Je to pravda, nebo ne? 8 výmyslů o sexu, kterým lidé věří

Je to pravda, nebo ne? 8 výmyslů o sexu, kterým lidé věří

Také občas s kamarádkami nad sklenkou vína diskutujete, jak je to vlastně s malým kašpárkem a velkým divadlem, nebo kolik jste zhubla po posledním milování? Ne vše, co o sexu stále dokola slyšíte, ale musí být pravda! Jaké největší nesmysly se v souvislosti se sexem říkají?

Když má muž velké nohy, má velký i penis

Tohle je nesmysl jen částečně. Vědci totiž potvrdili, že gen nazývaný Hox má vliv na vývoj prstů na nohou, ale také na penis. Ovšem další vědecký důkaz neexistuje. Studie, které vztah mezi velkýma nohama a penisem zkoumaly u desítek mužů, podobnou přímou úměru nepotvrdily. Výsledky byly totiž různorodé.

Pokračování 2 / 8

Sex pomáhá shazovat přebytečná kila

Jde o to, jak často sex provozujete a co všechno při něm děláte a neděláte. V průměru trvá sexuální akt asi pět minut a spálíte při něm přibližně 25 až 125 kalorií. Když si ale sexu užíváte několikrát denně a prokládáte ho různými gymnastickými prvky, můžete si zpevnit tělo a vydáte i více kalorií.

Pokračování 3 / 8

Na velikosti mužského penisu nezáleží

Tak tohle úplná pravda není. Přestože mužský pohlavní úd opravdu nemusí být nijak ohromný, příliš malé rozměry nejsou ideální. A to přesto, že většina žen je dráždivá spíše klitoridálně. Obvyklá délka penisu je asi devět centimetrů a při erekci se prodlužuje až na 16 centimetrů. Obvod měří průměrně 12,23 cm. A co na to ženy? Pro 21 procent z nich je důležitá délka, pro 32 procent objem penisu a celkovou velikost považuje za zásadní jen jedno procento žen.

Pokračování 4 / 8

Žena nemůže znásilnit muže

Kupodivu může. To z toho důvodu, že i když sex muž se ženou nechce, jeho penis může reagovat jinak. Znásilnit muže je možné také análně nějakým předmětem. Podle psychologů je však psychický dopad znásilnění na muže méně drastický než na ženu.

Pokračování 5 / 8

Ústřice jsou silné afrodiziakum

To, že některé potraviny povzbuzují sexuální apetit, se traduje už od dob starého Řecka a pro ústřice to platí taky. Žádná vědecká studie ale takové účinky neprokázala. Pokud jde konkrétně o ústřice, ty například obsahují hodně zinku, který je důležitý pro zdraví spermií. To je ale asi tak vše, co by mohlo souviset s ústřicemi a sexem.

Pokračování 6 / 8

Sex snižuje sportovní výkonnost

Sportovci dostávají instrukce, aby se před důležitými výkony sexu zříkali. Prý kvůli tomu, aby neplýtvali silami nebo aby se u nich nesnížila hladina testosteronu, který pomáhá k lepším a agresivnějším výkonům. Podle výzkumů by ale naopak měli po sexu fungovat lépe. Studie německých odborníků prokázala, že mužům, kteří měli před sportem sex, se obvyklá hladina testosteronu zvýšila.

Pokračování 7 / 8

Muži myslí na sex každých sedm sekund

Kdyby tohle byla pravda, muži by nedělali nic jiného. Rozhodně však na něj myslí častěji než ženy. Zároveň je však představa, že muži mají v hlavě jen sex a nikdy neřeknou ne, mylná.

Pokračování 8 / 8

Vášnivý sex může způsobit infarkt

To se sice několikrát stalo, ale postiženými byli nemocní lidé a roli sehrála i náhoda. Jinak je pravděpodobnost, že dostanete infarkt kvůli sexu, asi jedna k milionu. Námaha vyvinutá při sexuálním aktu je srovnatelná s rychlou chůzí nebo chůzí do schodů. Jestliže tedy nejste kardiaci, nemusíte mít obavy.

Doporučujeme

Články odjinud