Jiří Kajínek: Bude na premiéře filmu Kajínek?

23. 7. 2010
Jiří Kajínek: Bude na premiéře filmu Kajínek?
Producenti filmu Kajínek ukončili spekulace o tom, zda podají oficiální žádost, aby se doživotně odsouzený vězeň Jiří Kajínek mohl osobně zúčastnit slavnostní premiéry filmu Kajínek, který se inspiroval jeho případem.

Žádost o Kajínkovu účast podal režisér filmu Petr Jákl a Igor Konyukov z Hollywood Classic Entertainment formou oficiálního dopisu adresovaného generálnímu ředitelství Vězeňské služby.

Klepněte pro větší obrázek

Slavnostní premiéra filmu za účasti herců a tvůrců a pozvaných hostů proběhne ve středu 4. srpna 2010 večer v multikině Slovanský dům v centru Prahy. Distribuční premiéra ve všech kinech České republiky je pak 5. srpna 2010.

Producenti jsou si vědomi závažnosti takové žádosti a v případě potřeby jsou připraveni udělat ve spolupráci s odpovědnými úřady z kina v centru Prahy téměř nedobytnou pevnost. „Jsme připraveni dodržet veškerá bezpečnostní opatření, která by s takovou účastí doživotně odsouzeného vězně souvisela, a přizpůsobit jim i celou organizaci slavnostní premiéry. Stejně tak jsme připraveni nést veškeré náklady, které by s takovou operací souvisely,“ potvrdil producent Igor Konyukov.

Klepněte pro větší obrázek

„Víme, že šance nejsou velké, svou roli by mohla sehrát i Kajínkova pověst útěkáře a jeho legendární útěk z Mírovské věznice. Vězeňská služba nám ale během celého natáčení vycházela vstříc a proto doufáme, že naše žádost a z ní vyplývající závazky mají šanci,“ dodává režisér filmu Jákl „Nám Kajínek slíbil, že se o útěk během premiéry nebo převozu na ní nepokusí. On usiluje o obnovu procesu a zproštění viny. Kdyby chtěl nenávratně zmizet, udělal by to během pěti týdnů po svém útěku z Mírova,“ dodává Jákl

Pokud účast Kajínka na premiéře filmu nebude možná, přemýšlí tvůrci, jak hotový film Kajínkovi pustit. „Pokusíme se mu ho dovézt přímo za ním a pustit ve věznici,“ dodává Jákl.

Klepněte pro větší obrázek

Jiří Kajínek měl možnost nahlížet do scénáře filmu nesoucí jeho jméno, neměl podle tvůrců ale právo zasahovat do jeho děje a jeho konečného vyznění. Při tvorbě scénáře působil jako „odborný konzultant“ ohledně detailů svého útěku, ohledně života ve vězení a také ohledně toho, co dělal během pěti týdnů, než byl znovu dopaden. Ve filmu se tak mají objevit skutečnosti, které si Jiří Kajínek doposud nechával pouze pro sebe.

ČTĚTE TAKÉ:
Bartošová přísahá: Žádná exekuce neexistuje!!


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

V práci to prostě nedáváte. Musíte se dívat na problematiku jinak a snažit se spolupracovat s kolegy. Jakmile nadřízený uvidí vaši snahu, s propuštěním či snížením platu si to třeba…

Nejčtenější články

Doporučujeme