JANA (45): Roky jsem netušila, že má můj manžel druhou rodinu

18. 6. 2019
JANA (45): Roky jsem netušila, že má můj manžel druhou rodinu
Když Jana zjistila, že její manžel celých patnáct let vede dvojí život, nedokázala pochopit, že to neviděla. Jak zvládla fakt, že žila s člověkem, který si jí nevážil?

S manželem jsme se poznali hodně mladí, on byl z Prahy, já z malé vesničky. Naše světy byly odlišné, ale zamilovali jsme se do sebe. A protože dříve se milenci hned brali, udělali jsme to také. Manžel sice nebyl zrovna obětavý a něžný, ale byl sexy a mně se z něj podlamovala kolena. Tak jsem mu jeho občasné cholerické výlevy odpouštěla.

Dva roky po svatbě se mi narodil první syn a hned nato druhý a třetí. Byla jsem v jednom kole, všichni kluci byli velmi živí, nevěděla jsem, co dřív. Manžel mi ale moc nepomáhal.

Začali jsme se hodně hádat, protože místo toho, aby spěchal po práci za mnou a dětmi, radši šel do hospody za kamarády. Byla jsem zoufalá, někdy jsem nedokázala tlumit pláč ani před dětmi. Obviňovala jsem se, že jsem si ho neměla brát. Navíc mi nedával ani moc peněz. Bylo to těžké, nepříjemné a tíživé.

Nebyla jsem šťastná, i když jsem měla kluky, které jsem samozřejmě jako každá máma milovala. Zoufale jsem potřebovala někoho, kdo by mě objal, uznal, že funguju na sto procent. Manžel totiž nejenže nebyl doma, ale ještě mi neustále předhazoval, že nic nedělám. A to mě ničilo. Naštěstí za čas můj život trochu vyrovnaly nové poměry.

Přišla revoluce a do mě se najednou vlila nová síla. Děti už byly soběstačnější, tak jsme se s kamarádkou domluvily, že začneme podnikat. I když mě můj muž od našeho plánu zrazoval, šly jsme do něj a dařilo se nám.

Můj život byl najednou naplněný, začala jsem cestovat a nevděčného muže přestala tolik řešit. Rozvádět jsem se ale nechtěla. Přestalo mi vadit i to, že se třeba celý víkend neukázal doma. Myslela jsem, že je se svými kumpány, a bylo mi to jedno. Smířila jsem se s tím, že svůj život si vedu sama.

Pak ale přišel šok. Manžel mi řekl, že se chce rozvést. Nevěřila jsem svým uším! I když jsem si léta namlouvala, že mi na něm nezáleží, jeho oznámení mě vykolejilo. Ale to ještě nebylo to nejhorší…

Že si najde někdo nového partnera, to se dá pochopit. Můj muž ale nechtěl „jen“ odejít za cizí ženou, jak mi prozradila moje blízká kamarádka, on s ní měl syna! A to celých patnáct let! Vůbec jsem neměla tušení, že žije dvojí život, ale několik mých známých o tom vědělo moc dobře. Nešlo si toho prý nevšimnout. Vždyť ona bydlela jen několik stovek metrů od nás!

Najednou mi došlo, kam celá ta léta odcházel, kam tekly peníze. Lomcovala mnou touha všechno si to s tou potvorou vyříkat. Vždyť věděla, že máme tři děti! Ale neudělala jsem to.

A protože všechno zlé je pro něco dobré, konečně jsem si po letech našla rovnocenný vztah, poznala skutečnou lásku. I když mě k ní dovedlo nepříjemné vystřízlivění, že jsem žila s člověkem, který si mě nikdy vlastně nevážil…

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Ani druhý pracovní den vám není zrovna ok. Řešíte svou neschopnost přizpůsobit se a nakopnout poslední síly. Na druhou stranu se nevzdáváte. Milé Panny, jste jen pomalejší a potřebujete…

Nejčtenější články

Doporučujeme