Jean Reno: Líbí se mu slovanské ženy a nejvíc mu záleží na rodině

24. 7. 2020
Jean Reno patří k nejpopulárnějším hercům současnosti. Přestože příští týden oslaví sedmdesáté druhé narozeniny, na přitažlivosti mu to neubírá. Pořád je to charismatický drsňák, který umí zahrát i komediální role, v nichž se vyžívá. Třeba v roli středověkého rytíře nebo ve filmu Růžový panter.

Původně měl být vojákem

Narodil se španělským rodičům v Maroku a do Francie rodina utekla před diktaturou generála Franca. Vysoký a zajímavý Jean si brzo pofrancouzštil jméno a začal chodit na herecké kurzy a záhy začal hrát.

Ve svých rolích toho moc nenamluví, spíše za něj hovoří jeho výraz, trochu tvrdý a nekompromisní. I proto se tak často objevuje v gangsterkách a thrillerech, v nichž představuje drsné chlapáky, kteří se nebojí střílet. Kromě zabijáků však hraje i muže, kteří se dokážou postavit osudu a kteří propadají své práci. Jako třeba ve filmu Magická hlubina režiséra Luca Bessona. Ostatně, ten ho proslavil a udělal z něj hvězdu. 

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Kozorozi, procházíte horším obdobím, co se peněz, lásky i zaměstnání týká. Nejedná se o to, že byste byli tak neschopní anebo neatraktivní. To jen na povrchu jste nepřístupní a…

Nejčtenější články

Doporučujeme