JANA (39): Rozvedla jsem se a pak přišla romantika jako z filmu

10. 9. 2019
JANA (39): Rozvedla jsem se a pak přišla romantika jako z filmu
Jana byla po rozvodu přesvědčená, že má své životní štěstí už za sebou. Když poznala Lukáše, pochopila, že opravdová láska může přijít i v tom nejneočekávanějším okamžiku.

Měla jsem za sebou rozvod a jediné, co mě drželo nad vodou, byla moje krásná dvouletá dcera. Materiálně jsme naštěstí nestrádaly, manžel se svou vinu na rozvodu snažil vyžehlit tučným výživným.

Měl totiž poměr se svou sekretářkou. Jako v laciném románu… To jsem nepřekousla. Tolerovala jsem mu hodně, od každodenních návratů domů kolem půlnoci po fakt, že mi v domácnosti s ničím nepomůže a zanedbává mě jako ženu. Vždycky mi všechny nepříjemnosti vynahradil drahým dárkem nebo dovolenou u moře, ale milenku jsem mu odpustit nedokázala.

Přestala jsem mu důvěřovat a náš vztah se rozsypal jako domeček z karet. Dlouho jsem byla sama a snažila se se vším vyrovnat.

Až sluneční paprsky ve mně probudily touhu po životě a po mužské náruči… A tak jsem přestala odolávat pozváním na rande od majitele obchůdku se smíšeným zbožím, kam jsem chodila každé ráno pro čerstvé pečivo.

Koneckonců byl to sympaťák a kamarádka už mi několikrát domlouvala, ať to s ním zkusím, když mi není vysloveně protivný. Nebyl to žádný krasavec, měl trochu bříško, ale všimla jsem si, že má moc hezký úsměv. Byl milý a pozorný, ale to jsem přičítala spíše jeho snaze o udržení zákazníků.

A tak jsem ho jednou překvapila a jeho pozvání na kávu přijala. Jmenoval se Lukáš, byl vdovec, o deset let starší než já. Strávili jsme spolu krásné odpoledne a mně se vůbec nechtělo loučit. Jeho polibky a něžnosti mě dostaly. Zamilovala jsem se…

Začali jsme spolu chodit a byli moc šťastní. S mojí dcerou si rozuměl skvěle a já zase začala věřit na lásku a obyčejné lidské štěstí. Po čtyřech měsících našeho vztahu mě Lukáš pozval na výlet. Cíl mi byl neznámý, slavila jsem ten den narozeniny a netušila, kam pojedeme.

Na jeho radu jsem se oblékla sportovně. Jak se ukázalo, Lukáš nám objednal vyhlídkový let – a já se kochala nádherným výhledem na Ještěd. Když jsme přistáli, řekl mi, že to opravdové překvapení teprve přijde.

Vytáhl z kapsy malou sametovou krabičku, objal mě kolem ramen a požádal mě o ruku. Neměla jsem slov. Lukáš krabičku otevřel a navlékl mi na prst krásný zásnubní prstýnek z bílého zlata. „Miluji tě od první chvíle, co jsem tě poznal,“ řekl.

Do očí mi vstoupily slzy, ještě ve mně dozníval nádherný zážitek z létání a vyznání lásky. Vlastně jsem neměla důvod nesouhlasit. Slíbila jsem Lukášovi, že si ho vezmu. Letos slavíme druhé výročí svatby a čekáme chlapečka!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Polovina pracovního týdne přinese sladké ovoce. Od šéfa sklidíte pochvalu za skvělé výkony. Kolegové vám mohou trochu závidět, ale to se spraví. Však vy si je omotáte kolem prstu! Jen…

Nejčtenější články

Doporučujeme