Komentáře k článku zpět na článek

Rambíša 19. 11. 2015 | 14:04

Je to divný případ,ale někde jsem četla,že lze i ústní dohodu o půjčce nějak prokázat.Já bych půjčila tak tisícovku,to se dá ještě oželet.ovšem taky už jsem z dobrého srdce půjčila 10 tisíc a moc jsem nevěřila,že se mi to v rátí...Měla jsem i smlouvu s paní písemnou,překvapila mne mile,že opravdu včas vše vrátila.Já bych raději nejedla,než si něco půjčila,na co si neušetřím,to vlastně ani nepotřebuji,tak to vidím.V manželství je třeba mít navzájem důvěru:i když se stane něco zlého,tak v kom asi máme oporu? V manželovi,zvláště když rodiče již nežijí.Zde paní jedná dost divně a vlastně je velká lhářka,což se jí jednou nemusí vyplatit,až se vše prozradí,bude na tom ještě hůř,než předtím.

Zebruška 19. 11. 2015 | 12:13

Přesně jak tu píší ostatní - do půjčky bez smlouvy nikdy nejít, s níkým a za žádnou cenu, protože nikdy nevíte, co se může stát. I kdybyste nakrásně přátelům věřili, tak nikdy nevíte, jestli ji/ho pozítří nezajede auto a vy ty peníze už nikdy neuvidíte, protože z dědictví nedostanete bez smlouvy ani vindru. Já jednou půjčila podobnou částku bratrovi a i s ním jsem měla sepsanou smlouvu - a ani jeden z nás s tím neměl problém.

farah.farah 18. 11. 2015 | 15:11

Což o to v kamarádovi se člověk taky může splést, holt stane se, ale člověk by neměl půjčovat peníze, které sám potřebuje. Půjčila bych jedině z toho co nyní k ničemu nepotřebuji a tudíž nejsem závislá na tom jestli mi to druhý včas vrátí. To byla první chyba co paní udělala, že půjčovala i když na to reálně neměla. Při troše selského rozumu...jak by asi kamarádka bez práce za 3 měsíce těch 40 tisíc zpět našetřila?....Co mi ale přijde jako druhá a o dost zásadnější chyba je to že po tom co to řešila s manželem (což je dobře) si nakonec vzala půjčku a manželovi lhala že to kamarádka už vrátila..........Nejde o tu půjčku jako takovou ale proboha s kýmk jiným než s manželem by měl člověk takovouhle situaci řešit jako parťák? Přece to není její tatínek a ona nedostala pětku ve škole aby to musela nějak kamuflovat aby nedostala nařezáno...........jestli jim doma tak špatně funguje komunikace, že raději udělá tohle než aby to řešila s manželem tak to má paní podle mne ve skutečnosti daleko větší problém ve vztahu s manželem než nějakých pitomých 40 tisíc o které přišli. V prvé řadě už samotnou půjčku měla řešit s ním protože od doby co jsou manželé by o větších investicích půjčkách a pod prostě měli rozhodovat společně, protože případná ztráta má dopad na celou rodinu. A když už to s ním z naivity že kámoška bude OK neřešila na začátku, ho pak vyloženě obelhat............to je cesta do pekel. Nemluvě o tom, že kdyby se s ní něco stalo a manžel dík tmu že o půjče neví by ji nesplácel, mohla by tím rodinu přivést do dalšího dluhu dík penále a pod. Můj známý teď řešil že jeho nevlastní matka se strašně zadlužila...dle všeho půjčovala peníze synovi aniž by to řekla manželovi a postupně si na to různě půjčovala bez jeho vědomí. Po její smrti najednou zjistil že dlužila asi 300 000,- Taková maminka k pohledání...

Dasa52 17. 11. 2015 | 21:38

Čeština děsná, ale to bych vyčítala spíš redakci. Co se týče předmětu věci - na hrubý pytel hrubá záplata. Asi bych si sehnala "svědka". Rozhodně bych takovou věc nezatloukla partnerovi, to si neumím představit, i když máme oddělené kasy, rozhodně bych si na dovolenou nepůjčila prachy v bance (ani jinde) a na 1000 % bych nikomu nikdy neřekla, že mi někdo vrátil dluh, kdyby to nebyla pravda. Je fakt blbá, ale ne proto, že jí půjčila, to se mi už stalo taky. Mimochodem, půjčuji jen peníze, s kterými už NIKDY nepočítám, že se mi vrátí. Pokud se tak stane, je to milé překvapení. Nikdy bych nepůjčila NIKOMU peníze, které mám na cokoliv pro rodinu.

Mata69 17. 11. 2015 | 10:11

Elynor: naprostý souhlas. Když už by kamarádka chtěla půjčit takový obnos (a klidně poloviční) rozhodně bych s ní sepsala kus papíru o té půjčce. Kamarádka by to jistě pochopila a nevadilo by jí to. Pokud ano, byl by to jasný signál, že tady rozhodně nepůjčovat!
Jinak musím říci, že bych měla problém jí takové peníze půjčit, radši bych jí pomohla zařídit takovou půjčku v bance. Bohužel znám podobných příkladů ze svého okolí hodně a často to rozhází i rodinu.

Elynor 17. 11. 2015 | 09:26

Babaloo55: nejste "úplně stejně blbá" - máte doklady a řešíte to, na rozdíl od autorky článku. To je daleko větší šance uspět. Autorka to vzdala a to je chyba, lidi by se měli umět hlásit o svá práva.

Elynor 17. 11. 2015 | 09:22

K tomu je asi zbytečné něco psát... dřív se říkalo, že dobré účty dělají dobré přátele. Když je trapné chtít od kamarádky podepsat smlouvu o půjčce, tak co to je za přátelství. Navíc teda 40 táců bych pravděpodobně nepůjčila ani vlastní sestře od čeho jsou banky a jiné instituce. Na čestné pionýrské jsem ochotná půjčit tak do tisícovky, víc ne. Paní je už teďka poučená, manželovi se nedivím, že řádil. Byly to společné peníze a ona se ho nezeptala. Kdyby to bylo obráceně, prachy půjčil muž a manželce nic neřekl, bylo by tu milion reakcí, že je nezodpovědný sobec a jak si to mohl dovolit.

Mata69 16. 11. 2015 | 21:50
Babaloo55 16. 11. 2015 | 21:30
Babaloo55 16. 11. 2015 | 21:14

Nejen na Dámě stojí čeština za starou belu.
K tématu - jsem úplně blbá, stejně jako autorka článku. Sice jsem nepůjčila tolik, na půjčené peníze mám doklad, mám výpisy z banky, mám od ní podepsaný dlužní úpis. Na vrácení čekám rok. Ovšem už je vše u právníka. Jen se modlím, aby jí soud neurčil třeba stokorunové splátky. To bych se totiž splacení nemusela dožít.... Blbá, blbá, blbá....

lebahu 16. 11. 2015 | 20:56

Bila ho bila, až ho odbila... čemu na tom nerozumíš
Jinak my tu remcáme nad kvalitou článků a pravopisem a redakce vypustí do světa článek, kde by za pravopis dostal snad už třeťák pětku. Je vidět, že čtenář je jim ukradený, když remcá moc, tak se diskuze vymaže nebo zablokuje a je to, pokračuje se ve stejné kvalitě, reklamace se neuznávají, zákazník (v podstatě platící, protože bez návštěvnosti nebudou peníze za reklamu) může jít třeba do háje.

Rybushka 16. 11. 2015 | 20:41
Mata69 16. 11. 2015 | 19:55

Přečtěte si také

Horoskopy

Lidi kolem sebe vnímáte jako pomalé a bezduché. Vy se naopak vrháte do všeho po hlavě a nemyslíte na…

Nejčtenější články

Doporučujeme