Jídlo a deprese: Jak ovlivní to, co jíte, vaše duševní zdraví?

28. 1. 2021
Jídlo a deprese: Jak ovlivní to, co jíte, vaše duševní zdraví?
Co budete dnes večeřet? A co zítra snídat? Víme, že to, co jíme, má vliv na naše fyzické tělo. Víte ale, že vaše strava může ovlivnit i vaši mysl? Mnohé studie jasně ukazují, že zdravá a výživná strava je nejen dobrá pro tělo, ale může taky pomoci zlepšit vaše duševní zdraví.

Zdravá strava je nezbytná pro vývoj mozku

Pokud se budete po celý život snažit dodržovat zásady zdravé výživy, bude to mít vliv na vývoj a kondici vašeho mozku. Jídlo dokáže zvýšit vaši aktuální výkonnost nebo vás naopak utlumí. Může zpomalit nebo naopak zrychlit rozvoj demence. 

Živiny podporují růst mozku

Omega-3 mastné kyseliny a zinek pomáhají vytvářet správné propojení mezi mozkovými buňkami. Tyto živiny umožňují mozku, aby byl odolnější. Naopak, pokud je váš jídelníček plný rafinovaných cukrů, může to mít negativní vliv na esenciální mozkové bílkoviny. To brání schopnosti vašeho mozku, aby vytvářel správná spojení buněk a aby funkce mozku fungovaly, jak mají. 

Jak vypadat mladě, zdravě a šťastně i při hubnutí? Mrkněte na video s Petrem Havlíčkem:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Jindy byste si vyšli s kamarády do posilovny nebo do fitka, ale teď je situace jiná. Měli byste proto uvažovat o domácím tréningu. Existuje nespočet bezplatných fitness programů, které vám…