JARKA (48): Náš syn je alkoholik, léčit se nechce. Nevím, jak mu pomoct

8 komentářů

GeorgiK
1. července 2023 • 22:25

Podle me je to slozitejsi, nez to clanek dokazal vykreslit.
Matka mela rozhodne vic patrat a Dusana nechat diagnostikovat, aby presne vedeli na cem jsou a jak s tim zachazet, pokud mel vzdy problemy zapadnout a socializovat se. To totiz skutecne poukazuje na to, ze by mohl byt autista. Ted uz je dost pozde to resit, protoze skoda byla napachana a cas nikdo nevrati. Kdyby byla Dusanovi uz od raneho detstvi poskytnuta opora a asistence, kterou ocividne potreboval, treba mohl zit stastny a naplneny zivot, nebot by rozumel tomu, proc se od ostatnich lisi a tolik by ho to netrapilo.
Ach jo. Vidim to dnes a denne.:achjo: Matka si nechce pripustit, ze by zrovna jeji dite mohlo mit nejakou poruchu, prestoze to nekde hluboko uvnitr jasne vi. Ale co by rekli lidi, ze jo. Tak predstira, ze je dite v poradku a sama sobe namlouva, ze z toho vyroste. Az do doby, kdy se z toho "najednou" vyklube kapitalni pru*er. Jenze po letech, kdy bylo dite nedobrovolne veznem ve vlastni hlave, nechapalo svet ani sebe a zoufale se permanentne snazilo o nemozne - byt jako ostatni, byva uz vetsinou na napravu pozde. Lidi, budte soudni, sami k sobe uprimni a kaslete na to co si rekne okoli. Vase dite je prece ten nejcenejsi a nejdulezitejsi dar. Tak mu svou nedbalosti nenicte zivot. Kdyz se vam pokazi auto, taky ho hned date opravit. Budiz vam vsem, kteri jste v podobne situaci, tento pribeh ponaucenim. Nedelejte stejne hloupe chyby, ktere vasemu diteti jednou znici zivot. :-)

mirka
30. června 2023 • 11:33

no hlavně jestli platí za ten byt....aby nepřišel exekutor a byt mu nesebral a maminka bude platit dluhy! asi bych ho vystěhovala, jestli nedostane rozum.

Olina
29. června 2023 • 16:04

Tak já mít rodiče, co bydlí odděleně a matku, která mi vizitýruje byt, tak bych taky začala chlastat. Syn dostal termín, do kdy byt uvede do přijatelného stavu 8-P Jakým právem chodí kontrolovat byt dospělého chlapa? Proč mu uklízí? Proč mu vaří? Kdyby tohle udělala matka mě, že mě jako dospělé bude říkat, kdy a jak si mám uklidit, tak vyměním zámek a přeruším s ní styky. Nechápu, co jako řeší, když je plnoletý a bydlí jinde. Nic jí po tom není, co dělá a s kým.

Gita
29. června 2023 • 12:22

Když je paní 48, synovi přes 25, tak ho zas tak brzy neměla, dřív byly matky mladší. A v tom věku může bydlet sám. Článek je o něm, proto se tam asi ostatní členové rodiny nevyskytují současně.

Moučka
29. června 2023 • 11:44

Je to marné , tak ho nechte , jemu to vyhovuje a maminka ? Může mu dělat služku na furt ... 👎 ]:-D

mambule
29. června 2023 • 9:35

Úplně obecně - kdo se z chlastu léčit nechce, toho nikdo a nic nedonutí. Respektive taková léčba by neměla úspěch. Je potřeba doufat, že se někdy rozhodne pro léčbu sám, zcela dobrovolně.

Elynor
29. června 2023 • 6:08

Hm. Tak paní napřed bydlí společně se syny, manžel v garsonce a společně řeší jenom školní docházku. O dva odstavce dál najednou syn bydlí v bytě po babičce, je dávno dospělý a maminka mu chodí dělat služku a kuchařku. Přitom je jí pouhých 48 let, to musela mít toho syna dost brzo, když je už X let dospělý a "samostatný", i když teda být pomocná síla na stavbě, to není nic moc kariéra, a výdělek asi taky ne. Že mladej nedělá něco pořádného, když je vyučený. Po řemeslnících všeho druhu je dost poptávka. Když se po příchodu z práce svalí k počítači, tak asi i umí s počítačem zacházet, nebude tudíž úplně hloupý a že vede takovýhle poněkud plochý život, to je s podivem. A ven se vyhrabe jen s maminkou na výlet - patrně když ho ona vytáhne. Druhý syn z příběhu někam zmizel a otci je asi všechno šumák, celé je to takové vachrlaté a mně se o tom ani nechce přemýšlet. Junior může mít nějakou poruchu z autistického spektra, nebo je prostě jenom pomalejší a introvert, chtělo se po něm něco, co nezvládal, na rozdíl od bratra, neúspěchy se vršily, maminka vyčítala a snažila se ho dirigovat a strkat do vztahu, aby ho měla z krku, to taky nevyšlo, hele, to by snad začal pít každej. Možná kdyby se mládenec sebral, našel si normální práci, a to někde hodně daleko od rodiny, mohl by mít šanci na normální život. Možná. Jestli není už pozdě, to se z tohohle nepozná.

Olina
29. června 2023 • 16:13

@Elynor: Na mě to celé dělá dojem, že rodiče na děti kašlali celé dětství a teď matince vadí, že jeden syn nechce žít podle jejích představ. Ten druhý je asi "poslušný" a dělá co chce. Podle mě jediným problémem toho dospělého chlapa s vlastním bydlením a vlastní obživou je jeho otravná matka 8-)

Doporučujeme

Články odjinud