Jarní veletrhy spotřebního zboží

19. 3. 2001
Jarní veletrhy spotřebního zboží
Výstaviště plné novinek a zajímavých nápadů, přehlídka interiérové tvorby "Inspirace 2001", program odborných přednášek a seminářů, víkend atrakcí pro širokou veřejnost a poprvé také Prodejní centrum�To vše a navíc ještě několik překvapení naleznete na Jarních veletrzích spotřebního zboží. Soutěž o vstupenky.

Jarní veletrhy spotřebního zboží

Výstaviště plné novinek a zajímavých nápadů, přehlídka interiérové tvorby "Inspirace 2001", program odborných přednášek a seminářů, víkend atrakcí pro širokou veřejnost a poprvé také Prodejní centrum�To vše a navíc ještě několik překvapení naleznete na Jarních veletrzích spotřebního zboží v Brně od 21. do 25. března 2001.

Pod společným název Jarní veletrhy spotřebního zboží se skrývají čtyři odborné veletrhy: MOBIS (Mezinárodní veletrh nábytku), DOMO (Mezinárodní veletrh domácích elektrospotřebičů a potřeb pro domácnost), TEXPO (Mezinárodní veletrh bytového textilu a technických textilií), X-ART (Mezinárodní veletrh kancelářských a školních potřeb, dárkových a propagačních předmětů, hraček a dětského zboží, Mezinárodní expozice pro zahradu, hobby a sport). Souběžně se čtyřlístkem odborných veletrhů proběhne v areálu brněnského výstaviště také Mezinárodní výstava rybářských potřeb Rybaření a nový projekt tzv. Prodejní centrum.

Více než šest set firem z 9 zemí světa se představí na čisté výstavní ploše téměř 15.000 tisíc metrů čtverečních. Kromě firem z České republiky se představí také vystavovatelé z Itálie, Číny, Slovenska, Litvy, Polska, Německa, Švýcarska a Jihoafrické republiky. Mezi všemi veletrhy spotřebního zboží zaujímá opět čelní místo veletrh Mobis. Co se týče obsazené plochy, expozice vystavovatelů nábytku zaberou sedm tisíc pět set metrů čtverečních. Tento veletrh bude situován v pavilonu A1, A2 a letos poprvé v novém pavilonu V. Nově se návštěvníkům představí výstava vybraných interiérových výrobců a studentských prací - INSPIRACE 2001, která bude umístěna v pavilonu A 1.

Mezinárodní veletrh bytového textilu a technických textilií Texpo je umístěn v pavilónu D a na ploše 1800 m2 se představí 70 vystavovatelů zejména bytového textilu, kteří tvoří asi čtyři pětiny obsazené plochy, v pavilonu B se pak budou prezentovat vystavovatelé se sortimentem domácích elektrospotřebičů a potřeb pro domácnost.
Novinkou letošního ročníku je také PRODEJNÍ CENTRUM, které umocní význam tohoto veletržního setkání pro navázání přímého obchodního kontaktu se spotřebitelem. Prodejní centrum najdete v pavilonu E a na ploše téměř 1300 m2 bude prodávat výrobky z nomenklatury spotřebního zboží více jak 150 firem.

Mezinárodního veletrh X-ART je umístěn v pavilonu G1, kromě kancelářských a školních potřeb, dárkových a propagačních předmětů zde návštěvníci najdou také dárkového zboží, umělé květiny a rostliny, potřeby pro zahrádkáře, kutily a sportovce.

Sport bude ostatně dominantou pavilonu Z, kde dne 23. března startuje Světový pohár a 1. Mistrovství ČR v běhu na 48 hod v hale "BVV Jarní Brno". Akce, která patří k významným sportovním událostem sezóny, se zúčastní světová špička ultramaratonců, kteří přijedou do Brna pokořit světové i národní rekordy.

Výstavu rybářských potřeb Rybaření obsadí celý pavilón F a kromě expozic vystavovatelů s rybářskými potřebami všeho druhu se zde odehraje velké množství doprovodných programů včetně praktických ukázek rybolovu a soutěží, mezi nimi pak zvláště soutěž o zajímavé ceny.

Také pro rodiny s dětmi připravili pořadatelé řadu zajímavých akcí:
První z nich je čtvrteční živé vysílání rádia Frekvence 1 z přehlídkového mola v pavilonu A1.Ve čtvrtek 22.3. bude přímo z výstaviště - pavilon A, 13.00-15.00 hod. -  probíhat rozhovor a živé vysílání se zpěvákem Martinem Maxou. Speciální doprovodný program je připravován pro dětské návštěvníky, kteří se v sobotu a v neděli mohou zúčastnit dětské show a soutěže kreseb na téma nábytek a potřeby pro domácnost "Mladý designér". Nikoli náhodou je tento projekt nazýván "Rodinný víkend": zatímco se děti budou bavit a soutěžit, rodiče se mohou v klidu věnovat prohlídce veletržních expozic. A ani když si návštěvníci nic nekoupí, nemusejí z výstaviště odejít s prázdnou. Možná se na ně usměje štěstí v nové spotřebitelské soutěži "Jarní dárek", kde jim jako los poslouží vyplněná a zaregistrovaná veletržní vstupenka. Losovat se bude v pátek, v sobotu a v neděli a ceny věnují vystavující firmy.

Jarní veletrhy spotřebního zboží budou zahájeny ve středu 21. března a potrvají až do neděle 25. března. První tři dny bude stát celodenní vstupenka 120 Kč, zlevněná pak 60 korun. O víkendu 24. a 25. března zaplatí návštěvníci za celodenní vstupenku 60 Kč, zlevněná pak bude stát polovinu této ceny. Zajímavostí je rodinná vstupenka v hodnotě 120 korun, která platí pro dvě dospělé osoby a pro jejich děti. Brány výstaviště se v uvedené dny budou otvírat v devět hodin ráno a uzavřou se až v osmnáct hodin.

Kdo si zařizuje byt nebo jen chce obohatit interiér něčím novým, určitě by neměl návštěvu jarního veletržního čtyřlístku vynechat.

Více informací najdete na webových stránkách www.bvv.cz/jvsz

Zdroj: Šárka Mácová /BVV/

 

Milé čtenářky, máte možnost soutěžit o 2x2 lístky na Jarní veletrhy spotřebního zboží. Stačí správně odpovědět na následující otázku.

Pod názvem Jarní veletrhy spotřebního zboží se skrývají čtyři odborné veletrhy. Které? Odpovědi posílejte e-mailem na dama@dama.cz

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Není všechno zlato, co se třpytí. Ve vztahu to nevypadá dobře. Prostě si lezete na nervy a navzájem se osočujete z věcí, které jsou bezvýznamné. Jindy byste to neudělali, ale máte špatnou…

Nejčtenější články

Doporučujeme