Jihoafrická odrůdová vína

9. 1. 2002
Jihoafrická odrůdová vína
Víno se v Jižní Africe vyrábí již od poloviny 17. století, kdy holandští usedlíci vysadili vinice v Kapské provincii, což je dodnes centrum produkce vína. Je to oblast, kterou příroda obdarovala velmi příznivými faktory.

Jihoafrická odrůdová vína

Robertston Winery
http://www.dobroty.cz/inshop/pictures/roblogo.jpg" align="left" border="0" width="150" height="150">Víno se v Jižní Africe vyrábí již od poloviny 17. století, k dy holandští usedlíci vysadili vinice v Kapské provincii, což je dodnes centrum produkce vína. Je to oblast, kterou příroda obdarovala velmi příznivými faktory, jako jsou např. kopcovitý terén, dlouhá vegetační sezóna, žádné mrazy či pozdní deště a vynikající půdní složení. Donedávna se zde převážně vyráběla fortifikovaná vína a brandy, o čemž svědčí fakt, že již v roce 1800, se na londýnském trhu za slavné dezertní víno Muškát z Constantie pravidelně utržil slušný peníz. Dnes již vynikající jihoafrické víno na světových trzích nechybí. Bílá vína představují více než 80 % produkce. Téměř 30% z nich je vyrobeno z odrůdy Steen, jinak zvaná Chenin Blanc, jež se kromě jižní Afriky nachází exkluzivně jen v údolí řeky Loiry ve Francii. Pěstují se zde rovněž ušlechtilé francouzské odrůdy jako jsou Sauvignon, Chardonnay a modré kultivary Cabernet Sauvignon, Merlot a Shiraz.

http://www.dobroty.cz/inshop/pictures/vinicejar.jpg" align="right" border="0" width="200" height="131">Hlavní vinařské oblasti se nacházejí ve třech regionech: Coastal, Boberg a údolí řeky Breede. Jsou to oblasti Constantia, Stellenbosch a Paarl, včetně území nazývaného Franschhoek, kde se původně usadili Huguenoti vyhnaní z Francie, jejichž vliv na místním vinařství je znát dodnes. Dále oblasti Robertson, Swartland, Worcester, Swellendam, Tulbagh, Olifants River, Klein Karoo a další.


Na český trh dováží jihoafrická vína firma Scanbis Trade s.r.o., ve spolupráci se serverem Dobroty.cz je nabízeno Online prodejem těchto 14 odrůd:


Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Už byste se měli konečně zbavit pocitu, že vás někdo úmyslně popichuje. Není to tak. Jedná se pouze o váš přístup k věci. Neberte si všechno moc vážně. Není to myšleno na vaši osobu.…

Nejčtenější články

Doporučujeme