Komentáře k článku zpět na článek

sas 19. 10. 2012 | 19:45

Byl jsem také sám a mám jednu dceru. To , co je napsáno výše, u mně ptatí jen v malé míře. Co ale pozoruji na sobě i dceři, jedináčci mají jednu výhodu : je na ně větší spolehnutí. Vše ale záleží na rodičích. Pokud si rodiče drží od dítěte odstup, tak dítě zjistí, že se více musí spoléhat samo na sebe.

momou 18. 10. 2012 | 08:51

Tak tohle je přesně můj problém :
Doktor Leman na základě zkušeností ze své klinické praxe tvrdí, že když se jedináček stane obětí perfekcionismu, obvykle se přiklání k jednomu ze dvou extrémů - buď je velmi kritický, objektivní a chladnokrevný a nikdy netoleruje chyby nebo selhání u sebe ani u druhých, nebo má tendenci všechny zachraňovat, trápit se nad problémy druhých a všechno sám vyřešit.
Jen já mám oba extrémy a to nejsem jedináček, ale zas je fakt, že moje sestra je o 9 let mladší, takže jako bych byla Ale rozhodně jsem neměla problém se dělit, nikdy jsem neměla značkové oblečení a když jsem něco chtěla, tak jsem pro to musela něco udělat, nikdo se se mnou nemazlil.
Děti mám tři a první začala pořádně mluvit až ve dvou letech, ale chodila už v 10 měsících, druhé dítko chodilo v roce a mluvilo dřív. Třetí chodí v roce a kdy začne mluvit? No to se uvidí, jak se mu bude chtít Tabulky jsou to nejhorší, nesnáším škatulkování lidí.

Alma.. 18. 10. 2012 | 07:05

Ve svém okolí znám jedináčky, co jsou fakt fracci lakomý, sobecný atd a znám jedináčky, kteří jsou senzační lidi. Stejně tak člověk co má sourozence, nebo více sourozenců muže být lakomý a sobecký, vše záleží na výchově!!! Já nejsem jedináček, mám dvě děti, u nás jedináček v rodině snad nebyl nikdo :)).

BlankasKubíčkem 17. 10. 2012 | 20:35

HA HA, toto by měla číst moje dcera... vyrůstala jako jedináček, mobil mezi posledními ze třídy, to samé počítač, značkové hadry ani omylem, a od šesté třídy roznášela letáky, aby si mohla koupit do pokojíčku televizi... Takže ty chytrý tabulky se nás absolutně netýkají...
apropó - já byla taky jedináček a měla jsem to podobně, nebylo se o CO dělit, protože sladkosti a podobné věci se u nás nekonaly... Takže tak.

Gaba2 17. 10. 2012 | 18:50

jsem jedinacek, ale bohu dik, jsem nevyrustala tak jak tady popisuji....od malicka jsem byla spolecenska a mela hodne kamaradu a bratranci hrali taky velkou roli, takze i deleni nebyl problem......jsem se delila o hodne lepe, nez muj mladsi syn ;)Ohledne mluveni a chozeni prvorozenych a jedinacku.....muj prvni syn zacal chodit a mluvit pozdeji nez muj mladsi a moje kamaradky dcera (jedinacek) zacla chodit az skoro v roce a pul...... jsou vyjimky, ale proste nemam rada, kdyz se vsechno haze do stejneho pytle.....jak pise Tomas, blbych komentaru je vzdycky hodne na tohle tema.

Přečtěte si také

Horoskopy

V poslední době stále s něčím zápasíte a stejně nedosáhnete na úspěch. Zkuste se na všechno vykašlat a…