Komentáře k článku zpět na článek

lebahu 7. 1. 2018 | 14:15

Elynor: Zrovna tady vědma zafungovala skvěle. Bez ohledu na to, jestli tam nějaký duch byl nebo ne, tak doporučila paní se duchovi vykecat, vyříkat si (hlavně sama se sebou) spoustu věcí a rozloučit se. A hele, ono to funguje, duch (bez ohledu jestli existuje a nebo paní jenom strašil v hlavě) je fuč. Tohle rozhodně za ty prachy stálo. Psycholog by jí v podstatě poradil totéž, jenom by se s tím drbal podstatně dýl (a pojišťovnu by to stálo víc)
, protože by to nemohl hodit na ducha.

Elynor 6. 1. 2018 | 18:41

No a když to vztáhnu na výše popsaný případ - nedokážu si představit způsob, jakým by mě kdokoli přesvědčil, že hovořil s duchem konkrétního drahého zesnulého. Duchové nemají občanské průkazy, vidět taky nejsou, a namluvit může takový duch ledacos. To pochopitelně za předpokladu, že duchové vůbec existují, čistě teoreticky teď tuto možnost připouštím. A proč by takový duch nehovořil přímo, ale potřeboval by na to prostředníka? Není pravděpodobnější, že by se obrátil rovnou na tu manželku, a nevykládal by intimnosti ze svého osobního života nějaké cizí vědmě? Jestliže je v článku duchovi přisouzena možnost manipulace s hmotnými předměty, tak mohl vzít tužku a napsat manželce vzkaz, i kdyby s ní nedokázal třeba přímo promluvit. Ale si když dokázal uvařit kafe do svého oblíbeného hrnku, tak snad proboha by třeba mohl i vzít mobil a manželce normálně zavolat, ne? Na co vědma?

Elynor 6. 1. 2018 | 18:17

lebahu: kněz ne, osobně jsem velmi proti tomu, aby byli kněží či jiní představitelé jakéhokoli náboženství placeni jinak, nežli dobrovolnými příspěvky svých registrovaných církevních oveček. Jestli je dokáží přesvědčit, že je za co platit.
Psycholog - je-li to lékař, a poskytuje léčbu pacientovi, tak samozřejmě placen být má. Zdravotní pojišťovnou, jako každý jiný lékař. Pokud se ovšem někdo za psychologa jen vydává a že takových šarlatánů dneska není málo, a inkasuje v hotovosti, tak tam jsem nakloněna myšlence, že to taky zhusta není nic jiného než podvod a ohlupování důvěřivých. Pravda, je to na stejné úrovni, jako ti kněží - když dokážou někoho přesvědčit, že jim zaplatit má, a že je za co, tak je to víceméně věc toho dotyčného, že se nechá. Chránit lidi před jejich vlastní naivitou nelze, brali by to jako omezování osobních svobod. Každý má právo se zachovat dle svého úsudku, i když to třeba není moudré z pohledu jiných osob. Ale nic to nemění na podstatě věci, že je to nečestné a nesportovní, a bude-li někomu takové podvodné jednání prokázáno, měl by býti ztrestán dle práva.

lebahu 6. 1. 2018 | 16:42
Elynor 6. 1. 2018 | 14:10

lebahu: pokud bude vědma pracovat a nabízet služby, je jistě v pořádku, že za to dostane zaplaceno. Pokud bude nabízet jen podvodné iluze důvěřivým jedincům, tak je to jednoznačně lumpárna a nepoctivost. Například kouzelník a iluzionista nelže a nepodvádí - předvádí lidem "kouzla" a je za to placen, nicméně všichni vědí, že jde jen o triky a zábavu, a vědí, za co mu tedy platí. Zatímco vědmy, kartářky, věštkyně a jasnovidky se snaží namluvit svým zákazníkům, že v tom žádné triky nejsou, jen čiročirá pravda, a v tom je ten rozdíl. Vlastně žádnou službu neposkytnou, jen to předstírají.

lebahu 5. 1. 2018 | 09:11

Hele, proč by "vědma" měla pracovat zadarmo? Nabízí službu, pokud tomu někdo věří a službu chce, je s ní spokojen a je ochoten zaplatit. I vědma potřebuje platit složenky a jíst.

Rambíša 3. 1. 2018 | 13:51

Je známo,že se duše zemřelého zdržuje na místech,která měl rád (doma,v práci...) asi 42 dní,tak není toto z článku nijak divné.Kolegyně,která náhle zemřela,se přišla rozloučit do kanclu opravdu silným praskáním jejího prac.stolu,zkoušeli jsme později všechno možné,ale stůl byl pevný a ani nevrznul.ač jsme se hodně snažili...

Rockyna 3. 1. 2018 | 08:26

Tak kdo se s ttímhle nesetkal, nepochopí.Před dvěma lety zemřel přítelův otec se kterým jsme bydleli.Já jsem si že začátku ničeho divného nevšímala, ale přítel prožíval dost divných věcí o kkterých se mi ssvěřil až dýl.Prý ho viděl, každý den se mu o něm zdálo a pak jsem to začala pozorovat i já.Vypínal se mi vysavač vždy jen vv obýváku kde tchán spal, když jsem umývala nádobí, tak se mi zastavovala voda.Občas když jsem procházela domem, jsem cítila tchánův pach.To už jsem s přítelem začala řešit, že je doma něco špatně.On tomu nechtěl věřit, ale už nebylo jiného vysvětlení.Měl s otcem docela špatný vztah a nemohl se přes to přenést.Nestihli se udobřit a tím si ho doma držel.Nechtěl ho pustit na ,,druhou stranu'' a tchán už se začal zlobit.Začal nás v noci budit, to bbylo dost hrozný.Normálně spíte tvrdým spánkem a něco vás z toho doslova vytrhne.Vždy vteřinu po probuzení něco strašně bouchlo.Pes nechtěl být doma vůbec, ccelý noci prokňoural a pak to začal pociťovat i syn, v té době mu bylo 3,5 roku.To byla doba kdy jsem se rozhodla, že s tím musím něco udělat.Našla jsem si na internetu pána co se tomu věnuje už hodně dlouho a pomohl nám pomocí přítelovy fotky.Ono se to zdá dost neuvěřitelný, ale máme doma konečně klid.A ta rádoby vědma z článku je dost divná, že si za to vzala peníze.Jo kdyby to bbylo třeba za dopravu, tak To by bylo asi v pořádku, ale za svoje služby by neměla chtít ani korunu

Elynor 3. 1. 2018 | 02:10

Inu, každý najde nějaký svůj způsob, jak se vyrovnat se smrtí milované osoby. Jestli paní chce věřit, že to byl duch, a pomohlo jí to vyrovnat se se ztrátou manžela, proč ne, nikomu tím neškodí a jí se ulevilo. Akorát ta "vědma" je na tom celém to špatné. Vydělávat na neštěstí jiných lidí je hanebnost a je úplně jedno, že se to zahalí do hávu tajemna a předvede se divadýlko "mluvila jsem s duchem vašeho muže". Tohle by mělo být trestné, je to obyčejný podvod.

pavlice54 2. 1. 2018 | 23:21

Mně zemřel náhle manžel v září 2016. Pár dní po jeho smrti jsem se k ránu probouzela a manžel stál v pootevřených dveřích a koukal na mě. Když jsem se pořádně probrala zmizel. Jednou jsem přišla domů v pokoji kde spal hrála televize, kterou jsem nepustila.

Rexka 2. 1. 2018 | 23:04

Jsem nevěřící, ale dnes už můžu s jistotou říct, že duše našich nejbližších opravdu zůstávají, dokud nemají na tomto světě vyřešené vše, co by chtěly. Vychovala mě babička. Zemřela, když jsem ležela v nemocnici. Přišla se tam se mnou rozloučit. Já jsem se oblékla, podepsala jsem reverz a odjela domů. Tam se matka divila, jak jsem se tuto událost mohla dozvědět, když to zatím ví jen ona a její sestra. Neměla jsem sílu jí to vysvětlovat, bylo by to zbytečné. Od té doby mě babička chrání, nebo snad posílá nějakého anděla, to nevím. Ale vždy vím předem, že se stanou určité důležité události. To vždy cítím něco neurčitého, jako nějaký příjemný vlažný vánek, nevím jak to popsat, neslyším hlas, ale v hlavě se mi promítne určitý obraz. Vždy se tahle předpověď vyplní. Jsem tím už v rodině a okolí známá. S babičkou mě vázalo tak silné pouto, že nás ani její smrt nerozdělila.

šiška 2. 1. 2018 | 17:37

Také nejsem pověrčivá ani pobožná, ale stejně si myslím, že něco mezi nebem a zemí musí být! A že každý má svého strážného anděla. Takže kdo ví.

Přečtěte si také

Horoskopy

Nejenom v práci, ale i v osobním životě si dejte pozor na zákulisní intriky. Může se stát, že človíček,…

Nejčtenější články

Články odjinud