Je vám cítit z úst? Zatočte se zápachem jednou provždy

21. 5. 2018
Je vám cítit z úst? Zatočte se zápachem jednou provždy
Zápach z úst není nic příjemného pro vás ani pro vaše okolí. Často bývá způsoben zkaženým zubem, špatným trávením nebo chybami v dietě. Jak se ho zbavíte už navždy?

Základem je správné čištění

Bez správného čištění nemůžete očekávat, že budete mít krásné a zdravé zuby. Ústa obsahují miliony bakterií, a proto je důležité se o zuby správně starat. Zubní kaz totiž může být jedním z důvodů, proč vás trápí zápach z úst. Zuby si proto čistěte nejméně dvakrát denně a alespoň jednou denně použijte zubní nit nebo mezizubní kartáček. Ten vám pomůže odstranit zbytky jídla mezi zuby a z dásní a je důležitou prevencí před paradontózou, která je ještě častěji než kaz příčinou nepříjemného dechu.

"Pro začátečníky nebo děti je skvělou pomůckou pogumované párátko, které funguje na stejném principu jako mezizubní kartáček: Stačí ho zastrčit mezi zuby a jednoduše vytáhnout. Je přitom určeno na více použití," říká dentální hygienistka Tereza Pěnkavová.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Odpoutejte se od pracovních problémů, které se začínají za celý týden kupit. Atmosféra není na pracovišti růžová a kolegové jsou největší problém. Ani náhodou nebuďte hrubí, jinak si to…

Nejčtenější články

Doporučujeme