Jarní a letní problém - ALERGIE

21. 6. 2000
Jelikož alergie je problém, kterým dnes trpí značná část populace, lidé se často ptají jaký přípravek by je alergie zbavil.

Jarní a letní problém - ALERGIE

Příčina není mimo tělo
Pohled na alergii z hlediska celostní medicíny je rozdílný od medicíny klasické. Celostní medicína nevidí příčinu alergií v účinku květin, zvířat či prachu.Tyto jevy zde byly od nepaměti. Příroda je nedílnou součástí lidského života. Příčinou alergií je dle celostní medicíny stav vnitřního prostředí lidského organismu. V těle se nachází příliš mnoho látek, které do něj nepatří. Očištěním organismu mizí celá řada nemocí.

Nepotlačovat jenom projevy
Alergie může kromě zjevných problémů jako je rýma, zánět spojivek, kopřivka, dýchací problémy nebo ekzém, přinášet i řadu problémů skrytých. Jedná se hlavně o úzkosti, deprese či podrážděnost až agresivitu. Alergie na potraviny zhoršuje činnost zažívacího ústrojí a je příčinnou některých zánětů střev. Tím se významně oslabuje imunita celého organismu, což může způsobovat celou řadu dalších zdravotních potíží. Alergie je tedy problémem celého organismu a ne pouze postiženého orgánu. Jestliže uvěříte televizní reklamně, která tvrdí "kápněte si do nosu a do očí naše zázračné kapky a máte po alergii", tak si alergii nejspíš ještě zhoršíte, nemluvě o vedlejších účincích "zázračných" kapek. Potlačíte totiž pouze projev, ale příčiny se nedotknete. Je to asi jako by jste nezalévali strom, a když by začal chřadnout, koupili by jste drahé hnojivo a začali ho na strom stříkat. Myslíte, že by to pomohlo?

Jak se alergie zbavit
Jelikož alergie je problém, kterým dnes trpí značná část populace, lidé se často ptají jaký přípravek by je alergie zbavil. Tady je nutno podotknout, že jakýkoliv přípravek hraje vždy roli pomocníka a někdy velmi zdatného. Značná část odpovědnosti za vyléčení ale záleží na člověku samotném a jeho snaze změnit spoustu svých zvyků a stereotypů. Jelikož kvalita trávicího okruhu a hlavně střev ovlivňuje do značné míry i alergie je třeba se zaměřit v první řadě na tuto oblast. Na konci článku najdete potraviny, které nejčastěji způsobují alergie. Ty je třeba z jídelníčku vynechat. Mne se osvědčilo také popíjení vody smíchané s jablečným octem nebo s Umeoctem (ocet se švestek Umeboši). Tyto potraviny působí zásaditě, což je při alergii (a nejen při ní) velmi žádoucí.

Co na akutní projevy alergie
V období pylové sezóny se doporučuje nekonzumovat vůbec potraviny, které mohou dráždit nebo zahleňovat organismus. Mezi ty patří například mléčné výrobky. Pouze tato dietní opatření, ovšem poctivě dodržovaná, projevy alergií zmírní. Při léčbě a prevenci se mnoha lidem osvědčil přípravek LKVB6. Mimo jiné velice dobře působí i na ony výše zmiňované akutní projevy alergií jako pálení očí, nosu, vyrážky, ekzémy, únava apod..

Odborníci tvrdí

Alergické reakce na potraviny se neomezují jen na tělo. Vysoká hladina histaminu v krvi může být příčinou duševních nemocí. Dr. Claude Frazier, který po léta alergie studoval, varuje své kolegy:"Nebuďte ukvapení v označování pacientů za neurotiky a hypochondry. Mohou být jednoduše alergičtí na potravu, kterou jedí."

Studie ukázaly, že dvěma častými důvody potravinových alergií jsou nízká hladina žaludeční kyseliny a nedostatek určitých trávicích enzymů.

"Tablety s trávicími enzymy jako je pankreatin, bromelain a papain užívané po jídle zlepšují trávení a snášenlivost vůči potravinám. Podobné účinky má pravidelné užívání octa z jablečné šňávy" tvrdí Dr. Alan Nittler.

Lidé trpěli alergiemi i v minulosti, ovšem dříve to byly poruchy mírného rázu. Dr. Carlton Frederics a jiní říkají, že počet potravinových alergií se zvýšil v době, kdy matky přestaly kojit a začaly děti krmit dětskou výživou z kravského mléka a obilovin.

Potraviny nejčastěji označované za příčinu alergií jsou kravské mléko, vejce, čokoláda, pomeranče, pšenice, kyselina benzoová, sýr, rajčata, tartazin, žito, ryby, vepřové a hovězí maso a kukuřice.

Autor: Pavel Štěpka - Zdraví plus

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

S trvalým partnerem jste urovnali všechny problémy a nyní jste jako dvě hrdličky. Udělejte si chvilku pro sebe a projděte se podzimní krajinou. Sice pak budete unavení, ale šťastní. Práce…

Nejčtenější články

Doporučujeme