Jiří Suchý slaví 90: Přišel o dítě i o milovanou ženu, ale na život nezanevřel

1. 10. 2021
Ba naopak. Muž s mimořádným talentem a noblesou se netají tím, že na všechny neduhy mu pomáhá práce a životní překážky a že problémy jej dokážou neuvěřitelně nabít. Možná právě díky tomuto energetickému koktejlu se můžeme dodnes bavit u hitů, které zbožňují všechny generace. Jiří Suchý právě dnes 1. října 2021 slaví své devadesáté narozeniny!

Místo grafika hitmakerem

Talentovaný skladatel, zpěvák, ilustrátor a výtvarník se narodil v Plzni v rodině vyučeného truhláře, dětství ale prožil v Klatovech. Do Prahy se rodina přestěhovala až později a právě v metropoli se začal mladý Jiří zajímat o umění. Kdo by si pomyslel, že tento všestranný muž nebyl přijat na gymnázium kvůli nedostatečnému prospěchu! Vyučil se tedy reklamním grafikem, ale láska k hudbě byla silnější. Začal působit v kapele, kde hrál na kontrabas a u toho zpíval. Ve vinárně Reduta, kde tehdy hodně vystupoval, si jej všiml herec Miroslav Horníček a seznámil Jiřího Suchého s dalším talentem Jiřím Šlitrem. Ti dva si hned porozuměli, Jiří Suchý pověsil grafiku na hřebíček a se svým jmenovcem Jiřím začali tvořit nesmrtelné hity.

Co jste možná nevěděla o Jiřím Suchém? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Tak plodné a pohodové období by vám mohla všechna znamení jenom závidět. Milí Střelci, nyní se můžete vážně prosadit, stačí si jen věřit! S nadřízeným jste jedna ruka, k tomu si rozumíte…