jednou tydne kompenzovala v jejich milostnem zivote, alespon dokud bude manzel moci.
A ne ze ji bude porad "bolet hlava" z nejakych moralnich vycitek, schovavanych za vymluvu ze je tehotna.
No a samozrejme partnersky vztah je vzajemny - takze i ona by mela mit pravo si alespon jednou tydne rict co ji udela radost - i kdyby to byla jenom masaz nohou.2) (ne)rici mazelovi
Co se tyce ditete - souhlasim s tim nazorem ze otcem je ten kdo dite vychovava. Sve deti mam rad jako otec sve deti - at uz jsou biologicky moje nebo ne. Narodily se cernovlase, ted jsou blondate, po kom maji oci a pusu ... no kdyz rikate tak teba po me babicce. Je to jedno. Rad verim ze jsou biologicky me. Dozvedet se, ze deti nejsou moje, nebo ze hrozi ze nejsou moje, muj vztah k nim to asi nezmeni - jenom se asi strasne naseru na manzelku a dost pravdepodobne s ni uz nebudu chtit zit.Jestli je to manzel koho dama miluje a jestli on ma byt otcem tomu diteti ... nicemu nepomuze kdyz se dozvi ze neni/nemusi byt biologickym otcem.Manzel by sve prostredky pravdepodobne rad utratil za sveho potomka jako za vnouce. Stalo se, stalo, tak co uz.
3) (ne)rici milenci
Tezka volba. Co az se jednou s tatou pohadaji nebo opiji u hokeje - nerekne mu to?4) (ne)udelat si testy
Rekneme, ze chce zustat s manzelem a aby manzel byl otcem.
Pomuze necemu vubec delat si geneticke testy a znat odpoved?V pribuzenske linii by opravdu musela delat testy jak otci tak synovi.
Od manzela asi geneticky material prilezitostne muze ziskat - kazdej se obcas rizne pri krajeni cibule. Ale od syna v zahranici to asi bude horsi - aniz by provalila na co to potrebuje.Osobne si myslim ze pro nastavajici matku je otazka kdo je otcem zajimava jenom do chvile, kdy se to mimco opravdu narodi. Vyplaveny hormon oxytocin pri porodu / po porodu s matkou stejne zamava natolik, ze bude uplne jedno kdo je biologickym otcem. Mozek se ji stejne prepne do modu "postaraj se o dite stuj co stuj". Kdo u ni bude stat pri porodu (a sestinedeli) a bude schopen se o dite alespon nejak postarat, ten bude otcem, i kdyby to mel bejt bezdak Franta.

Anonymizovaný
28. května 2018 • 23:33

Chudák manžel. Co je to ta ženskou když se nedokáže ukocirovat. A syn taky pěkný zmetek.

Anonymizovaný
22. května 2018 • 18:34

Ta je zkažená no fuj.Starýho na peníze a mladýho na sex.Jsem znechucen výsledkem hlasování,už jste ponížily rodinu na samé dno.

j66
20. května 2018 • 10:37

Paní by především si měla uvědomit, zda chce vědět s kým dítě má a jak s tou informací naloží. A snad taky aspoń trochu dokáže odhadnout reakci manžela, pokud by dítě nebylo jeho. A podle toho dál postupovat. Každý je jiný a vyvodil by z toho jiné výsledky. Osobně si nedokážu představit, že bych mohla žít s tím, že mám dítě s někým jiným než s manželem a ten to neví a považuje dítě za své. Ještě chápu, situaci, kdy by paní hypoteticky popsala takovou situaci a manžel by jí řekl , že by to vědět nechtěl, zda je dítě jeho. Tj. oba dva by takového kostlivce zamkli do skříně a klíč zahodili. Nicméně pokud jeden z nich by s tím měl problém, je potřeba si to vyříkat a nést následky svého jednání.

Anonymizovaný
18. května 2018 • 18:44

Kdysi jsem měla spolužačku, která se mi smála, že chci používat kondom a že zastávám názor, že když už někdo podvádí, měl by aspoň použít ochranu. To ale nejspíš nebude případ autorky článku. Jasně, měla se chránit, ale jsme jenom lidi, prostě udělala blbost, které lituje, odsuzování jí nepomůže. Osobně bych se taky přikláněla spíš k možnosti mlčení, případně říct to Honzovi a přesvědčit ho k testu otcovství. Paní má vlastně štěstí v neštěstí, že jde o otce a syna, takže je klidně možné, že dítě bude Tondovi podobné a nikdo to nebude řešit. Vzpomínám si na jeden podobný článek (v jiném časopise), kde šlo o tmavovlasého hnědookého manžela a blond modrookého milence, tam už by to problém být mohl. Nejsem odborník na genetiku, ale bavila jsem se s vystudovaným biologem a dozvěděla se, že ani varianta modrooký muž-modrooká žena-dítě s jinou barvou očí než modrou nemusí nutně znamenat, že otcem je někdo jiný. Těžko říct, jestli Tonda (byť možná podvědomě) doufal, že mu Honza "pomůže", stoprocentně se to vyloučit nedá, maximálně potvrdit, pokud by Honza na žádost o test otcovství reagoval, že ho táta požádal, aby "zaskočil", takže dítě je pravděpodobně jeho.

farah.farah
18. května 2018 • 20:33

@Anonymizovaný: Asi existujou genetický kombinace co možný nejsou ale v genech máme lecos.......četla jsem o rodině kdy oba bílí a narodilo se jim dítě s výrazně negroidními rysy a tmavou platí, otec samozřejmě předpokládal, že mu žena byla nevěrná a dítě není jeho při testech ze zjistilo, že jeho je, že tam nevím už jestli u něj nebo u ní byla černošská krev zřejmě pár generací zpět a takto se najednou projevila i když na tom rodiči co ten gen měl se prakticky vizuelně neprojevila.....od té doby si myslím že geneticky je možný prakticky všechno.:D

Rambíša
18. května 2018 • 9:35

Ani se mi nechce věřit,že by se tohle doopravdy stalo! Je to tak hloupý příběh...Paní si nabrkne o 20 let staršího - no dejme tomu,a pak hned sviští do postele s jeho synem - náhle jí mladý nevadí? a zrovna je tak úžasný,že se z něho může přímo poo??? Příliš mnoho náhod.No a lézt s neznámým rovnou a bez ochrany do lože a sexovat,tak to už chce dávku bezmyšlenkovosti.Ať si teď starosti vyžere do mrtě,nemusí se nic stát nyní,ale třeba v další generaci to může způsobit problémy.

lebahu
18. května 2018 • 14:37

@Rambíša: Taky mi to přijde neuvěřitelný. Synek jezdí domů, ale tatík mu nastávající nějak opomněl představit, nebyl ani na svatbě. Když konečně zas přijede, tak spí v hotelu... Tatík nechá manželku v noci s pro ni cizím chlápkem v hospodě, že se jako má nějak asi pak dostat sama domů, ta doleze až ráno a vůbec mu to není divný. Téměř čerstvá děsně zamilovaná novomanželka snažící se otěhotnět v klidu hupne do postele s nevlastním synkem, o antikoncepci vůbec neuvažuje (není to hloupá puberťačka, je jí 34 let). No a synek bude taky charakter, sotva se tatík odklidí spát, zatáhne macechu na hotel. Prostě taková normální rodinka. Chudák dítě, ať už jsou jeho geny kohokoliv z pánů.

helza
18. května 2018 • 15:51

@lebahu: Proto si pořád myslím, že šlo o tichou domluvu beze slov mezi otcem, synem a novomanželkou. Toužili po dítěti, nedařilo se, manžel nemohl čekat léta až se to podaří, tak se to tak nějak zorganisovalo. S nadějí, že syn i žena pochopí, ale taktně budou mlčet. Já nevím, dnes jsou jiné možnosti, dříve se to tak ale dělalo. Já sama jsem kdysi pečovala o chlapečka takto zplozeného. Pouze nešlo o syna jejího muže ale o přítele, jinak to bylo stejné. Jak se to ale nakonec dostalo na světlo světa už nevím, ale byl z toho pořádný humbuk, dva rozvody (i přítel byl ženatý) a matka skončila jako samoživitelka. Koneckonců i my jsme měli pár let problém z otěhotněním, i mně gynekolog doporučoval tento způsob. Naštěstí nakonec nebyl potřebný. Ale jistě to nebyly nějaké velké výjimky.

Mata69
18. května 2018 • 17:00

@helza: Na mne to tedy nepůsobí, že by manžel to měl nějak se synem připravené. Navíc přesně jak píše lebahu, je to přitažené za vlasy a když se jim nedařilo (a půl rok není nic), mají jiné a čistší možnosti.
A docela zírám na to, že ti gynekolog doporučoval něco podobného - jako uplést si "kukačku" s někým jiným jo? :sok:

helza
19. května 2018 • 19:13

@Mata69: Radil a dřív se to tak skutečně běžně dělalo. Ono jiných možností ani moc nebylo.

lebahu
18. května 2018 • 16:12

@helza: Snažili se půl roku, to je dost krátká doba, aby se uchylovali k nějakému podobnému nestandardnímu řešení. Navíc, jak říkáš, dnes jsou jiné možnosti. A i pokud by to takhle řešili, bylo by asi hezké, aby všichni zúčastnění věděli "vo co go". Manžel to možná myslel dobře (pokud je to jak říkáš), bo chtěl doma klid a už ho nebavilo souložit podle ovulačního kalendáře, ale těžce to nedomyslel a může to dopadnout dost blbě a odnese to především to dítě.

Anonymizovaný
17. května 2018 • 12:19

Zeptala bych se - paní Janě má být taky fuk, s kým má dítě? Mně by to teda jedno nebylo :-)

Mata69
17. května 2018 • 15:19

@Anonymizovaný: Pokud jí není fuk s kým dítě mít bude, nemá lézt bez ochrany do postele s jiným chlapem. Tak asi.

Anonymizovaný
17. května 2018 • 15:50

@Mata69: No, už se stalo :-)
Když vidím množství minusů u svého prvního příspěvku, začínám věřit tomu, že má u nás skutečně 10 % dětí jiného otce, než jaký je zapsán v rodném listě, a chudáci chlapi o tom nemají tušení :-)

Elynor
17. května 2018 • 18:00

@Anonymizovaný: Mno, v literatuře je popsáno mnoho příběhů, kdy dítě mělo jiného než úředně zaznamenaného otce jaksi cíleně. S vědomím zúčastněných, akorát se o tom nemluvilo. Celkem často se stávalo, že se dívka někde zapomněla a pak byla rychle provdána "aby to dítě mělo jméno", a ženich si to nechal kompenzovat věnem. Nebo to s manželem nešlo, tak se paní kněžna postarala o následníka (a zpestření genů) jinak. Nebo to s manželkou nešlo a byl uznán za vlastního levoboček. Takže nic nového pod sluncem, jenom se to moc nezveřejňuje, protože je to citlivá záležitost a lidi jsou takoví šťourové nenechaví, lepší, když se jim nic neřekne. Při dnešní rozvodovosti stejně dochází k tomu, že velká spousta lidí nevychovává své vlastní děti, nýbrž cizí děti různými způsoby získané. Není to ideální stav, pravda. Ale my zjevně nežijeme v ideálním světě. Je vhodné, čestné, sportovní atd. aby otcem dítěte byl manžel. Ovšem co se tím získá nebo napraví, když paní řekne, že tomu tak není? To dítě si to vybrat nemohlo, a podle mého je lepší, když dostane šanci vyrůst v rodině, byť s "neoficiálním", přesto milujícím otcem, než kdyby s ním matka zůstala sama. Ona udělala chybu, za chyby se platí, a pokud zaplatí jenom ona tím, že nebude zbytečně mluvit, nadělá to nejméně škody. Je to málo romantické, ale tak přece paní má mozek v hlavě (doufám), když ho nepoužila včas, měla by aspoň dodatečně zvážit, co může přiznáním získat nebo vylepšit, a co ztratit. Vzato z druhé strany - ten její manžel asi taky nepobral mnoho moudrosti, vzít si o 20 let mladší kočku, a hrnout se do množení, když už má dospělého syna... no. Tak teď má, co chtěl :-)

Anonymizovaný
18. května 2018 • 18:51

@Elynor: Jj, jeden šlechtic byl (prý) homosexuál, ale vzhledem k tomu, že žil v 18. nebo 19. století, coming-out nepřicházel v úvahu, takže se oženil a jeho žena postupně porodila 11 dětí, které ale počala všechny milencem, takže se vlastně jednalo o oboustranně výhodnou záležitost

Anonymizovaný
17. května 2018 • 19:18

@Elynor: Tu mínusku nemáte ode mě :-)
Já s vámi po stránce psychologie (nebo jak to říct) souhlasím. Jde mi o nebezpečí pozdějšího prozrazení - třeba nevysvětlitelně rozdílná krevní skupina a tak, už se to tady podrobně rozebíralo dříve u jiného článku.

helza
17. května 2018 • 19:38

@Anonymizovaný: Právě kvůli nebezpečí v případě nemoci v budoucnu bývám proti utajení, přesto v tomto případě ne. Už jsem psala níže proč. Myslím si, že pokud by se v budoucnu kvůli nemoci prozradilo, že otec je vlastně syn, nebylo by to tak zlé. Rozhodně by to nadělalo menší zlo, než nějaké okamžité prozrazení. Otcem dítěte je stejně ten, který ho vychovává a tak to obvykle i nakonec cítí.

Anonymizovaný
17. května 2018 • 20:32

@helza: Lidé jsou různí, nemůžeme vědět, jak by Janin manžel reagoval. Jestli by mu naopak nevadilo víc, že je otcem dítěte jeho syn, než kdyby to byl někdo cizí - mohl by to vzít i jako společnou zradu všech svých blízkých. Fakt nevíme.
Ještě mě napadla jedna věc. Níže jsem psala, že při tomto příbuzenství je vzhledem k 50 % společných genů manžela a jeho syna méně pravděpodobné prozrazení - ale vlastně to není pravda. Pokud by dítě bylo syna a podědilo nějaký výrazný fyziognomický rys po bývalé manželce Janina manžela, tedy po své babičce, mohl by si toho Janin manžel všimnout a něco ho trknout. Vždyť tu ženu dobře znal, a kdyby ten rys měl navíc i jeho syn po matce... Nepodobnost na otce (ať pravého či nepravého) se dá vždy vysvětlit tím, že dítě je celý pradědeček (prababička) z matčiny strany. Tady, kdyby měla bývalá manželka atypický tvar co já vím nosu, nehtů, zubů... čehokoliv, aby to nakonec nedopadlo tak, že test otcovství zadá Janin manžel :-) Ale nebylo by to hned, neboť mimina jsou všechna na jedno brdo :-)

helza
17. května 2018 • 13:45

@Anonymizovaný: Je to hodně, hodně špatně položená otázka. A vpodstatě i velice manipulativní - "hele, to je ti fuk, čí to dítě je? Co jsi to za ženskou, zjisti si to". Přeci pokud mám muže, s kterým chci mít dítě a pokud k tomu dítěti už mám, nebo si vytvářím nějaký vztah, pak nepátrám, čí to dítě je, potom je mi skutečně jedno, čí dítě to je. Chtěla jsem dítě, toužila po něm a ono tady najednou je, to každé mateřské touze stačí, ne? Zvědavost, kdo že je otec, už nemá s touhou po dítěti pranic společného. Řekla bych dokonce, že pokud matka nechce pouze hračku pro sebe, ale dítě a pro ně útulný a klidný domov, pak spíše naopak. Rejpáním se v tom, co bylo a co se nedá vzít zpět, může rozrejpat všechno a ublížit všem, nejvíc právě dítěti. A na to teď musí myslet, ne se hnípat ve svých pocitech. Milující máma dokáže pro své dítě cokoliv. Nepodlehnout dětinské zvědavosti, vzít na sebe zodpovědnost a tíži jakékoliv viny, bez potřeby hodit to na bedra někomu jinému je v mateřství tím nejmenším břemenem.

Elynor
17. května 2018 • 13:00

@Anonymizovaný: Eh - co na tohle říct? :-) Tak především jestli jí to jedno nebylo, tak neměla lézt do postele s jiným mužem, než se svým zákonitým manželem. Když už šla s jiným do postele a přitom by věděla, že chce mít dítě jen s manželem a nikým jiným, měla aspoň použít nějakou ochranu, aby se teda minimalizovalo riziko. Kdyby jí to jedno nebylo. Ale ona se na to vykašlala, a užila si bez přemýšlení, jestli jí to je nebo není jedno, že. No a teď má víc možností - buď si říct, že jí to jedno je, a nepátrat. Nebo si říct, že je zvědavá a že si to teda zjistí čistě jen kvůli sobě - ale nebude nikomu nic vykládat a nechá si to jen pro sebe. Nebo si to zjistí, ale pak to nevydrží a vyslepičí všem pravdu, čímž to celé dorazí. A to já osobně vidím jako dost pravděpodobný scénář.

helza
17. května 2018 • 10:52

Obvykle jsem v podobných případech zastáncem pravdy, tentokrát nejsem. Mám dojem, že manžel je nechal onen večer spolu právě kvůli dítěti, možná doufal, že to žena i tak pochopila, bylo by tedy hodně necitlivé o tom mluvit. Ale ať je to jak chce, testy otcovství by jenom ztěží utajila, navíc opravdu nevím, zda jsou prokazatelné a zda jsou nutné, jde-li o otce a syna. V každém případě bude dítě manželův potomek, ať syn, či vnuk, proto si nemyslím, že je nutné mu ubližovat sdělením, že "jemu to nešlo a musel nastoupit syn". Protože tak nějak by to nejspíš cítil. A i tehdy, pokud to ví a byl to jeho záměr, myslím, že mluvit o tom, dávat najevo, že i já to vím, by vůči němu bylo kruté.
A co se týče případného otcovství syna - nemyslím si, že by mu bylo ublíženo. Konackonců i on by byl svému případnému synu dál příbuzným - byl by jeho bratrem, takže by o nic nepřišel. Zkrátka, i kdyby všichni tři věděli, jak se věci mají, rozhodně by ani manžel, ani jeho syn nechtěli vědět, kdo je skutečně otcem a už vůbec by nechtěli, aby o tom pisatelka mluvila, či to jakkoliv řešila.

Elynor
17. května 2018 • 10:47

Mlčet jako hrob, a pokud možno zapomenout, že se ta jedna noc přihodila. Jinak to nedopadne dobře. Jsou to bezmála stejné geny, je pravděpodobné, že dítě nebude nijak významně odlišné, aby se bylo nutno pozastavovat, po kom je. Nedej bože pátrat po otcovství. Jestli si to mladá paní nechce pokazit (víc, než už to udělala), tak mlčet je jediné rozumné řešení. Všechno ostatní povede do maléru a odskáčou to nevinní, hlavně to dítě.

Anonymizovaný
17. května 2018 • 15:53

@Elynor: "Bezmála stejné geny" - rodiče a potomci mají zhruba 50 % shodu. Čili poloviční.
Dost bych se toho bála, poněvadž náhoda je blbec.

Anonymizovaný
17. května 2018 • 9:29

Dítě samozřejmě nechat žít a po jeho narození udělat, prozatím tajně, test otcovství. Bude to trošku komplikovanější vzhledem k tomu, že oba potenciální otcové jsou blízce příbuzní, ale pokud to paní sdělí na genetice, půjde to. (Budou muset hledat neshodný znak mezi manželem a jeho synem, syn by musel spolupracovat vědomě.)
Jestliže je dítě manželovo a úlet zůstal bez následků, držet pysk.
Jestliže je dítě produktem úletu, jít s pravdou ven. Byl by to velký podfuck a život s trvale černým svědomím a strachem, kdy se přijde na to, že manžel není otcem. A těch příležitostí je dost - o tom tady už byla řeč několikrát. I když v tomto případě blízké příbuznosti obou potenciálních otců je šance na provalení menší.

Bouděnka
17. května 2018 • 8:55

Mě skoro připadá, že je starej nechal spolu schválně, aby to dítko dopadlo.
Ať je ráda, že bude mimi a nic neříká. Nikomu by to neprospělo.

Potvůrka-Podivná
17. května 2018 • 7:42

hmmm....."a komu tím prospějete?!" ......to pro případ, že by to dotyčná na sebe chtěla prásknout....

Doporučujeme

Články odjinud