Jděte se napást: Jarní plevely jsou super zdravé, zařaďte je do jídelníčku!

7. 4. 2023
Jedlé plevely sbírané v čistém prostředí jsou přirozeně „BIO“, nejsou uměle hnojené, chemicky ošetřené, dovezené přes půl světa, nic nás nestojí, a přesto jsou extrémně zdravé.

Doplňte první jarní vitaminy

Jedlé plevely jsou znovuobjevený hit. Rostou všude kolem nás, včetně balkonových květináčů, odkud je urputně odstraňujeme. Skrývají v sobě první jarní vitaminy a minerály, první paprsky slunce – jednoduše sílu jara! Navíc nejsou chemicky ošetřené, rostou přirozeně, divoce a bujně.

Ke konzumaci postačí jen malá hrstička; pár kvítků či lístků do salátu nebo jako ozdoba na chleba s pomazánkou, skvělé bývají nasekané do polévky, omelet, nádivky či karbanátků. Plevely mívají občas nezvyklou chuť, avšak vzhledem ke koncentrovanému obsahu cenných látek jich nemusíme konzumovat kila. A samozřejmě pozor, pochopitelně ne každý plevel je vhodný ke konzumaci! Které hojně rostoucí jedlé jarní plevely si nesplete ani laik?

Jaké bylinky fungují na jarní očistu? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Milí Kozorozi, zaměřte se na činnosti, které vám přinášejí radost. Pro samou práci nemáte čas na koníčky, u nichž se můžete odreagovat. Člověk žije jen jednou a věnovat se výhradně práci…