Jednoduché formování postavy na dovolené v bazénu: Tady je 5 cviků

12. 7. 2022
Kondiční plavání je skvělé, pojďme si jej ale zpestřit o několik jednoduchých cviků, které výrazně posilují svaly a spalují mnoho kalorií.

Voda je laskavá ke kloubům a vazům

Voda je pro sportování úžasným elementem, naše tělo je v ní výrazně nadlehčováno, což je požehnáním pro naše klouby, páteř a vazy – díky nadlehčování totiž nesou zhruba jen desetinu naší hmotnosti! Báječné je, že ve vodě se lze protahovat i posilovat zároveň. Voda nás při pohybu též jemně masíruje. Ve vodě v bazéně pochopitelně nemusíme pouze plavat! Mnoho vodních sportů, například aquadance či aquaaerobik, pracuje s faktem, že odpor vody je při pohybu zhruba dvanáctkrát větší než odpor vzduchu, což samozřejmě zvyšuje intenzitu fyzické zátěže, avšak již bez zmíněného přetěžování kloubů. Voda navíc eliminuje jakékoliv otřesy a prudké nárazy. Pakliže vás nebaví v bazénu pouze plavat, lze si aktivní hodinu v bazénu zpestřit několika jednoduchými cviky, které vám pomohou posílit svaly a spálit velké množství kalorií.

Jak na pevné bříško? Mrkněte na video: 

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Toužíte-li profesně uspět, tak se snažte. Je pravděpodobné, že se vám podaří, na čem pracujete. Nadřízený vám nabídne účast na projektu, který vás zviditelní. Aktuálně máte jedinečnou…