Jednoduchý recept na domácí koblihy: Zkuste poctivou masopustní klasiku

23. 2. 2022
Domácí koblihy provoní domov a vnesou do něj atmosféru pohody. Přitom nejsou nijak složité, kynutého těsta se rozhodně nebojte. Celý recept a postup pana Cuketky najdete i ve videu v úvodu článku.

Suroviny na koblihy

175 g hladké mouky
175 g polohrubé mouky
150 ml vlažného mléka
60 g rozpuštěného másla
30 g krupicového cukru
10 g vanilkového cukru
2 vejce (pokojová teplota)
20 g droždí
1 lžíce tuzemáku
špetka soli
tuk na smažení (řepkový olej, sádlo)

Na plnění a zdobení:

130 g meruňkového džemu
2 lžíce moučkového cukru

Postup

Obě mouky prosejte do mísy robota. Přidejte cukr, vanilkový cukr, špetku soli a promíchejte. Ve středu vytvořte důlek, do kterého nalijete část vlažného mléka. Přidejte rozdrobené kvasnice a promíchejte s částí mouky okolo, dokud nevznikne řídké těstíčko. Zakryjte a nechte kvásek vzejít. Za 20 až 30 minut bude mít v sobě krásné bublinky!

Do kvásku přidejte zbylé mléko, rozpuštěné máslo (ne horké), vejce a tuzemák. Pomocí háku na těsto hněťte v robotu asi 10 minut. Těsto v míse zakryjte a nechte kynout asi 90 minut, dokud neznásobí svůj objem.

Vykynuté těsto splácněte pěstí a rozdělte na porce s hmotností 50 g. Každý díl těsta pak vytvarujte do tvaru koule (viz video). Ty uložte na pomoučenou utěrku, zakryjte a nechte dokynout (30 až 45 minut podle okolní teploty).

Mezitím, co koblihy kynou, si už pomalu přichystejte nádobu a tuk na smažení. Počítejte s tím, že zahřátí tuku nějakou dobu trvá, tak aby vám koblihy nepřekynuly. Tuk by měl mít teplotu okolo 175 °C.

Koblížky smažte v několika várkách. Do oleje koblihu vkládejte opatrně a horní stranou dolů, do oleje. První otočku udělejte asi po dvou minutách. Otočte a dosmažte i z druhé strany. Poté klidně ještě jednou dvakrát otočte, aby byly koblihy propečené (celkem potřebují asi 5 až 6 minut). Počítejte s tím, že koblihy při smažení nabývají, tak jich nedávejte najednou moc. Pokud se nafouknou, mohou se do sebe zaklínit a pečou se pak nerovnoměrně. Pokud se kobliha při smažení začne nějak podivně nafukovat, klidně propíchněte bublinu nožem.

Hotové koblihy vyskládejte na plech nebo mřížku s papírovými ubrousky. Nechte je vychladnout a zbavit části tuku. Vychladlé koblihy naplňte připraveným džemem. Koblihu stačí ve středu propíchnout tenkým nožíkem a pak plnit cukrářským pytlíkem s úzkou špičkou (dělá se i speciální delší koblihová, ale bez té se klidně obejdete). Úplně ve finále koblihy ozdobte moučkovým cukrem. Celý postup krok za krokem najdete ve videu v úvodu článku.

Tipy

V receptu vidíte, že používám trochu tuzemáku a vanilkový cukr. Stejně tak můžete do základu přidat další aromatické složky – citronovou kůru, vanilkový extrakt, skořici, kardamom, muškátový oříšek a další. Platí to i o cukru na obalení nebo posypání, do kterého můžete přidat trochu vanilky nebo vanilkového cukru.

Další recepty na koblihy najdete zde: 

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Máte za sebou velmi povedený měsíc, na který budete dlouho vzpomínat. Poslední dny budou spíše odpočinkové, protože si to skutečně zasloužíte. Pokud byste si chtěli udělat díky státnímu…