Je čokoláda zdravá?

8. 2. 2001
Je čokoláda zdravá?
Na léčení chřipky doporučují výrobci čokolády právě její konzumaci. Je vůbec možné, aby byla čokoláda zdravá? Podle výrobců je prospěšné dokonce jen vdechování její vůně?????

Je čokoláda zdravá?

Na léčení chřipky doporučují výrobci čokolády právě její konzumaci. Je vůbec možné, aby byla čokoláda zdravá?  Podle výrobců je prospěšné dokonce jen vdechování její vůně?????

Obsahuje totiž polyfenoly, které zvyšují počet T-buněk a ty podporují funkci imunitního systému. Při vdechování vůně čokolády prý stoupne v těle hladina imuglobulinu, který také zlepšuje odolnost organismu.

Z lékařského hlediska nemůže mít pouhé vdechování vůně žádné zvláštní účinky. Připouštějí však, že polyfenoly obsažené nejen v kakau, ale i v zelenině, ovoci, zeleném čaji, červeném vínu nebo pivu, by mohly mít pozitivní účinky. Zatím o polyfenolech moc nevíme, výzkum této látky je na začátku. Při chřipce stále lékaři doporučují vitaminy, acylpirin a postel.

Průzkumy kardiologické společnosti prokázaly, že polyfenoly snižují riziko srdečních onemocnění. Tuk a cukry v čokoládě však při větších dávkách způsobují nadváhu, která riziko kardio-onemocnění zvyšuje. Kakaový tuk je sice méně nebezpečný než například máslo, ale daleko horší než margarín nebo rostlinný olej.

Naše rada: Dejte si pár čtverečků dobré čokolády, určitě moc nepřiberete a kromě polyfenolů dostanete z lahodné chuti i lepší náladu a bude vám dobře.

autor: Michal

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Potřebujete si zvednout sebevědomí, což je v lidské přirozenosti. Pokud chcete v nějaké oblasti uspět, tak si musíte nejdříve stanovit jasný cíl. S tím vám pomůže dlouholetý přítel nebo…

Nejčtenější články