Komentáře k článku zpět na článek

Elynor 31. 10. 2021 | 22:27

@Dáša: Tak ona je taky otázka, jak to uklízení vypadalo. Klidně je možné, že exmanželka nesla ty jahody do ledničky nebo do špajzu, prošla kolem stolu, kde bylo použité nádobí od snídaně, tak to po cestě zpátky prostě sebrala a dala do myčky. To zabere minutu času, a ani bych to nenazývala uklízením. Takové věci dělá člověk kolikrát úplně automaticky, aniž by o tom přemýšlel, a navrch si ta exmanželka ani nemusela všimnout, že se na terase někdo opaluje, teprve až Jana vylezla z terasy a začala mít připomínky. Čili ani to nemusela být schválnost vůči Janě - i když je pravda, že se mnou by to asi cukalo nějakou schválnost provést, kdybych viděla, že ta dotyčná hysterčí. Bych si řekla, že když už takhle jančí, ať má aspoň důvod.

Martin 19 31. 10. 2021 | 20:21

@Dáša: Ale jo, proč ne, ale klíče si asi necháváte kařdý svoje. Nebo chodíte vymetat do bytu exmanžela?
Jasně, že to mám jinak, bejvalka mi do bytu neleze. Já do jejího taky ne. Je snad na tom něco divného?
Pokud jí vadila tchýně tak proč by za ní teď lezla.

Dáša 31. 10. 2021 | 12:08

@Martin 19: Jak víte, že odešla k nějakému borci? Třeba ten její ex byl tak trochu děvkař a rozvedli se kvůli jeho jiné milence. Nebo už neměla chuť mu dělat služku a tchýni pečovatelku nebo to mohlo mít 100 jiných důvodů. Já s bývalým problém nemám a on nemá problém se mnou, oba respektujeme rozvod jako projev touhy žít každý jinde a nehrozí, že bychom se navzájem obtěžovali, i když on navštíví syna v mém domě a já se synem navštívím jeho v jeho domě, když to má důvod. Není problém si pokecat, vypít kafe nebo dvě decky vína i s jeho manželkou, a rozhodně bych nebyla s nikým, komu by to vadilo. Na druhé straně jim tam ale neuklízím, to je zase jejich boj, ne můj. Žila jsem s ním 20 let, každému je kulové do toho, jestli se spolu bavíme nebo ne. Nejde o "návrat" ani o sex, mám partnera, kterého bych nikdy za ex nevyměnila, jde čistě o společenské záležitosti na bázi slušného chování a vzájemného respektu. Já se bavím i s jeho ženou, on i s mým mužem - co je na tom špatného? Lidi se mohou rozejít i civilizovaně, když už spolu nechtějí být. To, že vy to máte jinak, na tom nic nemění.

Dáša 31. 10. 2021 | 11:56

@Martin 19: Tak ale její bývalka to nebyla, že? Takže pokud její přítel chtěl, aby tam chodila, tak má dvě možnosti - buď to akceptovat nebo si jít po svých. Jiná alternativa není. Zejména když mu to řekla a on to řešit nechce. To, že o tom mluvili je v pořádku, ale to, že ona nechce vzít na vědomí, že to tak je, už je prostě mimo mísu. Nemusí tam být, nikdo jí nenutí, že? No ostatně už se to asi vyřešilo, nebyla to žádná velká láska, nepřepsal na ní barák, aby se uklidnila, dal jí kopačky a já myslím, že udělal dobře.

Dáša 31. 10. 2021 | 11:52

@Elynor: Pobavilo mě sousloví "šukací slečna" i když možná ne, možná by jí mohl později milovat, ale ne jako hysterku, co si myslí, že jí patří každý barák, kde se došla vyčůrat. Já nesnáším ženská a chlapi, co si myslí, že když s někým chodí, tak jim ten dotyčný patří a mají právo o něm rozhodovat nebo ho dokonce vychovávat. Takže s tímhle se nedá nesouhlasit, ale na druhé straně, i když jsem u mého ex na návštěvě byla (bez klíčů), tak by mě ani nenapadlo mu tam uklízet. Asi nejsem "uklízecí" typ Možná ty "sympatie" dam byly vzájemné a prostě to chtěly obě hrotit.

Martin 19 30. 10. 2021 | 19:14
Elynor 29. 10. 2021 | 13:33

@Martin 19: O důvodech, proč se ti manželé rozvedli, není v článku ani slovo. Je to jenom vaše spekulace, že exmanželka odešla za nějakým borcem. Ale i kdyby to tak bylo, pořád nikomu třetímu není nic po tom, jak to mají tito bývalí manželé zorganizováno, kdo ke komu chodí, od čeho má klíče, a už vůbec ne po tom, jestli se ona stará o tchyni nebo ne. Tady to všem zúčastněným zjevně vyhovovalo a nehodlali na tom nic měnit, jediná, které to vadilo a vyskakovala a dělala scény, byla ta Jana. No tak teď má, co si vykoledovala. Tedy nic.

Martin 19 29. 10. 2021 | 11:55
Martin 19 29. 10. 2021 | 11:53

@Dáša: Exmanžekla odešla od dětí evidentně za nějakým borcem. Asi do jedo bytu, a při hádkách neměla kam jít tak šup k bejvalýmu do kanafasu. Starost o tchýni není její záležitost. Jsou tam dospělé dcery a synek. Zásadní chyba nechat bejvalce i jen malou skulinku ve dveřích. Znáte tu o Smolíčkovi?
Vůbec neprobírám tu Janu, ta je v pohodě.

Radna 29. 10. 2021 | 08:43

@Elynor: To mě také napadlo. Slečna tam občas přespí, ale cítí se jako partnerka. Ale zas ne natolik, aby tam něco uklidila. Jestli se opaluje na terase a předtím ani nedá nádobí do myčky, mám dojem, že je fakt občasná návštěva, které pán dovolil (!!) tam po noci zůstat. Protože jinak je buď takové prase, že je jí nepořádek ukradený a jde se opalovat, nebo si není jistá, na co tam smí sáhnout a nebo ani neví, kam co patří. A o tom, že by pánovi také občas pomohla s jeho maminkou ani slovo. Takže jestli tam bývalka chodí na pokec s extchýní (která je za to určitě ráda) a přitom mu to tam lehce sklidí, proč by on měl být proti tomu? A že jí tam nechá přespat? Bože, to snad nevadí. A to, jak měl slečnu na háku je snadno vidět z toho, že po scénách a ultimátu se jí rád zbavil. A já nemůžu říct, že se mu divím. Trošku si i myslím, že to nebyla jeho jediná "přítelkyně", když po třech letech "vztahu" nejen spolu nebydlí, ale není ani schopná uklidit

Moučka 29. 10. 2021 | 08:15
Elynor 28. 10. 2021 | 21:25

Plus se nabízí otázka, proč teda ta Jana sama neumyla ty hrnky od snídaně, když si přála vystupovat jako "paní domu"

Elynor 28. 10. 2021 | 21:06

Tak já netvrdím, že to tak je, že ona exmanželka je spolumajitelka toho domu nebo bytu. Je to jen jedna z mnoha možností. A zdála se mi tak nějak nejvíc pravděpodobná jako důvod, proč mít klíče a chodit tam jako domů. Nicméně Janě po tom vůbec nic není. Nebyl to její dům, ani její domácnost, ona tam chodila jen na návštěvy, a o to, kdo všechno tam chodí, a co tam dělá, se neměla co starat. U mě by skončila už v momentě, kdy udělala tu scénu kvůli přespání. Pouhý fakt, že spí s tím chlapem, ještě neznamená, že mu bude mluvit do toho, koho on si pustí do domu. Což si mnohé slečny (a někdy výjimečně i muži) neuvědomují, že jejich majetnická i hlasovací práva začínají a končí u toho pyžama a kartáčku na zuby, co si tam přinesly, a jinak nemají co řešit. Jo, kdyby si pán tu Janu vzal a přivedl ji do domu jako svou novou zákonitou manželku, to by vznikla jiná situace. Ale ona byla jen šukací slečna, nic víc.

Dáša 28. 10. 2021 | 20:44

@Martin 19: Dovedu si představit, že stará matka pokud by potřebovala naléhavou pomoc, by otevřít nezvládla a mohl to být důvod, proč měla klíče. Zřejmě nehrozí, že by si tam bývalka tahala chlapy, když má nejspíš vlastní byt. Zase bych to nepřeháněla.

Dáša 28. 10. 2021 | 20:41

No já se s Elynor tentokrát neztotožňuji, ačkoliv bych to asi řešila jinak, než hysterickou scénou. Nicméně bych se též odstranila z blízkosti chlapa, který by si nedokázal vyřešit minulost tak, aby nezasahovala do přítomnosti. Nejspíš to tedy nebyla až tak dávná minulost. Je otázka, jestli exmanželka opustila byt dobrovolně nebo ten barák byl rodičů toho chlapa a ona odejít musela. Pochybuji, že by ho spoluvlastnila, ale možné to je. Každopádně to dopadlo tak, jak to dopadnout mělo - rozešli se a tak je to správně, protože se evidentně nedokázali dohodnout v klidu a stejně by to nikam nevedlo. To, jestli má někdo klíče, je věc majitele domu a ne jeho návštěvy. Někdy je to výhodné, mít klíče u někoho, komu důvěřuji a kdo mi třeba i pomůže zalít kytky o dovolené nebo se postarat o rodiče, nevidím na tom nic tak strašného (i když já bych si ex nevybrala, máme sice dobré vztahy, ale ne tak, aby mi lezl do bytu/baráku v mé nepřítomnosti ). To, že dotyčná osoba uklízí, když tam má ten chlap návštěvu, mi ale přijde už přes čáru, i když je dost možné, že uklízela třeba nádobí po dcerách od snídaně nebo tak něco. Asi bych na jejím místě předala jahody a odešla co nejrychleji, maximálně s pozdravem nebo i "small talkem", pokud by byl zájem na obou stranách, ale nedávala bych najevo, že jsem tam doma, to považuji za schválnost. Asi si pán vybíral stejné typy, co se rády hádají

Martin 19 28. 10. 2021 | 19:35

@Elynor: Není paní domu. Je když tak maximálně spolumajitelka a to ji neopravňuje k tomu aby někomu šmejdila po svém dobrovolném odchodu po bytě.Není proč navštěvovat dospělé dcery, které opustila, v bytě exmanžela. To, že bydlí ve společném domě neznamená, že žijí jako sardinky v jednom bytě.

Martin 19 28. 10. 2021 | 16:08

Neumím si představit, že by moje bejvalka měla klíče od mého domu. Tchýně i dospělé dcery mohly přece té ženštině otevřít.
To bych dopadl, nakonec by si tam bejvalka začala tahat chlapy a utábořila se mi tam na furt.

Elynor 28. 10. 2021 | 07:14

Tak napřed se píše dospělé dcery, a pak že přinesla "dětem" jahody.... tak si to autorko ujasni. Taky v jedné větě je to dům, ve druhé byt. Dál - ten dům/byt může být ve společném vlastnictví. Tedy exmanželka v takovém případě celkem oprávněně má klíče od svého majetku, a chodí tam jako "paní domu", protože ona skutečně tou paní domu je. Na rozdíl od Jany, která je tam jenom na návštěvě, a to ještě jenom občas. Osobně bych taky žádala přístup do domu/bytu, kterého polovinu vlastním, kdyby nedošlo k vypořádání majetku a byla jsem stále spoluvlastníkem téhož. A pokud tam ta dotyčná navíc navštěvovala své vlastní dcery, a tchyni, ke které měla přátelský vztah, tak to je o hodně důvodů víc ke její přítomnosti v domě/bytě, než kolik by jich kdy měla Jana. No a scény nemá žádný chlap rád, takže to byl celkem logický výsledek situace, že Jana dostala kopačky.

Přečtěte si také

Horoskopy

Randění vám přináší příjemnou náladu, ale nejraději byste se už raději usadili. Stále jste v rozpacích.…