JANA (55): Měla jsem tajný románek, rodina nic netuší

26. 7. 2018
JANA (55): Měla jsem tajný románek, rodina nic netuší
Jana žila poklidným rodinným životem do té doby, dokud neodjela s kamarádkou do lázní. Ani ve snu by ji nenapadlo, že tam potká muže, se kterým se několik dalších let bude stýkat…

Na lázeňské lásky jsem nikdy nevěřila, dokud jsem sama jednu nezažila. A byla silnější než všechny předtím i potom. Moje nemocné klouby mě po několika letech trápení a dvou operacích donutily jet do lázní. Domluvila jsem se s kamarádkou, že pojedeme spolu, a podařilo se nám vyřídit si léčení ve stejném termínu.

Po celodenním maratonu po procedurách jsme téměř každý večer vyrážely na střik do vinárny nebo tancovat. Jednou jsme přišly do ještě téměř prázdného baru, a tak jsme si mohly vybrat nejlepší místo. Objednaly jsme si a na chvilku odběhly na toaletu.

Když jsme se vrátily, k našemu velkému překvapení jsme u stolu měly společníka – staršího pána. Jen nám nezaujatě kývl na pozdrav. Když ale začala hrát hudba, pán vstal a uklonil se před mojí kamarádkou Aničkou. Během tance spolu neprohodili jediné slovo a vrátili se na místo.

Po krátké přestávce následoval stejný scénář, jen s tím rozdílem, že náš společník požádal o tanec mě. Dotančili jsme a vraceli se ke stolu, když mi cestou strčil do ruky lístek. Byla jsem tak překvapená, že jsem ho křečovitě svírala v ruce, ještě když jsme přišly zpátky do hotelu. Teprve v pokoji jsem otevřela zpocenou dlaň a začala číst: „Já tebe čekat zítra na pokoj 203 v 16 hodin, Sigfried.“

V tu chvíli jsem pochopila, že je cizinec – neumí pořádně česky, proto se s námi nebavil. Dlouho jsem se rozhodovala, jestli mám za ním jít. Něco mi ale pořád našeptávalo, že tak slušně vypadající muž určitě nemá žádné vedlejší úmysly. A tak jsem nakonec vyrazila.

Zaklepala jsem na dveře a „náš cizinec“ mi otevřel. Z nočního stolku vytáhl slovník a lámanou češtinou mi začal vysvětlovat, že si ho koupil, aby mohl ten měsíc v lázních aspoň jakžtakž komunikovat. A tak jsme si začali povídat a postupně se seznamovat s pomocí slovníku. Bylo mu 59 let a vlastnil cestovní kancelář v Mnichově. Nevypadal na svůj věk, byl štíhlý a sportovec.

Další dny jsme spolu trávili stále více času a pomalu se mezi námi začaly rozvíjet city. Mně bylo v té době 47 let a žila jsem už dlouho v nespokojeném manželství. Sigfried byl vdovec. Pozornost přitažlivého a milého muže mi dělala dobře, vždyť s tím svým jsem doma zažívala jen trápení. Jen mi pořád běhalo hlavou, co by na to řekly moje děti… Neodsoudily by mě?

Náš společný čas brzy vypršel, pobyt skončil. Slíbili jsme si, že se budeme ve zdejších lázních potkávat každý rok. Dala jsem mu svou adresu a telefonní číslo do práce. Po čtyřech měsících mi Sigfried oznámil, že přijede do Čech s karavanem a můžeme společně strávit pár dní někde v kempu u vody.

Musela jsem si vymyslet věrohodný důvod, proč jedu na týden pryč, a tak jsem zalhala manželovi i dětem, že musím odcestovat na druhý konec republiky na povinné školení. A pak jsem strávila krásné chvíle v jižních Čechách s mužem, který mě jen rozmazloval... Byla jsem jím naprosto očarovaná a do práce jsem se vrátila jako vyměněná.

Takto jsme se tajně potkávali několik let, dokonce jsem ho jednou navštívila na pár dní i v Mnichově. Jednoho dne mi můj milenec napsal, že za mnou nebude moct delší dobu přijet, protože si ošklivě zlomil nohu. Bála jsem se o něj, a tak jsem se vydala do Německa. Zjistila jsem, že tu zlomeninu si způsobil při pádu, když ho postihla mozková příhoda. Zůstal ochrnutý na jednu polovinu těla…

Byla jsem zoufalá, chtěla jsem zůstat s ním, ale nezbývalo mi než se vrátit k rodině. Se Sigfriedem jsme od té doby komunikovali už jen přes telefon a nakonec i telefonáty ustaly.

Pak mi jednoho dne zavolala jeho dcera, aby mi řekla, že měl další mozkovou příhodu, po které už se bohužel neprobral. Nebyla jsem na jeho pohřbu, ale často na něj myslím. Prožila jsem s ním všechno, o čem jsem kdy snila. Jen škoda, že to muselo být tajné. Vůči manželovi ale cítím výčitky dodnes a pořád přemýšlím, jestli bych se neměla přiznat, abych ulevila svědomí…

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Dnes buďte v práci obezřetní a dávejte si pozor na každé slovíčko, které vypustíte z úst. Nevědomky urazíte šéfa, který z toho nebude dvakrát nadšený a vyvodí i následky. Budete na sebe…

Nejčtenější články

Doporučujeme