Je vám pořád horko a stále se potíte? Na vině může být jídlo, cvičení i léky

1. 7. 2021
Potíte se jak... doplňte sami. A to i ve chvílích, kdy sedíte na gauči a sledujete film nebo pracujete u počítače? Pokud nejste v menopauze, zrovna nemáte horečku způsobenou virovým onemocněním či venku nepanují tropická vedra, může za pocitem přehřátí stát například stres nebo konzumace kořeněného jídla. Co všechno byste si měli ohlídat, abyste se tak nepotili.

Hypertyreóza

Existuje celá řada důvodů, proč má vaše tělo potíže regulovat teplotu. Pokud ale trpíte neustálým pocitem horka, je nutné se poradit s lékařem, aby pečlivě zkontroloval váš zdravotní stav. Důvodem totiž může být i nemoc, o které vůbec nevíte. Například hypertyróza neboli zvýšená funkce štítné žlázy. V tom případě štítná žláza pracuje zrychleně, produkuje příliš mnoho hormonů a organismus se "zahřívá". Příznaky onemocnění se mohou projevit poruchami spánku, změnami nálady, průjmem, bušením srdce a také zvýšeným pocením a nesnášenlivostí tepla. Při hypertyreóze se člověk může cítit pořád jako v sauně. 

Co s tím: Pokud máte podezření, že vaše štítná žláza nefunguje správně, obraťte se na lékaře, aby vás poslal na vyšetření krve, případně k endokrinologovi.

Jak správně dýchat? Podívejte se na video: 

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Již v pondělí na sobě pocítíte, že jste nápadití a všeho schopní. Plnění složitých úkolů pro vás není problém, kolegové i nadřízený se na vás mohou plně spolehnout. Ovládá vás dobrá nálada…