JANA (36): Partnera jsem do svatby dotlačila. Málem jsem ho požádala já

5 komentářů

Milena
27. října 2022 • 10:41

Krasny pribeh s happy endem! Muj manzel zase rekl,ze si me vezme a att dojdu pro papiry na urad! Tak jsem tam sla a ty papiry mu poslala a on rekl,ze se me nevezme,protoze je to moc slozite,ale ze me ma rad!! Nakonec to taky dopadlo dobre-mame oddaci list ve trech statech ale zacatek byl srandovni opravdu! Prsten me koupil v Turecku a krabicku ZABALIL a to je obdivuhodna vec,protoze on darky nebali,protoze to neumi! No jeste ,ze to dobre dopadlo! :pozor :laska:

Elynor
23. října 2022 • 9:42

Zjišťuju, že jsem v některých věcech asi nedostatečně informovaná? Jaké papíry na matrice? Vdávala jsem se před 40 lety a to mi nikdo žádné papíry na vyplňování domů nedal. Pravda, to byl tenkrát jiný stát než dnes, jiné zřízení než dnes, jiné úřady a tak vůbec. Moje sestra se vdávala letos, byl to dost složitý proces, ale ona si brala jiného státního příslušníka, který neměl české občanství. Předpokládám, že kdyby si brala Čecha, bylo by vše jednodušší. Tak já nevím, jestli je to vůbec reálné, někde vzít nějaké "papíry", donést domů a nechat významně ležet na stole. Kdyby to někdo udělal mně, tak tam ty papíry nechám ležet a nebudu si jich vůbec všímat. Nemám ve zvyku číst cizí dokumenty, i kdyby je partner nechal ležet kdekoli, maximálně bych je šetrně přemístila někam, kde mi nebudou překážet, abych se na tom stole mohla najíst. Ale nečetla bych to. Kdyby tam ležel denní tisk, tak jo, to bych četla. To není nic soukromého. Až by partner přišel, pravila bych, že tadyhle leželo něco, dala jsem ti to támhle, kdybys to hledal. Čili bych řekla, že Jana má docela kliku, že si to pán přečetl, pochopil, co se po něm chce, a navíc byl ochoten na to kývnout i bez předchozí domluvy, což bych já určitě neudělala. Kdo ode mě něco chce, musí mi to říct. Na nějaká gesta a náznaky nereaguju. ]:-D

Milena
27. října 2022 • 10:34

@Elynor: Vy jste srandovni!

kočka koule
23. října 2022 • 10:33

@Elynor: Schválně jsem se mrkla, zda nějaké takové papíry existují (taky si nic takového nevybavuju, ale já jsem na papíry tupá stejně jako např. na čísla). Na stránkách MVČR je ke stažení dotazník k uzavření manželství. Snoubenci vyplňují první dvě strany, odtud asi "papíry". Myslím, že Jana to vyřešila dost dobře. A jo, kdybych viděla na stole něco, co vypadá jako napůl vyplněný dokument, tak si to prohlédnu. Kuchyňský stůl je u nás "veřejné místo". Nedávno tu byl příběh o slečně, která od svého partnera očekává telepatické schopnosti - tak tohle je daleko lepší. Kdyby partner na dokument nereagoval, může se ho slečna zeptat přímo. A kdyby byl v trapu, tzn. kdyby utekl od těhotné partnerky jako malý kluk, tak za to manželství stejně nikdy nestál.

Elynor
23. října 2022 • 12:22

@kočka koule: To rozhodně je lepší, než telepatické schopnosti, o tom žádná. :-) Pro mě by tam teda musel partner dát takový ten barevný lepicí lístek s nápisem "koukni na to" :/ pak bych si to přečetla. A asi by následovala diskuze, protože takové podstatné věci jako je svatba, to očekávám, že se napřed o tom mluví a pak teprve se nosí papíry. Ale tak jo, no, v příběhu to dobře dopadlo, budiž to Janě přáno. :-))

Doporučujeme

Články odjinud