Jednoduché triky, jak shazovat kila díky rutinním činnostem

14. 1. 2016
Jednoduché triky, jak shazovat kila díky rutinním činnostem | Zdroj: Profimedia.cz
Přibrali jste přes Vánoce a pořád jste nenašli dostatek času, abyste s tím něco udělali? Přinášíme tipy, jak hubnout mimoděk a "bezbolestně"...

Základem úspěchu hubnutí je zdravá životospráva, jejíž součástí je pohyb. „Při čekání ve frontě nebo jízdě v tramvaji aktivujte a povolujte ty svaly, které nejsou vidět – hýžďové a břišní,“ povzbuzuje trenérka fitness pro ženy Contours Markéta Brožová. Vyplatí se cvičit po chvilkách, zato co nejčastěji.

Dělejte tedy kliky, sedy-lehy nebo poskakujte na rehabilitačním balonu během televizních reklam. Delší cvičení (30 až 60 minut) bychom si podle trenérky měli dopřát pětkrát za týden. V hubnutí se vždy vyplatí stanovit si menší cíle, které snadněji přijme náš mozek, a budeme jimi posilovat naši motivaci k dalším krokům.

Efektivnější je chtít zhubnout každé dva týdny jeden kilogram, než se pachtit po splnění vidiny shodit rovnou 15 kg.

  • 1. Trik: Poznejte správnou tepovku

K hubnutí se využívají hlavně aerobní aktivity jako běh, aerobik, kolo nebo kardio cvičení. Těmi se pálí tukové zásoby. Vždy je ale dobré držet se ve své optimální tepové frekvenci. Tu poznáte tak, že jste při cvičení ještě schopni plynule mluvit. Jestliže už mluvit bez přerušování zadýcháváním neumíte, jste podle trenérky v anaerobním pásmu, v němž se zvyšuje vaše kondice.

Osvědčenou volbou je návštěva fitness centra dvakrát týdně. Pod vedením zkušeného trenéra se protáhnete a posílíte bez rizika úrazů a vyčistíte si hlavu. Vyberte si zumbu, moderní balet, power jógu nebo třeba kruhový trénink pro ženy, zkrátka něco, co vás bude bavit,“ radí Brožová. Podle odborníků je dobrým motivačním trikem, když si koupíme oblečení ve vysněné velikosti. To je dobré pověsit na viditelné místo na podporu motivace.

2. Trik: Nákupy plánujte dopředu

K hubnutí patří také správná výživa. Většinu lidí ale zradí již samotná návštěva supermarketu. Nákupy jídla vyřešte seznamem, který si vytvoříte v klidu domova. Dejte si slib, že nebudete kupovat nic navíc. Podle hlavní nutriční specialistky Světa zdraví Ing. Moniky Bartolomějové je stejně tak možné redukovat pamlsky, které kupujete dětem.

„Děti sladké nepotřebují, je to jen reklamní tah cukrárenských společností, které tím vydělávají,“ varuje specialistka. Podle ní se děti učí na sladké od dospělých a tohoto návyku se v dospělosti jen velmi těžko zbavují. Zvyk jíst sladkosti se velkou měrou může podílet na vzniku nadváhy či obezity, zdravotních problémů a podobně.

3. Trik: Zuby si vyčistěte hned po večeři

Monika Bartolomějová uvádí zapamatovatelnou poučku, že poslední jídlo bychom měli sníst cca dvě hodiny před usnutím, abychom nešli spát ani hladoví ani přejedení. Důležitá je však také skladba posledního večerního jídla. Mělo by obsahovat minimum sacharidů a dostatek bílkovin doplněných o zeleninu. Jako druhá večeře je ideální například cottage sýr s rajčaty. Podle trenérky Brožové snížíme chuť k jídlu večer také tím, že si ihned po večeři vyčistíme zuby. „Nebudou vás tak lákat večerní pochutiny u televize, jako jsou chipsy nebo slané oříšky. Pokud ani to nepomůže, pro jistotu si ještě ústa vypláchněte ústní vodou,“ radí. Kombinace zubní pasty a vody na nějaký čas „umrtví“ chuťové buňky.

  • 4. Trik: Spěte v naprosté tmě, v chladu a bez spotřebičů

Vědecké výzkumy zjistily, že chuť k jídlu a ukládání tuků ovlivňuje také kvalita a délka spánku. U dospělého člověka je průměrná ideální doba spánku 7 hodin. Když jsme nevyspalí, neodpočatí, máme tendenci více jíst, abychom doplnili chybějící energii. Nejen délka spánku je důležitá, ale také jeho kvalita. Opravdu dobře si tělo odpočine tehdy, když je v ložnici kolem 17 až 19 stupňů Celsia a tma. „Vypněte taky ze zásuvky všechny spotřebiče, které v ložnici máte. I nezapnuté zapojené v síti vydávají vlnění, které ruší spánek,“ uzavírá trenérka Brožová.

Dáma.cz je na facebooku. Přidejte se k nám!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Neděle je jako stvořená pro výlet s dětmi. Partnera nechte klidně doma, protože je nabručený a stále se mu na vás něco nelíbí. Aspoň si užijete s dětmi báječný den! Pokud nemáte vlastní…

Nejčtenější články

Doporučujeme