Jaroslav Uhlíř: Kolikrát se rozvedl a proč ho hledala policie?

5. 6. 2020
Když toto pondělí Jaroslav Uhlíř nebral telefony, všichni se vyděsili. Dokonce po něm bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Co se mu stalo? A taky vás v tu chvíli napadlo, že ho jako slavného skladatele notoricky znáte, milujete jeho písničky, ale o jeho soukromém životě nic moc nevíte? Třeba kolik měl manželek či jak se dostal ke své profesi i životním kolegům Karlu Šípovi a Zdeňku Svěrákovi?

Co se stalo s Uhlířem?

"Policie pátrá po skladateli Jaroslavu Uhlíři!" Tyto titulky, které v pondělí dopoledne zaplavily internet, asi řadu lidí pěkně vyděsily. Hitmaker měl vypnutý telefon, nikdo nevěděl, kde je. Jaroslava Uhlíře, známého autora hitů k filmům Vrchní prchni!, Ať žijí duchové! nebo Tři veteráni, nakonec policie našla v centru Prahy, nedaleko od bytu, a odvezla do nemocnice. Hláška "Uhlíř se našel" pak zněla jako z Cimrmana, realita úsměvná ale nebyla. „Je mi špatně. Nechci o tom hovořit,“ řekl skladatel, který podle přátel trpí občasnými výpadky paměti a dezorientací. Policii zalarmovala manželka Helena, protože nepřišel domů, nedal o sobě vědět a nebral telefon. Strach o něj měli blízcí o to víc, jelikož vloni prodělal infarkt a bere řadu léků.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Býci, soustřeďte se na pracovní povinnosti, protože vás přestávají bavit. Při pohledu na výplatu jste byli zklamaní a schází vám motivaci. Nehleďte na zájmy náročného šéfa, ale…