Jezte sýry, budete mít nižší cholesterol a zhubnete! Tvrdí to nová studie

12. 8. 2019
Jezte sýry, budete mít nižší cholesterol a zhubnete! Tvrdí to nová studie
Nemusíte se bát, že po konzumaci sýra ztloustnete. Naopak. Nejnovější studie tvrdí, že sýr není viníkem toho, že vám šortky v pase nesedí a že nemůžete dopnout knoflík u kalhot. Jak to tedy s tím sýrem vlastně je? Tohle zjistili odborníci!

Nejen nižší cholesterol, ale i krevní tlak a BMI

Před časem byl v publikaci Nutrition and Diabetes uveřejněn článek, který rozebírá výzkum týkající se onemocnění srdce. Výsledky byly šokující, protože došly k závěru, že lidé konzumující více sýrů a mléčných výrobků budou pravděpodobně štíhlejší než ti, kteří sýrům neholdují.

Výzkumníci z College Dublin zkoumali asi 1500 dospělých Irů ve věku od 18 do 90 let, aby zjistili, jaký vliv mají na jejich zdraví mléčné výrobky. To, k čemu došli, bylo fantastické. Lidé, kteří jedli nejvíce mléčných výrobků včetně sýrů, měli nejnižší hladinu cholesterolu, krevní tlak i celkové BMI. A aby toho nebylo málo, výzkumy zjistily, že lidé, kteří se rozhodli pro nízkotučné mléčné výrobky, měli naopak vyšší hladinu cholesterolu.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Podzimní čas vás dohání k šílenství, protože ho neumíte stále přijmout. Problémy hoďte za hlavu a vyjděte si s rodinou na večeři do restaurace. Určitě potkáte kamarády, které jste dlouho…