Jarmila Kratochvílová předala šeky Kinderiády vítězným moravským školám

20. 6. 2002
Jarmila Kratochvílová předala šeky Kinderiády vítězným moravským školám
Stadion Na Kotlářce v Praze, Dejvicích hostil v pondělí 17. 6. 2002 celorepublikové finále čtvrtého ročníku atletických závodů Kinderiáda. Finálové závody se konaly v den Memoriálu Josefa Odložila. Do Prahy se sjelo 216 dětí, které zvítězily v oblastních kolech. Odměnou pro vítěze finále byly šeky v celkové hodnotě 300.000,- Kč.

Jarmila Kratochvílová předala šeky Kinderiády vítězným moravským školám

Stadion Na Kotlářce v Praze, Dejvicích hostil v pondělí 17. 6. 2002 celorepublikové finále čtvrtého ročníku atletických závodů Kinderiáda. Finálové závody se konaly v den Memoriálu Josefa Odložila. Do Prahy se sjelo 216 dětí, které zvítězily v oblastních kolech. Odměnou pro vítěze finále byly šeky v celkové hodnotě 300.000,- Kč, jež věnovala na rekonstrukci školních sportovišň firma Ferrero Česká, s. r. o. Tyto šeky spolu s ostatními diplomy předávala vítězům jedna z patronek soutěže paní Jarmila Kratochvílová, světová rekordmanka v běhu na 800 m.

Finále Kinderiády se stalo vrcholem 4. ročníku atletických závodů určených pro 2. - 5. ročníky základních škol. Vítězové se sjeli z devíti regionálních kol, která proběhla na podzim v  Čáslavi a Olomouci. Na jaře následovala jarní kola v Kladně, Praze, Českém Krumlově, Opavě, Liberci, Kyjově a Karlových Varech. Tyto atletické závody, stejně jako v předchozích ročnících, připravila společnost Ferrero Česká, s. r. o. ve spolupráci s Českým atletickým svazem. Také letos nad nimi převzalo patronát Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Děti soutěžily v běhu na 60 m, skoku do dálky, skoku z místa, hodu plným míčem a hodu míčem kriketovým. Mladí sportovci se v průběhu závodu mohli "zahřívat" v nesoutěžních disciplínách, jakými byly například raketky, paralelní slalom, běh v pytli, hod míčem na basketbalový koš a překážkový běh.  Soutěžilo se nejen o upomínkové předměty a sladkosti z řady Kinder, ale především o 300.000,- Kč. Tuto finanční částku věnovala  společnost Ferrero Česká, s. r. o. vítězným školám na rekonstrukci a modernizaci školních sportovišň.

Zeptali jsme se patronky Kinderiády paní Jarmily Kratochvílové, co ji při závodech Kinderiády v letošním roce zaujalo. "Byl to především zájem školních družstev o tuto akci a s tím spojená vysoká účast na Kinderiádě. Obrovskou zásluhu na tom mají učitelé, kteří se sportu a dětem věnují a snaží se dětem poskytnout ty nejlepší podmínky pro sportování,"odpověděla.

A jak to vše dopadlo? Stupně vítězů obsadily moravské školy. První místo a s ním spojenou peněžitou výhru 150.000,- Kč obdržela brněnská Základní škola Horníkova. Druhé místo vybojovaly a šek v hodnotě 100.000,- Kč si odvezly  děti ze Základní školy Milénova z Brna.  A na třetím místě se umístila Základní škola Englišova z Opavy, která  získala na rekonstrukci školních sportovišň 50.000,- Kč.

Vítězné školy finále Kinderiády 2001 - 2002:

1.ZŠ Horníkova, Brno
2.ZŠ Milénova, Brno
3.ZŠ Englišova, Opava
4.ZŠ Arbesova, Jablonec
5.ZŠ Kudeříkové, Havířov
6.ZŠ Desná v Jizer. Horách
7.ZŠ Prostějov
8.ZŠ Svážná, Brno
9.ZŠ Prokopa Velikého, Kolín
10.ZŠ 2 Husovo nám., Rakovník
11.ZŠ Velešín
12.ZŠ Vladivostocká, Praha 10
13.ZŠ Porubská, Ostrava
14.ZŠ Krušnohorská, Karlovy Vary
15.ZŠ Husova, Chodov
16.ZŠ Kylešovice, Opava
17.ZŠ Za Nádražím, Český Krumlov
18.ZŠ 8 Vodárenská, Kladno
19.ZŠ Olešská, Praha
20.ZŠ Strž, Dvůr Králové
21.ZŠ Masarykova, Kolín
22.ZŠ Májová, Ostrov
23.ZŠ Potěhy
24.ZŠ Veronské nám., Praha 10
25.ZŠ Chaplinovo nám., Praha 5
26.ZŠ Cyrila Boudy, Kladno
27.ZŠ Křemže

Veškeré výsledky jsou k dispozici na stránkách www.kindersurprise.cz a www.atletika.cz

zdroj: AMI Communications

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Venuše jako patronka lásky je vám příznivě nakloněna, takže není divu, že teď mimořádně okouzlujete lidi v okolí. Kamkoli vstoupíte, vzbuzujete sympatie, což násobí vaše šance na…

Nejčtenější články

Články odjinud