JANA (48): Zjistila jsem, že můj současný partner stojí za mým rozvodem

25. 1. 2018
JANA (48): Zjistila jsem, že můj současný partner stojí za mým rozvodem
Jana má za sebou rozvod, ale už nějakou dobu žije v novém spokojeném vztahu. Jenže teď teprve vyplulo na povrch, co dělal její současný partner za jejími zády v době, kdy byla vdaná. A Jana neví, jak s informacemi naložit.

Vím, že jiným ženám se to občas zdá divné, ale odmalička jsem vždycky raději kamarádila s chlapci. Holky mi přišly ufňukané a málo odvážné. Mám to ostatně tak dodnes, daleko lépe vycházím s muži než se ženami, i když jsou samozřejmě výjimky.

Se Slávkem jsem se znala už od školky, pak jsme chodili na stejnou základku a odtamtud jsme šli na stejnou střední školu. I když byla období, kdy on víc vyhledával kluky a já se snažila kamarádit s děvčaty, pořád jsme zůstávali nejlepší kamarádi. Ke konci střední školy jsme spolu dokonce i chvíli chodili, ale protože jsme byli jako bratr a sestra, shodli jsme se, že to nemůže fungovat, a zase jsme se rozešli. Naše přátelství to naštěstí nijak nepoznamenalo.

Začali jsme každý prožívat svoje vztahy, vážné i ty krátkodobé, všechno jsme spolu rozebírali a bylo nám fajn. Naši partneři si často museli zvykat na naše ne úplně obvyklé kamarádství, ale většinou to fungovalo tak, že když s tím měli problém, následoval rozchod. Byla to pro nás jistá překážka v tom najít si celoživotního partnera, ale mně se to nakonec podařilo.

Bývalého manžela Kamila jsem potkala na jednom hudebním festivalu, kde jsem byla se Slávkem. Vlastně jsme se s ním seznámili společně a z Kamila se stal Slávkův nejlepší kamarád. Netrvalo dlouho a já jsem s Kamilem začala chodit. Překvapilo mě, že Slávek z našeho vztahu nebyl nadšený. Neustále mi Kamila rozmlouval a říkal, že si zasloužím někoho lepšího.

Já jsem si ale nedala říct, protože jsem Kamila milovala jako ještě nikoho v životě a měla jsem pocit, že on to cítí stejně. Slávek se uklidnil, až když jsem nečekaně otěhotněla a s Kamilem jsme se rozhodli, že se vezmeme. Začal se nás tehdy trochu stranit, na svatbu sice dorazil, ale jinak jsme ho moc nevídali, což nás oba mrzelo, ale nemohli jsme z něj dostat, co se děje.

Až když se nám narodila dcera, Slávek s námi opět začal trávit víc času, protože si malou úplně zamiloval stejně tak jako syna, který přišel na svět o čtyři roky později. Děti rostly jako z vody, dělaly nám radost, ale my s Kamilem jsme si pomalu přestávali rozumět. Došlo to až tak daleko, že jsem si našla milence, se kterým jsem rok měla poměr.

Slávek o všem věděl a byl mi velkou podporou. Nakonec se moje nevěra bohužel odhalila a Kamil řekl, že chce rozvod, protože není schopen mi odpustit. Snažila jsem se manželství zachránit, jak to šlo, ale bohužel se mi to nepodařilo. V tu dobu mi nejvíc pomáhal Slávek, který zůstal po mém boku a na Kamila se vykašlal.

Asi rok po rozvodu jsme spolu se Slávkem vyrazili na hory a tam se ledy prolomily. Najednou jsem si uvědomila, že ho mám ráda a chci s ním být. On to cítil stejně, takže jsme to dali dohromady. Jenže nedávno za mnou přišel můj manžel s informací, která otřásla mým světem.

Prozradil mi, že tehdy na moji nevěru přišel kvůli anonymům, které mu chodily do mailu. Nejdřív jim nevěnoval pozornost, ale pak si zkusil ověřit některé informace a zjistil, že anonymy nelžou. Říkal, že mu začalo být divné, jak rychle jsme se se Slávkem dali dohromady a že ho tak snadno odepsal, tak si nechal zjistit, od koho anonymy pocházely, a zjistil, že stopy vedou ke Slávkovi. Což i dávalo smysl, protože jediný on věděl o každém mém kroku!

Tak tu teď sedím a vůbec nevím, jak mám s touto informací naložit. Můžu vůbec milovat někoho, kdo vědomě zničil vztah a rodinu a získal si moje srdce podvodem? Nebo nad tím mám mávnout rukou a neřešit to?

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Ve finále zářijového měsíce budete v práci neobratní a nesoustředění. Už nevíte, jak zaujmout šéfa. S kolegy si také nerozumíte a máte dojem, že vám hází klacky pod nohy. Milí Berani,…