Jiří Schelinger: Záhadný pád z mostu ukončil jeho život. Skočil, nebo spadl?

13. 4. 2022
Jiří Schelinger: Záhadný pád z mostu ukončil jeho život. Skočil, nebo spadl?
Jedna z nejvýraznějších postav rockové hudební scény a hlas, na který se nezapomíná. Interpret písně Holubí dům zemřel těsně po oslavě svých třicátých narozenin. Jeho život ukončil pád z bratislavského mostu do Dunaje. Tělo se našlo po několika týdnech a od té doby se objevila spousta nejrůznějších teorií, proč zemřel, a dokonce i to, zda šlo vůbec o zpěvákovo tělo. 13. dubna 2022 si připomínáme smutné jednačtyřicáté výročí zpěvákovy smrti.

Skončil ve vazbě

Narodil se 6. března 1951 v Bousově kousek od Čáslavi. Spolu s bratrem Milanem už odmalička inklinovali k hudbě. Není se čemu divit, otec byl učitel hudby, takže geny se nezapřely. Doma se u nich pořád drnkalo na kytaru a místo učení kluci raději hráli. Přestože se Jiří začal učit na instalatéra, nikdy školu nedokončil. Muzika hrála prostě prim.

Dětství už rodina prožila v pražských Nuslích, kam se z Čáslavska přestěhovala. Jiří nepatřil k tichým slušňákům, byl spíše rebel. Už v sedmnácti skončil v zadržovací vazbě, údajně kvůli šíření politických letáků. Jiní ale tvrdí, že to bylo kvůli podvodům s alkoholem. Jedno je jisté určitě, jedničku z chování by zřejmě tenkrát Jiří na vysvědčení nedostal. Zato měl spousty přezdívek včetně Hallyday z Nuslí (to kvůli kytaře a na počest slavného rockera), Sluníčko (pořád se smál) nebo Peri Hovado (když se opil, měl demoliční nálady).

Znáte největší hity Jiřího Schelingera? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Zůstaňte nohama pevně na zemi a nic si nedomýšlejte. Určitě se vám podaří dokázat skvělé věci, ale musíte se obrnit před stresem. Díky méně povinností se budete cítit skvěle a dokážete i…