Komentáře k článku zpět na článek

Veroula 18. 5. 2015 | 18:45

Je mi 45, mám poměrně pěkné vlasy pod ramena, ale celý vršek hlavy, skráně, kolem uší na 90% stříbřitě bílé vlasy, vzadu na hlavě zbývá ještě pár vlasů mých původních světle hnědých. Barvím se každé tři týdny, protože mi rychle rostou vlasy, otravuje mě to. Byla jsem asi 10 let na blond, aby nebyly tolik vidět odrosty, ale blond mi nesluší. Mám světlou pleť a šedozelené oči, buď na to dám platinu nebo se barvit přestanu. Jinak vypadám mladší, jsem štíhlá, vrásek málo. Co myslíte?

melian 9. 5. 2015 | 19:01

Však zanedbanost tu nikdo neobhajuje, ovšem ne všichni si pod tím představí to samé. Pro mě např. je úplně v pohodě přirozený vzhled (bez barev na vlasy a líčení, případně jen trošku), ale někdo, kdo je zvyklý tohle používat, to možná vnímá jako zanedbanost.

šiška 9. 5. 2015 | 16:01

Co by žena měla nebo neměla je jen na jejím rozhodnutí a volba. ALE, to neznamená, že by jí mělo být jedno chodit mezi lidi zanedbaná, neupravená(šmudla). Je to nepsaný zákon, žena má alespoň trochu o sebe dbát!!!!! Pokud to nemá v sobě, jako jiné vlastnosti, nikdy to dělat nebude! Jsme tři ségry a diametrálně se od sebe lišíme právě tou péčí o svůj vzhled přitom máme stejné rodiče. Zřejmě máme každá geny po jiném předkovi.

Barbina10 7. 5. 2015 | 16:26

lebahu: perfektní názor,tak to totiž je,zamindrákované chudinky,které nevědí, co se sebou a se svým životem, a tak jediným rozptýlením je pro ně pořád někoho kritizovat,pořád si někoho všímat. Já takové s přehledem posílám do prdele.Vážně.A mám po starostech.

tercikkk 7. 5. 2015 | 14:42

Kupodivu, ne každý vypadá v blonďatých vlasech hezky, stejně tak v hnědých a i šedivých. Dlouhé vlasy, pokud se o ně pečuje na starších lidech nemusí vypadat vždy otřesně, ale bohužel v mém okolí znám jednu již velmi postarší dámu, která o vlasy nedbá a vypadá to příšerně a ta druhá je má sice nakrátko, ale stříhá se jednou za půl roku a i s oblečením vypadá jak vágus a to má pěknou rodinu, manžela..ale i s těma šedinama (které rozhodně nepůsobí hezky v jejím podání) vypadá minimálně o 15 let starší. Taky záleží jak šedivý, některým ženám to vyložene nesluší a až se to dostane do fáze stříbrno-bílé, pak teprve vyniknou. Ale spíš myslím, že jde o problém pisatelky. Pokud se s tím svěřuje na internet, tak asi sebevědomá úplně nebude, nebo nedokáže tuto přednost vynést ve společnosti..

lebahu 7. 5. 2015 | 13:17

Bohužel maminky jsou všechny stejné (většinou), přesně ví "co by se mělo", případně řeší "co tomu řeknou lidi" Jestli tě to uklidní, já měla vlasy po zadek do 44 let a kdyby mi následkem nemoci neopelichaly, měla bych je doteď. Neznám nic praktičtějšího na údržbu. Udělám culík a jdu a jestli zmoknu nebo ne, vypadá to furt stejně

frakira 7. 5. 2015 | 12:06

Tak tak, paní by vůbec neměla chodit mezi lidi. Stejně tak by tam neměly chodit ženy s BMI nad 23, na to se přece nedá koukat. Jo a taky lidi s křivými zuby - dnes už je běžné, že nosí rovnátka i dospělí, tak si sakra mají pro nějaké skočit. No a pak jsou tady ti, co se neumí obléknout. Třeba tenisky k tričku - vždyť to se k sobě vůbec nehodí, no ne?!Ano, jsem tlustá, je mi jedno, co na sebe obléknu, mám křivé zuby a dlouhé vlasy, které nejvíc vadí mojí mámě, protože už jsem na ně přece stará... (37) No a teď jsem si přečetla, že za chvilku začnu šedivět (to jsem opravdu netušila, připadala jsem si mladá ).
Barvit se neplánuji a že nejsem ortodoxní nic a dokonce ani alergička si nechám klidně vytisknout na tričko. Ono to ti lidé pochopí a smíří se s tím, chce to jen čas.

melian 7. 5. 2015 | 07:52

Mně připadá dost smutné, jaké jsou pořád ještě názory, co by se mělo. Jako za komunismu, kdy lidi museli vypadat jako podle jednoho vzoru (podle toho, co vím např. od mámy).
Je nutné nechat se takhle zpracovávat časopisy a reklamou? Po většinu historie byly u žen jakéhokoli věku dlouhé vlasy normální jev. Ale teď vlivem reklam mnoho žen přijalo názor, že přirozený vzhled je nějak v nepořádku.
Po 35 stará na dlouhé vlasy?? A to proč? Vždyť to není ještě žádný věk! Měla bych prožít přes polovinu života s něčím, co se mi nelíbí, protože je zrovna taková móda? Taky nechápu "neupravenost", ta by spočívala v tom to vůbec nečesat anebo dostatečně nemýt a ne v pěstování dlouhých vlasů, které jsou nadčasové bez ohledu na trend všelijakých rozčepýřených oškubů. Když jsem navštívila jiné země, delší vlasy přirozené barvy jsem vídala víc a to nejen u mladých.
A šedivé/bílé vlasy: Mně se líbí a jsem zvědavá, jak to jednou na mě bude vypadat (aspoň by mě lidi konečně přestali považovat za studentku). Navíc jsem příznivec záležitostí jako fantasy, anime, různé alternativní styly a tam tohle celkem zapadá (dokonce i vím o mladých osobách, které se barví na stříbrno).
Není to žádná vada přece ale normální součást života!
Stárnutí pro mě znamená životní zkušenosti a větší psychickou vyrovnanost, je mi 30, těším se na 40 a do 20 a míň už bych se vrátit nechtěla.
Dosud vzpomínám na jednu starší ženu, která se mi už před mnoha lety moc líbila v tramvaji, měla oblečení do fialova, dlouhou sukni a zapletený bílošedý cop do půl zad...
Myslím, že vzhled by u každého měl vycházet z jeho osobnosti a ne z toho, co si vymysleli tvůrci módních trendů.

Mata69 7. 5. 2015 | 07:51

Elynor: díky reakci na barvu (kdy jsem se kvalitně osypala) jsem byla nucena si nějaký čas nebarvit vlasy...A je mi jedno co diktuje nějaký kult mládí nebo co, prostě mi ty šediny vadily. Nešedivím rovnoměrně (někdo s šedinami vypadá jak kdyby měl melírky), jen kolem uší a tu a tam na zbytku hlavy. A přestože si střih vlasů udržuji, chodím nalíčená - stejně jsem měla pocit neupravenosti. Je to prostě o pocitu každého. Nesnažím se popírat svůj věk.
Barvu jsem vychatala, už se neosypávám a barvím se dál. Doma. Protože mám vlasy hodně krátké, musím poměrně často. Zas takový opruz to není - napatlat na hlavu, nechat půl hodiny a smýt. A je to.
Znám paní, co má podobný sestřih mému, je o něco starší, vlasy má tak nějak rovnoměrně prošedivělé (hodně) a vypadá to skvěle.
Moje babička, se barví co já pamatuju. No, teď už ne, barvila jí pak mamka, teď už nechává vlasy tak jak je má. (bude jí 89 let) Takže já mám bělovlasou (skoro) babičku až teď, v tak pozdním věku.
Já bych to nechala na každém, jak se cítí. A jestli to má někdo kecy k barvě, k šedinám, kolem čtyřicítky by žena měla být již schopna takové připomínky ustát ne? A být sama sebou.

Elynor 6. 5. 2015 | 22:39

To naprosto chápu. Taky mě nebaví si barvit vlasy. Doma se s tím patlat je otravné, a u kadeřnice jsou to dvě hodiny zabitého času a ještě je to drahé. Ale bohužel panuje kult mládí, a šedivé vlasy se s tím neslučují. Přitom to není tak dávno, kdy se ženy za šedivé vlasy nestyděly... pamatuju si mou babičku jedině se stříbrnými vlasy. Měla je dlouhé až do pasu, a každé ráno si je pročesávala před zrcadlem, a já jako malá holka na to koukala z postele a záviděla, protože jsem byla celé dětství ostříhaná "na kluka". Dlouhé vlasy jsem měla až někdy kolem 15 let, asi tak dva roky, a od té doby zas jen krátké. Nevím, proč by dámy v určitém věku už neměly mít dlouhé vlasy a proč by měly šedivé vlasy vypadat neupraveně - podle mě je to jen předsudek, který se vypěstoval působením časopisů, celebrit, módní policie a jiných podobných záležitostí. Kdo si dovolí být šedivý, je předem zatracen.

Mata69 6. 5. 2015 | 22:18
cigorka 6. 5. 2015 | 22:02

No já mám spíše opačný problém, da-li se vůbec říci problém. Ani ne za rok mi bude sedmdesát a bohužel šedivé vlas nemám ani jeden. Když si jdu upravit sestřih /chodím ostřihaná t.ř. na kluka/ tak se vždycky kadeřnice ptám zda-li už se nějaké šedivé objevil. Prozatím vždy vrtí hlavou a budete se dámy divit, já bych velice uvítala nějaké ten šedivé. Řesím to tak, že si jich pár nechám nabarvit. Tak by to i dotyčná mohla řešit, že si jich pár nabarví na tmavo děti budo spokojeny a ona se nemusí loučit se šedinami.

Mata69 6. 5. 2015 | 21:51
lebahu 6. 5. 2015 | 19:09
lebahu 6. 5. 2015 | 19:08
šiška 6. 5. 2015 | 16:38

Ano, drdoly jsou na starých nebo starších ženách slušivé. Ale viděla jsem na 70 leté paní bílé rozpuštěné vlasy na ramena a s prominutím vypadala opravdu jak čarodějnice,brr.

Rybushka 6. 5. 2015 | 15:28

Mně by zajímalo, kde se vzal ten názor, že na starších vypadajlí líp krátké vlasy....nedávno jsem vedla hovor se známou na tohle téma a dost mě tenhle názor překvapil (vztahovala to od pětatřiceti výš). Mně se líbí vlasy do culíku i drdoly i mikáda bez ohledu na věk a na opravdu starších paních se mi drdol líbí mnohem víc než "na kedlubně květák" aneb podivná trvalá na krátkách vlasech, kterou spousta ženských považuje za šik. Myslím si, že člověk má mít na hlavě to, v čem se on sám cítí dobře a pokud ho trápí, co si myslí okolí, tak se v tom asi zase tak dobře necítí a měl by uvažovat nad změnou.

Yasmin.Hayatt 6. 5. 2015 | 15:21
bo.huš 6. 5. 2015 | 12:29

Já jsem začala šedivět ve svých 38 letech,zdědila jsem to po tatínkovi,dnes je mi 65 let vlasy nemám ani šedivé ani bílé ale stříbrné.Vlasy si barvím ale nerada.Jednou mi kadeřnice řekla že takovou barvu jako mám já je škoda barvit a tato věta mi zní v uších vždy když si barvím vlasy.Chci s tím přestat,manželovi to nevadí ale kdo to řeší jsou moje dcery a sestra,nesouhlasí s tím abych byla stříbrná.Myslím že už na to věk mám.Vlasy mi rostou velmi rychle a tak za týden už mám docela slušné odrosty.

patrikchrz 6. 5. 2015 | 11:14

Toto není o právu. Právo na to samozřejmě má. Jenže paní chce, "aby ostatní respektovali její rozhodnutí". Tak to má smůlu. Jestli vypadá divně, tak na ní budou lidi taky divně koukat, ostatně právě jako na různé ekomatky, feministky a další odlišné (názorově, sexuálně, nábožensky,...) skupiny, které se snaží přesně o to samé - aby ostatní respektovali jejich rozhodnutí, o nějaká práva vůbec nejde.

šiška 6. 5. 2015 | 10:21

Je to na každé ženě jak o sebe pečuje. Za mě tedy, dlouhé vlasy sluší mladým děvčatům, starší ženu dělají starší a bílé nebarvené vlasy jí přidají o hodně let více. Co sluší mužům rozhodně ne ženám. Musela jsem se začít barvit už od 38 let a nenechám toho nikdy, pro mě je bílá hlava u ženy nepřijatelná!

Rambíša 6. 5. 2015 | 09:57

No jestli se chlapi otočí za "na ježka ostříhanou šedivačkou" ,tak spíš proto,že vypadá divně a né že by byla tak okouzlující...Podle mého názoru zkrátka žena se šedívými vlasy a muž se šedivými vousy vypadají,jakoby na sebe moc nedbali a hlavně se zdají být staršími !! než ve skutečnosti jsou.Já mám vlasy už skoro všechny bílé,ale nechám je tak být až mi bude tak 75 let,do té doby na ně dávám barvu,v blond se šediny i běliny ztrácejí.

Mata69 5. 5. 2015 | 22:08

Babaloo55: souhlasím s tím, že dlouhé a hodně prošedivělé vlasy vypadají na ženě neupraveně, přidávají roky. Ale jestli jí se to tak líbí, jestli ona s tím nemá problém - je to její věc. My si můžeme myslet, že lepší by bylo vlasy zkrátit, možná i obarvit. Ale je to jen náš pohled na věc. Co ona se sebou udělá, je čistě na ní.

Mata69 5. 5. 2015 | 22:06

Yasmin.Hayatt: ho vytrhni neee??? Ale včas s tím trháním přestaň, anžto by ti na hlavě zakrátko nemusel zbýt ani vlásek!

Mata69 5. 5. 2015 | 22:06

Jsou to tvoje vlasy, tvůj život. Jestli si je barvit nechceš, nebarvi...měj si je dlouhé...jsi dospělá ženská, snad si o sobě rozhoduješ sama. A jestli se to někomu v tvém okolí nelíbí? I to je docela dobře možné, na to má ten člověk bezesporu právo. A může ti to klidně i říci, svůj názor. Jak s tím ty naložíš, to je jen a jen na tobě.
Protože i když si vlasy obarvíš, může se najít někdo jiný, komu se nebude líbit tvoje nová barva. A co? Tak to prostě je.

PUPÍNA 5. 5. 2015 | 21:00
Babaloo55 5. 5. 2015 | 20:10

Je mi 59 a naštěstí mám stále, jen kromě pár vlásků na skráních, svou původní, tmavě hnědou barvu. Vlasy nebarvím a nikdy jsem nebarvila. Nicméně - paní by měla rozhodně zvážit to, zda mít vlasy dlouhé. Ono to opravdu nevypadá hezky. Moje neteř začala šedivět také velmi brzy, ale vlasy máí zhruba 5 mm dlouhé :O). Do toho si ještě klidně nechá vytvořit třeba pavučinu nebo zástřihy nad ušima (je jí 50) a moc jí to sluší. K tomu se pěkně nalíčí, obleče (má krásnou vypracovanou vysokou postavu) a je i v těchto letech fakt kočka a chlapi se za ní točí jako na obrtlíku.. Můj šéf na ženách dlouhé a šedivé vlasy strašně nesnášel, opravdu to vypadá neupraveně a roky to, ať chceme nebo ne, přidává. Takže za mě - klidně nebarvit, ale radikálně zkrátit a nechat si nějaký šmrncovní střih.

Yasmin.Hayatt 5. 5. 2015 | 18:32
hecana 5. 5. 2015 | 18:09
lebahu 5. 5. 2015 | 17:48

Máš právo se nebarvit, ostříhat dohola, nabatvit na zelenorůžovo a načesat číro... cokoliv si vzpomeneš. Jsou to tvoje vlasy a tvůj život a všem ostatním je po tom prd.
Normální člověk má dost svých starostí, práce, zájmů, koníčků... aby mu zbýval čas na to, řešit blbosti jako je cizí hlava. Znuděný blbeček, když v televizi skončí telenovela, se stará se o nesmysly a cizí život, protože vlastní nemá.

Přečtěte si také

Horoskopy

Rozhodně bude lepší, když dnes ve společnosti budete méně mluvit a více naslouchat. Když už nic jiného,…

Nejčtenější články