Jídelníček v těhotenství ovlivňuje budoucí chutě dítěte

6. 12. 2010
Jídelníček v těhotenství ovlivňuje budoucí chutě dítěte
Některé matky si nemohou pomoct a jsou doslova ovládány svými těhotenskými chutěmi. Jenže pokud v době gravidity musejí do sebe tlačit neustále nezdravá jídla z rychlého občerstvení, zadělávají svým potomkům na pěkný malér.

Tučná, smažená a přesolená jídla totiž budou po narození považovat za nejoblíbenější a budou se jimi chtít přejídat.

Podle nové studie expertů z Colorada a izraelské Haify matky svým výběrem jídla v těhotenství zvyšují citlivost svého plodu vůči určitým vůním a chutím a to dokonce tak, že se tyto preference trvale fixují ve vyvíjejícím se mozku. Děti později v životě velmi přitahují oblíbená jídla jejich matek.

„Pokud matka pije alkohol, její dítě může být mnohem silněji přitahováno k alkoholu než jiné děti, jejichž matky alkohol v těhotenství nepily. Je to tím, že vyvíjející se mozek očekává, že vše, co přichází z matčina těla, je dobré a bude dobré v budoucnosti.

Tak se formuje a připravuje na budoucí život. Když jí matka zdravé věci, pak i dítě bude v dospělosti preferovat zdravý a vyvážený jídelníček,“ tvrdí autorka studie Josephine Todrank z Univerzity v Haifě.
ČTĚTE TAKÉ:
Džínový svět!

STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Co se týče vaší výdělečné činnosti a pracovní zóny, pravděpodobně mnozí v určitém okamžiku zjistíte, že není výhodné jít do důležitých věcí dál sólo. Než si vyberete spolupracovníky nebo…

Nejčtenější články

Články odjinud