Je vám cítit z úst? Zatočte se zápachem jednou provždy

21. 5. 2018
Je vám cítit z úst? Zatočte se zápachem jednou provždy
Zápach z úst není nic příjemného pro vás ani pro vaše okolí. Často bývá způsoben zkaženým zubem, špatným trávením nebo chybami v dietě. Jak se ho zbavíte už navždy?

Základem je správné čištění

Bez správného čištění nemůžete očekávat, že budete mít krásné a zdravé zuby. Ústa obsahují miliony bakterií, a proto je důležité se o zuby správně starat. Zubní kaz totiž může být jedním z důvodů, proč vás trápí zápach z úst. Zuby si proto čistěte nejméně dvakrát denně a alespoň jednou denně použijte zubní nit nebo mezizubní kartáček. Ten vám pomůže odstranit zbytky jídla mezi zuby a z dásní a je důležitou prevencí před paradontózou, která je ještě častěji než kaz příčinou nepříjemného dechu.

"Pro začátečníky nebo děti je skvělou pomůckou pogumované párátko, které funguje na stejném principu jako mezizubní kartáček: Stačí ho zastrčit mezi zuby a jednoduše vytáhnout. Je přitom určeno na více použití," říká dentální hygienistka Tereza Pěnkavová.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Okolí vám vyčte, že nejste ochotni vyložit karty na stůl, ač se to právě nabízí. Nemusíte kvůli tomu mít výčitky svědomí. Dělejte všechno tak, jak to cítíte. S otevřeným hledím se…

Nejčtenější články

Doporučujeme