Jde díky pilatesu zhubnout? Nebo jen zpevníte postavu?

17. 8. 2019
Jde díky pilatesu zhubnout? Nebo jen zpevníte postavu?
Pilates se zdá být snadné cvičení, ale každý, kdo ho praktikuje, vám potvrdí, že to není žádná legrace a že ty nenápadné pohyby můžou být ve skutečnosti dost bolestivé. Takže se nabízí otázka – když to bolí, musí to být taky efektivní pro hubnutí, ne? Odpověď ovšem není tak přímočará. Jak to tedy je?

Objevíte svaly, které drží trup

Pro ty, kdo se s ním zatím nesetkali: Pilates je sestava více než třiceti cviků, které cvičíte na podložce, většinou vleže, ale i v kleče nebo sedu, a lze při něm používat různé pomůcky. Když na první pohled banální cviky provedete tak jak máte, objevíte svaly, o kterých jste dosud neměla tušení. „Při pilates aktivujete hluboké vnitřní svaly, ke kterým patří pánevní dno, příčný břišní sval a bránice. Díky posilování těchto svalů se mimo jiné vyhnete inkontinenci, budete mít vzpřímené držení těla, zbavíte se bolesti zad a můžete kompenzovat i jednostranné pracovní zatížení,“ říká Jacquelyn Brennanová, instruktorka pilatesu.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

V polovině týdne jste při síle a pomáháte slabším kolegům. Vlastně to neděláte ani tak z upřímné pomoci člověku, ale kvůli profesnímu úspěchu. Po dobré pozici prahnete a udělali byste pro…

Nejčtenější články

Doporučujeme