Je nevěra skutečně přirozená a zcela normální? Co na to odborníci?

17. 3. 2023
Nevěra se v posledních letech stále častěji bere na lehkou váhu a bývá čím dál víc tolerována, jako by nešlo o nic vážného. Je tomu ale ve skutečnosti opravdu tak? Je zahýbání svému partnerovi přirozené?

Sexualita je normální, nevěra nikoli

Psycholog a párový terapeut Pavel Rataj v jednom z mnoha svých rozhovorů na téma nevěra uvedl, že nevěru na rozdíl od sexuality za normální nepovažuje. To, že nás čas od času přitahují a vábí i jiné osoby než náš partner, je přirozené. Ale to přece ještě neznamená, že budeme partnerovi nevěrní! To je až další, dlouhý a z určitého pohledu i značně odvážný a riskantní krok. Abychom od zcela přirozeného vábení k nevěře pokročili dál, musíme totiž zpravidla prolomit řadu zábran ve svém nitru. Vždyť nevěra s sebou podle odborníků na lidskou duši nese vedle úmrtí partnera či dítěte takřka největší míru bolesti, kterou lze v partnerském vztahu zažít.

Laura Janáčková: Jsou i případy, kdy muž trestá ženu absencí sexu za emancipaci. Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Závěrem měsíce jste aktivní, pracovité a také samá legrácka. Většina kolegů z toho bude na větvi, protože jste vtipné. Většinou se tváříte vážně a držíte se při zemi. Díky tomu zavládne na…

Nejčtenější články

Doporučujeme