Jemné vlasy bez lesku? 10 triků, které vám pomohou

8. 10. 2013
Nivea Diamond Volume, kompletní řada pro jemné vlasy bez lesku.
Trápí vás jemné vlasy? Vlasy, které krátce po umytí a úpravě ztrácí objem a vypadají splihle? Pak vaše vlasy vyžadují zvláštní péči. Stačí jen vědět, jak na to...

1. Přípravky vždy vybírejte podle typu vlasů

Pokud nevíte, jaký typ vlasů máte, zeptejte se svého kadeřníka. Jemné vlasy jsou zpravidla měkčí a tenčí a mají menší objem. Také se obtížněji upravují, neboť jsou nestabilní. Silné vlasy jsou hrubší a pevnější, což znamená, že obecně mají větší objem a jsou odolnější. Proto by ženy s jemnými vlasy měly používat produkty s lehkým složením, které vlasy zbytečně nezatěžují. Mnoho výrobků pro lesk vlasů například obsahuje složky, které se více hodí pro silnější vlasy. Totéž platí pro laky na vlasy – pokud jejich složení obsahuje příliš mnoho vlhkosti, vlasy zatěžují.

2. Střih – základ pěkného účesu

Pro zdravý lesk a objem vlasů, který vydrží po celý den, byste měla začít kvalitně od základu – nechávejte si vlasy upravovat a pravidelně a odborně zastřihávat. Vlasy bez tvaru nemají žádný objem. Krátké vlasy je třeba zastřihávat každé čtyři týdny, u dlouhých vlasů stačí jednou za 6 až 8 týdnů.

3. Správná péče vždy začíná u mytí

Při mytí je důležitý nejen šampon vhodný pro váš typ vlasů, ale i správný postup. Vlasy nejprve propláchněte proudem teplé vody a alespoň jednu minutu je máčejte. Jedině tak se struktura vlasů dostatečně otevře a při mytí se uvolní veškeré nečistoty. Naneste šampon, vlasy jemně promněte v dlaních a pokožku hlavy masírujte bříšky prstů. Poté opláchněte. Šamponování můžete ještě jednou zopakovat, pokud si ale vlasy myjete každý druhý den, stačí šampon použít jen jednou. Na závěr mytí vlasy důkladně opláchněte vlažnou vodou – oplachujte asi 3 minuty – struktura vlasů se uzavře a vlasy budou krásně lesklé.

4. Nevynechávejte kondicionér!

Kondicionér po umytí uzavírá povrch vlasu a zanechá vlasy poddajné, hebké a lesklé. Současně usnadňuje jejich rozčesávání. Vybírejte však přípravky určené pro jemné vlasy, které vlasy nezatěžují. Pokud máte pocit, že ne vždy máte čas použít kondicionér, použijte expresní péči, která se nevymývá.

5. Používejte optimální množství přípravku

Obecně se doporučuje, v závislosti na délce vlasů, použít šampon v množství 1–2 dávky velikosti lískového oříšku. Po opláchnutí šamponu použijte kondicionér a vetřete jej do vlasů po celé jejich délce. Pokud cítíte, že je povrch vlasů ještě hrubý a lze předpokládat, že se vlasy budou obtížně rozčesávat, malé množství kondicionéru ještě přidejte. Kondicionér používejte pouze na spodní 2/3 vlasů a ke konečkům, vlasy u hlavy se nebudou tak mastit. Navíc horní třetina vlasů, podél vlasové linie, obvykle nebývá poškozena.

6. Vlasy důkladně opláchněte!

Opláchnutí vlasů vždy věnujte velkou pozornost a vymyjte důkladně všechny zbytky šamponu a dalších pečujících přípravků. Je to důležité nejen kvůli pocitu z vlasů (které by jinak byly těžké, zplihlé, bez lesku), ale hlavně kvůli zdraví vlasů. Nevymyté zbytky přípravků mohou způsobit vznik lupů nebo jiných potíží spojených s pokožkou hlavy. Navíc se vlasy mohou víc mastit, účes nedrží, rychleji plihne a postrádá lesk.

7. S mokrými vlasy opatrně!

Mokré vlasy jsou velmi zranitelné a náchylné k poškození. Nechoďte spát s mokrými vlasy, při česání je netahejte a nenapínejte silou, nespínejte je do pevné gumičky či sponky – mohou se polámat. Mokré vlasy nefrotýrujte, ale po umytí je lehce vymačkejte a zabalte do ručníku. Ručník přebytečnou vodu odsaje, povrch vlasů zůstane hladký a můžete je pak jednoduše upravovat.

8. Pozor na hřebeny

I hřeben či kartáč je součástí správné péče o vlasy. Nepoužívejte kartáče z umělé hmoty, které vlasy vytrhávají a lámou. Kartáč s přírodními štětinami je šetrnější k vlasům, zabraňuje elektrizaci vlasů, vlasy dokonale uhlazuje a hodí se i k fénování či úpravě vlasů.

9. Správný styling

Jemné vlasy vysoušejte pomocí kvalitního fénu s vysokým výkonem. Nejdříve vyfoukejte vlasy u kořínků, můžete je vysoušet i v předklonu. Požadovaného objemu docílíte pomocí širšího kulatého kartáče, velkých Velcro natáček nebo nahřívacích natáček, které vlasům dodají extra pružný objem. Pro snazší úpravu účesu použijte pěnové tužidlo pro jemné vlasy (1–2 dávky velikosti meruňky). Pro závěrečnou fixaci účesu naneste lak určený speciálně pro jemné vlasy a rozstřikovač držte ve vzdálenosti alespoň 20 centimetrů od hlavy.

10. Pro přirozený lesk a sílu

Snažte se své vlasy co nejméně zatěžovat. Vyhýbejte se přílišnému vystavování UV záření a vlasy důkladně oplachujte po koupání v moři či v bazénu. Vyhýbejte se přílišnému mechanickému zatěžování a správnou péči konzultujte s kadeřníkem, protože vlasy, které nedostávají dostatek péče, postrádají lesk a jsou jako bez života.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Vaše pracovní nasazení se v pátek malinko zlepší a nadřízený je klidnější. Nebojte se, už od pondělí se dočkáte reálnějšího myšlení. Proto si teď užívejte své fantazie. Jen nezapomínejte…

Nejčtenější články

Doporučujeme