Je mi 33 a přitahují mě o polovinu mladší kluci. Nevím, co s tím

19. 5. 2015
Je mi 33 a přitahují mě o polovinu mladší kluci. Nevím, co s tím
Kdybych byla chlap a bylo to naopak, asi bych si říkala jen to, že jsem prostě na mladé holky, a zas tak by mě to znepokojovalo. Jenže já jsem třicetiletá ženská a čím dál víc si uvědomuju, že místo mužů mého věku nebo i starších mě přitahují mladí kluci, kterým je třeba šestnáct let.

Ten nepoměr samozřejmě neplatil úplně odjakživa - když mi bylo patnáct, tak se mi stejně staří spolužáci líbili. O pár let později jsem taky chodila s vrstevníky, v pětadvaceti měla vztah s mužem, kterému bylo přes třicet. Jenže právě tehdy jsem si začala uvědomovat, že to není úplně ono, a čím dál častěji se přistihovala, že se dívám po úplně jiné kategorii mužů. Mnohem mladších.

Když jsem poprvé navázala takový vztah, byl můj protějšek mladší o pět let. Mně bylo 27 a jemu dvaadvacet, což ještě není nic tak hrozného a neobvyklého. Jeho rodiče z toho samozřejmě nadšení nebyli. Vydrželo nám to rok, pak jsme si šli každý svou cestou.

Zkusila jsem ještě jednou chodit se starším mužem, ale už to nešlo. Pak už jsem se začala cíleně dívat po těch, co se mi opravdu líbili. Pravdou je, že jsem vždycky vypadala o něco mladší, než jsem byla, takže pro mně nebyl problém seznamovat se s mladšími kluky - považovali mě za stejně starou. A já se záměrně snažila, aby řeč na věk přišla až o něco později. I když se pak dotyčný třeba trochu zarazil, nebyl to pro něj důvod k rozchodu.

Čím jsem starší, tím mladší se mi líbí

Dokud můj věk i věk mých známostí začínal dvojkou, cítila jsem se naprosto v pohodě a přirozeně. Jenže s postupem času se stalo to, že čím starší jsem, tím mladší ročníky mě přitahují. V době svých třicetin jsem randila s osmnáctiletým klukem, který měl čerstvě po maturitě. Tehdy poprvé jsem o sobě měla trochu pochybnosti a o svém vztahu mlčela. Tak nějak jsem se styděla. I když můj přítel by mě nejradši všude hrdě ukazoval, rozmlouvala jsem mu to. Mezi jeho kamarády jsem odmítala přijít, bylo mi jasné, že by mě označili za starou bábu a partnerovi se vysmívali. Stejně tak jsem si dávala pozor, aby se o něm nedozvěděli moji přátelé a rodina.

Nakonec jsem náš vztah po roce a půl sama ukončila, i když se tomu on vehementně bránil. Připadalo mi, že to zkrátka takhle dál nejde. Jenže jsem si vůbec nepomohla. Rok na to jsem se zamilovala znovu - a ještě mnohem hůř. V parku, kam chodím běhat, jsem pomohla mladému klukovi, který tam spadl při blbnutí na skateboardu a zlomil si ruku. Odvezla jsem ho tenkrát do nemocnice a on pak trval na tom, že mě na oplátku někam pozve.

A tak jsme vyrazili na zmrzlinu a mě čím dál víc přitahoval, ačkoli mi bylo jasné, že je ještě mladší než můj poslední partner. Nechtěla jsem raději vůbec nic riskovat a chovala se spíš jako jeho máma, jenže na něm bylo vidět, že se mu líbím, a čím víc jsem odolávala, tím víc se snažil a mně to dělalo dobře. Nakonec jsme se začali potkávat, ale ještě docela dlouho se to drželo jen v mezích poněkud netypického kamarádství.

Chci děti, ale ty mi takový vztah nepřinese

Když mě pak najednou popadl a snažil se mě líbat, vyložila jsem karty, řekla mu, že ji mi skoro třiatřicet let a jemu určitě o polovinu míň. Trefila jsem se přesně - bylo mu šestnáct a půl. Sice vypadal maličko starší a také se choval dospěleji, než bych od kluka jeho věku čekala, ale i tak to bylo šílené! Přesto jsme nakonec skončili u mě doma.

Bylo vidět, že určitě nejsem první holka či žena, se kterou něco měl, ale byla jsem to já, kdo rozhodoval, kdo ho vedl a ukazoval mu, co ještě neznal. Ten pocit mi úplně učaroval. A trvá už několik měsíců.

Nevím, jestli je to právě proto, že jsem přirozeně dominantní a u mladších kluků je mi to bohatě dopřáno. Nebo se mi prostě jen líbí typy, které vypadají takhle mladě, a není to tolik otázka věku. A nebo jsem nějakým způsobem "divná"? Asi moje preference není úplně v pořádku, když se za ni sama stydím a tajím se s ní. Moc si s tím nevím rady. Ráda bych měla děti, normální rodinu, což s takovým "mládětem" pochopitelně není možné. Ale najít si někoho, kdo mě nebude přitahovat, jen kvůli možnosti rodinu mít? Bojím se, že bych pak taky nebyla šťastná...

Šárka, 33 let

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Vlastně ani nevíte, co od vás nadřízený požaduje, protože se mu stále něco nezdá. S kolegy také nevycházíte tak jako dřív, což je pro vás rána pod pás. Vaše výkony jsou jako na houpačce,…

Nejčtenější články

Doporučujeme