Jean Reno: Líbí se mu slovanské ženy a nejvíc mu záleží na rodině

27. 7. 2018
Francouzský herec Jean Reno patří k nejpopulárnějším současným hercům. Přestože oslaví za pár dnů sedmdesátiny, na přitažlivosti mu to neubírá. Pořád je to charismatický drsňák, který umí zahrát i komediální role, v nichž se vyžívá. Třeba v roli středověkého rytíře nebo ve filmu Růžový panter.

Původně měl být vojákem

Narodil se španělským rodičům v Maroku a do Francie rodina utekla před diktaturou generála Franca. Vysoký a zajímavý Jean si brzo pofrancouzštil jméno a začal chodit na herecké kurzy a záhy začal hrát.

Ve svých rolích toho moc nenamluví, spíše za něj hovoří jeho výraz, trochu tvrdý a nekompromisní. I proto se tak často objevuje v gangsterkách a thrillerech, v nichž představuje drsné chlapáky, kteří se nebojí střílet. Kromě zabijáků však hraje i muže, kteří se dokážou postavit osudu a kteří propadají své práci. Jako třeba ve filmu Magická hlubina režiséra Luca Bessona. Ostatně, ten ho proslavil a udělal z něj hvězdu. 

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Do práce vstanete jako rybičky, ale nejraději byste si vyrazili někam na výlet. Nicméně své pocity přemůžete a věnujete se svým povinnostem na sto procent. Šéf je i dneska moc spokojený. A…

Nejčtenější články

Doporučujeme