Jarní „úklid“ pleti: Díl 1.

1. 3. 2010
Jarní „úklid“ pleti: Díl 1.
„Jsem tlustá! Unavená! Moje pleť je zašedlá a volá o pomoc!“ Napadají vás podobné myšlenky, pokud se na sebe podíváte do zrcadla?

Celou zimu jsme si všechny pěkně dopřávaly, trávily většinu času doma (vždyť venku bylo tak ošklivě a na žádný velký pohyb nám přes všechnu práci a péči o rodinu nezbylo příliš mnoho času a řekněme si to upřímně, ani sil a chuti.

Ale teď při pohledu do zrcadla úpíte a vyčítáte si všechny ty dobroty, které jste si dopřávala během vánočních svátků nebo na Silvestra. Při vzpomínce na tu obrovskou čokoládovou bonboniéru, kterou jste spořádala na sv.Valentýna, vás už jímá čistá hrůza.

Připadáte si neforemná, vaše pleť a vlasy jsou bez lesku, pokožka na těle hrubá a celulitida se opět zdá být horší než loni… Ale nepropadejme panice! Je právě ten nejlepší čas pro jarní úklid organismu, tzv. detox. Každý den v tomto týdnu vám budeme přinášet jednu radu, jak si jarní detox skutečně užít a ne ho se skřípěním zubů přežít

1. VODA JE ZÁKLAD - uvědomte si, že dostatečný příjem tekutin je půlka úspěchu. Člověk denně vyloučí v průměru 2,5 litru vody. Aby tuto ztrátu nahradil, musí vodu přijímat. Množství tekutin, které člověk během dne potřebuje, je velice individuální a rozhodně neplatí, že byste měla denně vypít 3-4 litry tekutin. Necelý litr tekutin přijmete v potravě, samozřejmě záleží na tom, co jíte a zbytek, tedy cca 1,5 l musíte doplnit v nápojích. Nezapomínejte, že člověk není velbloud a nestačí mu napít se jednou denně do zásoby. Je tedy důležité začít hned ráno. Kávu, kterou jste zvyklá pít místo snídaně, do vašeho pitného režimu ale nepočítejte, má přesně opačný účinek a měla byste ji vždy doplnit sklenicí vody. Určitě jste o důležitosti dostatečného příjmu tekutin četla již několikrát. Pokud vás to ale stále nepřimělo začít, udělejte to pro svou pokožku a zdraví nyní. Vypijte denně minimálně 8 sklenic čisté vody a výsledek uvidíte sama. Vaše pleť vás odmění zářivým vzhledem.

NÁŠ TIP

Během dne je doporučeno pít ředěné, ovocné a zeleninové šťávy, neslazené čaje, hlavně zelené a pokud máte slabost pro čaje bylinkové, připravujte si je slabé a často je střídejte.

Zítra vás čeká díl č.2 – Vitamíny pro vaši pleť

Kamila Netolická

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Raci, blízcí mají dojem, že si berete všechno osobně. Problémy řešte chytře a nevyhýbejte se radikálním variantám. Nejdůležitější je připustit si, proč obtíže vznikají. Jak z vás…