Jiří Korn: Extravagantní král slaví 70. narozeniny. O kolik je mladší jeho 3. žena?

24. 5. 2019
Před pár dny oslavil sedmdesátku a na 25. září chystá u příležitosti jubilea obrovský koncert v O2 Aréně. Jak řekl v jednom z rozhovorů, přípravy si užívá naplno a diváky chce překvapit spoustou novinek. Na hudební scéně se Jiří Korn pohybuje už padesát let a jak se zdá, pořád je plný energie. Do muzikantského důchodu se nechystá ani omylem. Jak s ním šel čas?

Ze začátku trpěl trémou

Narodil se sedmnáctého května 1949 v Praze a k hudbě měl blízko už od malička. Tatínek sice pracoval jako číšník, ale maminka ráda zpívala a děti v tom podporovala. Kromě Jiřího se muzice věnovala i jeho sestra Ivetta, která zpívala a tančila, bratr dělal balet.

On sám začal hudební kariéru v šedesátých letech, kdy spoluzaložil kapelu Rebels. V ní nejen zpíval, ale hrál i na baskytaru. Skupinu proslavila píseň Šípková Růženka. Jak později Jiří Korn říkal, zpočátku hrál raději v kapelách, protože se styděl a trpěl trémou. Později hrál se skupinou F. R. Čecha, kde vydržel asi rok a půl. Pak se na čas „zabydlel“ s basovou kytarou v Olympiku, ale Korn inklinoval spíše k popu než k rocku, což nakonec vyústilo v jeho odchod.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Venuše je v příznivém postavení k vašemu znamení, a proto se vám zadaří nejen při seznamování. Pokud jste se prozatím s nikým nesblížili, buďte ve střehu. První prosincové dny přejí…

Nejčtenější články

Doporučujeme