Jiří Sovák: Miloval svou třetí ženu a k synovi do smrti nenašel cestu

28. 12. 2018
Kdo by neznal takové perly českého filmu a televize, jako jsou Světáci, Marečku, podejte mi pero, Arabela či Chalupáři? Právě díky těm a mnohým dalším se Jiří Sovák proslavil a už navždycky zůstane pro spoustu diváků ve vzpomínkách například jako nerudný chalupář Evžen Huml. Excelentní herec se suchým humorem, ale také cholerik a milovník dobrého jídla a zmrzliny.

Vyučil se číšníkem

Narodil se 27. prosince 1920 v rodině hospodského a kuchařky. Možná právě tohle prostředí ho naučilo brát život s humorem. Velmi často předváděl hostům zábavné historky a rozhodně se před nimi nestyděl. Měl převzít rodinnou hospodu, ale k tomu naštěstí nikdy nedošlo.

V herectví ho naštěstí podporovala jeho maminka. Přestože se učil číšníkem, věnoval se divadlu ochotnicky. Později vystudoval pražskou konzervatoř a v roce 1943 začala jeho profesionální herecká dráha.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Váš život je spořádaný a nekoná se v něm mnoho překvapení. Není divu. Všechno si plánujete do posledního detailu, což se vám dnes velmi vyplatí. Jedná se o pochvalu v práci. Zatímco jiní…

Nejčtenější články

Doporučujeme