Jarní detox podle přírody: Proč a co jíst a pít

26. 2. 2020
Jarní detox podle přírody: Proč a co jíst a pít
V každém ročním období naše tělo potřebuje něco jiného. V zimě hutnou a teplou stravu, na jaře odlehčení. Spolu s ním přichází ideální čas pro nový začátek. Právě v téhle době máme šanci zbavit se všeho starého, co už do života nepotřebujeme. Jaro má v sobě obrovskou sílu. Malé klíčky prorazí i asfalt, aby mohly ke slunci. Stejné je to s námi.

Klíčené je nejlepší

Nejlepší, co na jaře můžete udělat, je vyrazit do co nejčistší přírody a natrhat si všechno, co začíná rašit ze země, a přidávat to do jídla – mladé listy pampelišek, sedmikrásky, listy kopřiv, ředkvičky a saláty nebo si doma nechat naklíčit vlastní dobroty (čočku, hrách, řeřichu).

Velkou sílu budou mít kopřivy – na čaj, coby odvar na spláchnutí vlasů po umytí, do velikonoční nádivky; do polévek, omelet a karbanátků můžeme přidat ptačinec žabinec, kozlíček polníček a další zelené poklady z přírody.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Závěrečná fáze měsíce je pro vás ta nejklidnější. Konečně jste přišli na to, že se nemáte nikomu motat do problémů. Jakmile se začnete starat jen sami o sebe, uděláte nejlépe. Na pomoc vám…

Nejčtenější články

Doporučujeme