JANA (39): Rozvedla jsem se a pak přišla romantika jako z filmu

10. 9. 2019
JANA (39): Rozvedla jsem se a pak přišla romantika jako z filmu
Jana byla po rozvodu přesvědčená, že má své životní štěstí už za sebou. Když poznala Lukáše, pochopila, že opravdová láska může přijít i v tom nejneočekávanějším okamžiku.

Měla jsem za sebou rozvod a jediné, co mě drželo nad vodou, byla moje krásná dvouletá dcera. Materiálně jsme naštěstí nestrádaly, manžel se svou vinu na rozvodu snažil vyžehlit tučným výživným.

Měl totiž poměr se svou sekretářkou. Jako v laciném románu… To jsem nepřekousla. Tolerovala jsem mu hodně, od každodenních návratů domů kolem půlnoci po fakt, že mi v domácnosti s ničím nepomůže a zanedbává mě jako ženu. Vždycky mi všechny nepříjemnosti vynahradil drahým dárkem nebo dovolenou u moře, ale milenku jsem mu odpustit nedokázala.

Přestala jsem mu důvěřovat a náš vztah se rozsypal jako domeček z karet. Dlouho jsem byla sama a snažila se se vším vyrovnat.

Až sluneční paprsky ve mně probudily touhu po životě a po mužské náruči… A tak jsem přestala odolávat pozváním na rande od majitele obchůdku se smíšeným zbožím, kam jsem chodila každé ráno pro čerstvé pečivo.

Koneckonců byl to sympaťák a kamarádka už mi několikrát domlouvala, ať to s ním zkusím, když mi není vysloveně protivný. Nebyl to žádný krasavec, měl trochu bříško, ale všimla jsem si, že má moc hezký úsměv. Byl milý a pozorný, ale to jsem přičítala spíše jeho snaze o udržení zákazníků.

A tak jsem ho jednou překvapila a jeho pozvání na kávu přijala. Jmenoval se Lukáš, byl vdovec, o deset let starší než já. Strávili jsme spolu krásné odpoledne a mně se vůbec nechtělo loučit. Jeho polibky a něžnosti mě dostaly. Zamilovala jsem se…

Začali jsme spolu chodit a byli moc šťastní. S mojí dcerou si rozuměl skvěle a já zase začala věřit na lásku a obyčejné lidské štěstí. Po čtyřech měsících našeho vztahu mě Lukáš pozval na výlet. Cíl mi byl neznámý, slavila jsem ten den narozeniny a netušila, kam pojedeme.

Na jeho radu jsem se oblékla sportovně. Jak se ukázalo, Lukáš nám objednal vyhlídkový let – a já se kochala nádherným výhledem na Ještěd. Když jsme přistáli, řekl mi, že to opravdové překvapení teprve přijde.

Vytáhl z kapsy malou sametovou krabičku, objal mě kolem ramen a požádal mě o ruku. Neměla jsem slov. Lukáš krabičku otevřel a navlékl mi na prst krásný zásnubní prstýnek z bílého zlata. „Miluji tě od první chvíle, co jsem tě poznal,“ řekl.

Do očí mi vstoupily slzy, ještě ve mně dozníval nádherný zážitek z létání a vyznání lásky. Vlastně jsem neměla důvod nesouhlasit. Slíbila jsem Lukášovi, že si ho vezmu. Letos slavíme druhé výročí svatby a čekáme chlapečka!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Aktuální přísun energie vás posílí a donutí k lepším výkonům. Chcete zastat práci, kterou jste zameškali a vcelku se vám to daří. Bohužel je ve vaší blízkosti nepřející osoba, která vše…

Nejčtenější články

Doporučujeme