JARKA (39): Muž mě bere jako samozřejmost, už mě ani nepochválí | Foto: iStock

Foto: iStock

JARKA (39): Muž mě bere jako samozřejmost, už mě ani nepochválí

Je to nádhera, když potkáte toho pravého a vnímáte společné souznění a stejný pohled na život. Jenže co když se během let začne manžel měnit před očima, přestane s vámi trávit čas a ani si nevšimne, že vám to sluší?

Se svým manželem jsem pět let, máme tři roky od svatby. Ale během posledního roku se toho hodně změnilo. Nutno podotknout, že jsem řešící typ, nemám vše, jak se říká, na salámu a někdy si věci zbytečně moc beru. Ale…

Na začátku vztahu byl Pavel opravdu někdo jiný. Mohl se přetrhnout. Vařil mi, čekal na mě u práce, padaly z něho samé zamilované řeči, snažil se, chválil mě, milovali jsme se i několikrát denně, kupoval mi dárky, kytky, prostě klasická vášnivá romantika.

Je mi jasné, že každý vztah takto začíná a časem to vyprchá. Nicméně náš současný vztah je teď ve stadiu, kdy mi z práce ani nezavolá a vše bere jako samozřejmost, jako kdyby se všechno udělalo samo.

Každý den o sebe pečuji, snažím se, abych se mu líbila. Ovšem slov, že mi to sluší, se nedočkám. Starám se o domácnost, nic nezanedbávám, ale on to nevidí. Neslyším pochvalu, někdy si říkám, že kdybych přestala vše dělat, asi si toho ani nevšimne.

Řekla jsem si, že budu úplně stejná, ne moc milá, nebudu ho chválit ani mu volat do práce, ale bez úspěchu. Nakonec jsem to přece jen nevydržela a začala být zase ta „hodná a milá“ holka. Dokonce jsem s ním o tom už i mluvila. 

Jeho odpověď ale zněla: „Nevím, co řešíš, vždyť já tě mám přece rád.“ Jenže v poslední době se vše ještě zhoršilo. Začal chodit s kamarády na fotbal a mě nevezme ani do kina.

Jsem z toho hodně smutná, protože jsem si vždy myslela, že nám dvěma se něco podobného nemůže stát. Jelikož jsme se brali celkem v pozdějším věku a řekli jsme si, že ještě s rodinou počkáme, protože dnes je to běžné, začínám mít i trochu strach. Spíš než k plození dětí totiž spějeme k rozchodu… Kdyby došlo na nejhorší, koho si asi tak na prahu čtyřicítky jako rozvedená najdu?

Doporučujeme

Články odjinud