Jana Rybářová: Milovala ženatého muže a otrávila se svítiplynem

12. 1. 2018
Jana Rybářová: Milovala ženatého muže a otrávila se svítiplynem
Role Aničky ve snímku Stříbrný vítr jí otevřela dveře do světa filmu. I když se téměř okamžitě stala velmi populární herečkou, slávy si dlouho neužila. Kvůli nešťastné lásce totiž spáchala sebevraždu.

Stříbrný vítr jí změnil život

Narodila se v roce 1936 v Praze a odmalička měla umělecké sklony. Hrála na klavír, chodila na balet a navštěvovala dramatický kroužek. V patnácti začala studovat taneční obor na konzervatoři, který absolvovala v roce 1955. Nastoupila do Realistického divadla, kde zůstala až do své předčasné smrti.

Byla křehká, atraktivní a její herecký projev byl velmi nevšední a přirozený. V divadle hrála především naivní a plaché dívky, kterým se Jana velmi podobala. Pro film ji objevil režisér Václav Krška, když hledal představitelku hlavní hrdinky Aničky do snímku Stříbrný vítr. Byla tehdy studentkou třetího ročníku konzervatoře a role jí navždycky změnila život.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Když už se k něčemu rozhodnete, obvykle neměníte názor, ale nyní je to s vámi stále jako na houpačce. Potřebovali byste od někoho poradit. Nejlepší pomoc hledejte u svých kamarádů.…

Nejčtenější články

Doporučujeme