Jean-Paul Belmondo: Šarmantní drsňák a milovník žen za slávu vděčí matce

17. 5. 2018
Nikdy nebyl typický fešák, přesto si Jean-Paul Belmondo podmanil srdce tisíců žen a u nohou mu ležely nejkrásnější herečky světa. I když nedávno oslavil úctyhodných 85 let, své charisma si stále drží.

Chtěl být boxerem

Jean-Paul Belmondo, legenda a hrdina více než osmdesáti filmů, které vidělo přes sto padesát milionů diváků. Lamač srdcí, kterému padaly tisíce žen k nohám. Přitom úplně na začátku kariéry o něm mnozí prohlašovali, že je nula, ohyzda a "divnej ksicht", který nikdy nebude držet v náručí žádnou ženu. Jak hluboce se mýlili! K nohám mu padaly největší herecké hvězdy, jako jsou Claudia Cardinale, Sophia Loren či Gina Lollobrigida.

Původně se chtěl věnovat boxu, ale kvůli tuberkulóze, kterou v šestnácti prodělal, musel absolvovat roční ozdravný pobyt v horách a s boxem byl konec. Vybral si něco lehčího, herectví. Na hereckou školu se ale dostal až na třetí pokus, předtím o něm neustále prohlašovali, že nemá talent ani potřebnou vizáž. V roce 1956 odstartoval svou kariéru herce a velmi brzo všem vytřel zrak. Stala se z něj hvězda první velikosti, ikona a legenda akčních filmů.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

V posledních dnech vás lákají luxusní věci, které si chcete za každou pořídit. Měli byste se držet zpátky. Nejste žádní chudáci, ale myslete na zadní vrátka. Položte si otázku, zda…

Nejčtenější články

Doporučujeme