Jděte se napást: Jarní plevely jsou super zdravé, zařaďte je do jídelníčku! | Foto: iStock

Foto: iStock

Jděte se napást: Jarní plevely jsou super zdravé, zařaďte je do jídelníčku!

Jedlé plevely sbírané v čistém prostředí jsou přirozeně „BIO“, nejsou uměle hnojené, chemicky ošetřené, dovezené přes půl světa, nic nás nestojí, a přesto jsou extrémně zdravé.

Doplňte první jarní vitaminy

Jedlé plevely jsou znovuobjevený hit. Rostou všude kolem nás, včetně balkonových květináčů, odkud je urputně odstraňujeme. Skrývají v sobě první jarní vitaminy a minerály, první paprsky slunce – jednoduše sílu jara! Navíc nejsou chemicky ošetřené, rostou přirozeně, divoce a bujně.

Ke konzumaci postačí jen malá hrstička; pár kvítků či lístků do salátu nebo jako ozdoba na chleba s pomazánkou, skvělé bývají nasekané do polévky, omelet, nádivky či karbanátků. Plevely mívají občas nezvyklou chuť, avšak vzhledem ke koncentrovanému obsahu cenných látek jich nemusíme konzumovat kila. A samozřejmě pozor, pochopitelně ne každý plevel je vhodný ke konzumaci! Které hojně rostoucí jedlé jarní plevely si nesplete ani laik?

Jaké bylinky fungují na jarní očistu? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 7

Kopřiva dvoudomá

Kopřiva je jedna z nejvšestrannějších léčivek. Pro přímou konzumaci se sice příliš nehodí, ale když mladé lístky rychle spaříte a poté nasekáte nadrobno do polévky, salátu, slaných omelet a nádivek, získáte báječnou zeleninu. Oblíbený je i kopřivový špenát z mladých lístků, který se připravuje jako běžný špenát.

Kopřiva je skvělý jarní životabudič, dodává energii, pročišťuje i chutná. Velkým hitem jsou v posledních letech semínka kopřivy, která mají vlastnosti mnohých superpotravin. Ta se ale sklízejí až koncem léta. Kopřiva roste prakticky všude, stačí si jen najít čisté místo ke sběru.

Pokračování 3 / 7

Bršlice kozí noha

Bršlice patří mezi úporné rostliny, pokud vám obsadila záhony, možná ji dokonce nenávidíte. Zjara, kdy vyrážejí první lístky, se můžete „pomstít“ a „očesat“ při pletí mladé světlé listy ke konzumaci. Jemně nasekané se hodí do salátů, omelet a nádivek. Starší listy dobré nejsou.

Bršlice obsahuje podobně jako kopřiva hojnost vitaminu C, velmi prospěšného chlorofylu a také řadu minerálních látek. Jako zelenina i bylina je ideální pro ženy v menopauze. I bršlici najdete prakticky všude; v parcích, v remízcích a želbohu i v záhonech, kde ji rozhodně mít nechcete.

Pokračování 4 / 7

Ptačinec prostřední (ptačinec žabinec)

Ptačinec je jemná bylina i úporný plevel, od začátku jara je ho všude hojnost, roste i v květináčích na balkoně. Mladý ptačinec připomíná chutí nezralou kukuřici. Perfektně se hodí do salátů i na chleba, kde potěší nejen příjemnou chutí, ale i vysokým obsahem vitaminu C, rutinu a železa. Což je mimochodem velmi příjemná kombinace pro křehké cévní stěny. Ptačinec je milovník kypré půdy záhonků a je mu jedno, zda květinových či zeleninových. V lednu ho můžete sklízet i ve skleníku či v květináčích v zasklené lodžii.

Pokračování 5 / 7

Smetánka lékařská (pampeliška)

Smetánky existuje mnoho druhů, konzumovat lze všechny. První jarní lístky jsou delikátní. Bývají křehké, jemně nahořklé. Více hořké a tuhé jsou až později koncem jara a v létě. Salát s přidanými lísky potěší chuťové pohárky i zažívání, pro něž je pampeliška požehnáním. Pomáhá při problémech se žlučníkem i při hubnutí. Pampeliška má ráda trávníky a louky. Při sběru v trávníku si ověřte, zda není ošetřován herbicidy.

Pokračování 6 / 7

Česnek medvědí i česnáček

Dlouhé štíhlé lístky medvědího česneku jsou v současnosti nesmírně populární. Není divu, „divočák“ je nejen zdravý, ale i chutný. Přítomnou česnekově vonící silici alicin v sobě rozhodně nezapře. Nejlépe chutná na chlebu s máslem či pomazánkou, dále pak v salátu a skvělý je i v pestu.

Jemně česnekově chutná i voní také česnáček lékařský, který se však česneku medvědímu vůbec nepodobá. Česnek i česnáček mají rádi spíše polostín. Česnek miluje parky a hájky, česnáček má rád břehy potoků, ale najdete ho podél cest i ve městě.

Pokračování 7 / 7

Jedlá jarní kvítka – fialky, sedmikrásky, pampelišky

Mnoho jarních kvetoucích plevelů lze směle použít ke zdobení dortů, jednohubek a chlebíčku – ty pak vypadají naprosto fantasticky. Jedlé a chutné jsou květy fialek, dále pak sedmikrásek, ty obsahují velké množství u žen často deficitního železa. V salátech jsou chutná i méně rozvinutá a pikantně nahořklá poupata pampelišek. Tato kvítka si s jinými nespletete, sbírejte je však na čistých místech, ohleduplně k přírodě i včelám a vyhněte se vyšlechtěným kultivarům.  

Doporučujeme

Články odjinud